Niemcy. Sąd wydał wyrok ws. dwóch uczniów: „Maseczki są bezużyteczne.” Rządzący w panice

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay

Sąd w niemieckim Weimarze orzekł w sprawie dwóch uczniów, że nie mogą być zmuszani do noszenia maseczek w szkole i do bycia ciągle poddawanymi testom. Wyrok wywołał panikę u władz landu. Sędzia uważa, że maseczki są bezużyteczne, a testy niewłaściwe – informują niemieckie media.

– Koniec z maseczkami, testami na obecność koronawirusa i dystansem dla uczniów dwóch szkół w Weimarze. Tak wynika z postanowienia sądu okręgowego w tym mieście – pisze dziennik „Berliner Zeitung”.

Przyczyną postępowania sądowego był wniosek matki dwóch chłopców, która uważała, że dobro dzieci jest zagrożone.

Sąd okręgowy wydał tymczasowy nakaz, który uniemożliwił przymusowe noszenie maseczek w dwóch szkołach w Weimarze. Na poparcie swojego orzeczenia, sędzia powiedział, że „obowiązkowe noszenie maseczki, minimalne odstępy i szybkie testy w szkołach stanowią ryzyko dla psychicznego, fizycznego lub emocjonalnego dobra dziecka”.

Zakaz dotyczy również przeprowadzania szybkich testów.

Ministerstwo Edukacji Turyngii zareagowało na orzeczenie sądu okręgowego w Weimarze stwierdzeniem, że jest wątpliwe, czy ta decyzja ma w ogóle jakikolwiek skutek prawny z powodu wielu niespójności – informuje stacja MDR.

W każdym razie dotyczyła ona tylko dwójki dzieci, których matka wystąpiła do sądu. Sąd mógł podejmować decyzje – jeśli w ogóle – tylko w stosunku do osób uczestniczących w postępowaniu, czyli nie w stosunku do innych dzieci.

Według Ministerstwa Edukacji, decyzja sądu okręgowego w Weimarze nie ma wpływu na obowiązujące w szkołach Turyngii zasady. W obu szkołach w Weimarze i w całej Turyngii obowiązują „niezmienione” środki „kontroli” zakażeń.

Ministerstwo twierdzi, że sąd rodzinny w Weimarze nie jest właściwy do badania reżimu sanitarnego zaprowadzanego przez władze landów, czy federalne środków kontroli zakażeń lub rozporządzeń prawnych rządu krajowego. Mają zajmować się tym sądy administracyjne. Postanowienie blokujące zaprowadzanie sanitarnego reżimu powinno być teraz rozpatrzone przez sąd wyższej instancji.

17 KOMENTARZE

 1. Konfederacja popiera kneblowanie, a poseł Bosak zapewnia, że do maseczek szybko przyzwyczaił się… Zatem po co ten cały szum?

  • PiSiciulus, Bosak to nie cała Konfederacja. Powiedział swoje osobiste zdanie, a nie stanowisko Konfederacji. W Konfederacji jak ktoś chce, może nosić maskę bo to nie jest, zamordystyczny, faszystowski PiS.

  • Bosak powiedział to jak był na wycieczce zagranicznej. Normalne jest, że jak gdzieś się jedzie albo do kogoś to przestrzega się tam panujących zwyczajów. Jak idziesz na domówkę i właściciel prosi cię o zdjęcie butów to raczej nie protestujesz. Ale ty nie wiesz. Bo kto by zaprosił takiego pigmeja umysłowego na domówkę? Rzecz jasna, że nawet jak się przyzwyczaję do chodzenia bez butów na domówce to nie znaczy, że chodzę tak po ulicach albo u siebie w domu i uważam to za normę.

  • Ponadto do chodzenia w pasiakach w obozie też można przywyknąć ale to wcale nie znaczy, że tak powinno być. Jak czytam twoje wypociny i wypociny tobie podobnych to odnoszę wrażenie, że dla was chodzenie ze szmatą na pysku to chleb powszedni i tak powinno być. Chcesz to sobie chodź w czym chcesz ale nie zmuszaj do tego innych.

  • Nie zatrzymasz prawdy, Rustikulusie.

   Działasz tu jak hamulcowy, nie za darmo oczywiście.
   Ale cała sprawa własnie się pruje. Kwestia czasu, dojedziemy was.

   Cywilizacja tkwi mentalnie w epoce kamienia łupanego przez takich jak ty. Lepiej odpuść, będziesz mógł spokojnie patrzeć co rano w lustro :)

 2. Walka z covidem – jak z socjalizmem:w miarę postępu obostrzeń – ilość ofiar rośnie. Pod względem ofiar śmiertelnych/mln, jesteśmy na 22 pozycji – a Szwecja już 28 z tendencją spadkową. Kiedy nasi wadcy – zaskoczą, by odpuścić?

 3. Ofiary są i to duże ale nie z tej kit plandemi tylko przez to że nie mogą się dostać do szpitali przez psełdo lekarzy i psełdo polityków

 4. Polska to kraj ciemnoty i dyktatury i smieci, jak mozna poruszac
  problemy innych krajow
  Te wpisy to fakty jak kraj jest zamkniety i cuchnie nedza, ciemnota

  WIEZIENIA BEZ WYROKU MA ; Afrika, chiny, polsza, rosja

  • Spadaj dziadu i najpierw wytrzeźwiej pajacu jak bierzesz się do wstawiania tu swoich wymiocin. Polska to piękny kraj tylko rządzą nim od 70 lat różne kreatury, przestępcy, opętancy, pacholki na usługach antypolskich grabiezcow itp. wybierani polskojezyczna bandą rozbojniczo-pasozytniczą.

Comments are closed.