Po szczepieniach będą czipować? Pentagon opracowuje podskórny czip wykrywający koronawirusa

implant mikroczip/fot. YouTube
Obrazek ilustracyjny/mikroczip/fot. YouTube

Naukowcy z Pentagonu opracowują podskórny czip, który wykrywa zakażenie koronawirusem jeszcze przed objawami infekcji. Wynalazek może pomóc ograniczyć nieświadome rozprzestrzenianie SARS-CoV-2.

Czip jest w końcowej fazie badań. Umieszczony jest w zielonym żelu, który wstrzykuje się pod skórę. Specjalny sensor bada w nim stale krew i wykrywa zakażenie, o ile do takiego dojdzie.

„Umieszczasz (czip) pod skórą, on śledzi reakcje chemiczne w organizmie, a sygnał informuje, czy będziesz miał jutro symptomy” – tłumaczył w telewizji CBS lekarz Matt Hepburn, który stoi na czele zespołu Agencji ds. Zaawansowanych Projektów Badawczych (DARPA).

Przedstawiciele Pentagonu zaprzeczają, by czip miał służyć do czegoś więcej i pozwalał śledzić osoby, które go będą posiadały.

Najczęstszymi objawami infekcji SARS-CoV-2 są kaszel, gorączka oraz utrata węchu i smaku. W takim przypadku powinno się przeprowadzić test oraz izolować. Jednak nawet jedna trzecia zakażonych nie wykazuje żadnych objawów choroby. Innowacja naukowców z Pentagonu może więc pomóc przy nieświadomym rozprzestrzenianiu wirusa.

Rozmowę z doktorem Hepburnem przeprowadzono na lotniskowcu Theodore Roosevelt, gdzie w ubiegłym roku blisko 1,3 tys. członków załogi zakaziło się wirusem.

Zespół Hepburna stworzył także specjalny filtr, który umieszcza się w maszynie do dializy i który usuwa wirusa z krwi. Amerykańska Agencji Żywności i Leków (FDA) zezwoliła na używanie tego urządzenia. W USA pomaga ono około 300 pacjentom, którzy są w krytycznym stanie. (PAP)

8 KOMENTARZE

  1. I ludzie to łykają, po co wykrywanie wirusa, który stale mutuje i jest groźny dla mniej niż 1% populacji, przecież kupy się trzyma tłumaczenie, że to w celu wykrywania infekcji. Jest mnóstwo innych chorób zakaźnych naprawdę groźnych i nikt nie mówi o czipach, żeby je wykrywać.

  2. To już jak przemysł, wirusy przychodzą i wirusy odchodzą. A w końcu na coś trzeba umrzeć, ale dlaczego na raka czipa niema czy na HIV? To doprowadzi do zagłady ludzkości, moja choroba to moje prawo i nie chce żeby ktoś obcy odczytywał na co jestem chora. Czy ta chmura co Morawiecki od Google zakupił a obsługują jakieś pod firmy za która rocznie płacimy 4 miliardy, to już początek tych działań.? I nic ani słowa o 5G, co nie wystarczyło 4G?

  3. Chyba nikt nie myślał, że ta cała zabawa zakończy się na POTĘŻNYM kononaściemnusie? Plan jest dużo bardziej rozbudowany.

  4. będziemy wszyscy pod kontrolą nawet się nie wysrasz w krzakach bo będą to wiedzieć,ale zaczne pierwszy czipować ich po zębach od tego trzeba zacząć polecam każdemu taką terapię.

  5. W USA DEPARTAMENT OBRONY zamówił 500 milionów szczepionek w ampułko-strzykawkach BFS z opcją identyfikacji RFID/NFC (numer seryjny przekazany przed injekcją do centralnej bazy). Identyfikator RFID w połączeniu z siecią 5G – elity będą mieć każdego na oku 24 godziny na dobę. Dodatkowo 5G może precyzyjnie zabijać.

Comments are closed.