Kanadyjczycy mają dość. Starcia z policją podczas protestu przeciw godzinie policyjnej [VIDEO]

Protesty przeciwko wydłużeniu godziny policyjnej w Montrealu/Fot. screen Twitter
Protesty przeciwko wydłużeniu godziny policyjnej w Montrealu/Fot. screen Twitter
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

W niedzielę mieszkańcy Montrealu protestowali przeciwko wydłużeniu godziny policyjnej. Władze miasta wprowadziły nowe regulacje pod pretekstem wzrostu liczby zakażeń koronawirusem.

Do wzrostu zakażeń miało doprowadzić niewielkie poluzowanie koronarestrykcji. Władze postanowiły więc wydłużyć godzinę policyjną.

Na taki stan rzeczy nie godzą się mieszkańcy Montrealu. W niedzielę wieczorem tłum manifestantów zgromadził się na placu Jacquesa-Cartiera. Skandowano slogany przeciwko godzinie policyjnej. Mieszkańcy domagali się także więcej wolności – wznosząc hasło „Wolność dla młodych”.

W Montrealu za naruszenie godziny policyjnej grozi grzywna w wysokości od 1 do 6 tys. dolarów kanadyjskich. Niepełnoletni w wieku od lat 14 są natomiast zagrożeni grzywną w wysokości do 500 dolarów kanadyjskich.

Po zaostrzeniu koronarestrykcji godzina policyjna zaczyna się nie o 21.30, ale już o 20.00.

Montrealska policja zatrzymała siedem osób i kontynuuje dochodzenie. Kanadyjskie media donoszą, że niektórzy uczestnicy protestu mieli wybijać szyby witryn sklepowych i podpalali śmieci. Do akcji wkroczyła policja, używając gazu łzawiącego. Policja wystawiła także 107 mandatów osobom naruszającym „środki ochrony zdrowia publicznego”.

Źródła: CNN/montreal.ctvnews.ca/Twitter

3 KOMENTARZE

  1. W każdym kraju ten sam scenariusz , ten sam terror , te same idiotyzmy , żeby ludzi za pysk trzymać . Porozumiewamy się na całym świecie , słuchamy wirusologów i biologów UZNANYCH na całym świecie , którzy negują tę pseudo plandemię . Czy te chamy ze wszystkich rzondów na świecie dążą do wojny światowej ? Jak tak to znajdziemy was , bądzcie pewni.

Comments are closed.