PILNE! Konflikt na linii Mińsk – Warszawa. Polska zaprzecza doniesieniom MON Białorusi

Aleksander Łukaszenka.
Aleksander Łukaszenka. (Zdj. PAP/ITAR-TASS)

Białoruś oskarżyła Polskę o naruszenie przestrzeni powietrznej. Ministerstwo Obrony Narodowej wydało oświadczenie.

Iskrzy na linii Warszawa – Mińsk. Białoruś oskarżyła Polskę, że naruszyła jej przestrzeń powietrzną.

„12 kwietnia 2021 r. o godz. 20:45 (19:45 w Polsce) odnotowano fakt naruszenia granicy państwowej Białorusi w przestrzeni powietrznej od strony Polski, przez niezidentyfikowany obiekt latający” – przekazano w komunikacie na stronie Ministerstwa Obrony Białorusi.

Białoruś nie sprecyzowała jednak, gdzie miało dojść do naruszenia granicy. „Następnie obiekt zawrócił w kierunku Polski” – wyjaśniono jedynie.

Z komunikatu białoruskiego MON może wynikać, że chodzi o samolot, który patrolował granicę. To jednak wystarczyło, do wywołania międzynarodowego skandalu.

W związku z incydentem Mińsk wezwał attaché obrony w Ambasadzie RP w Mińsku. Natomiast tamtejszy MON polecił „zbadanie tego faktu i poinformowanie strony białoruskiej o rezultatach”.

Wieczorem na odpowiedź zdecydowało się Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP. Polska zapewniła, że przestrzeń powietrzna jest na bieżąco monitorowana.

Ponadto podkreślono, że nie doszło do żadnych lotów przy granicy.

Źródło: TVP

25 KOMENTARZE

  • Skoro wierzysz łukaszence to w świętego mikołaja i Yeti tez wierzysz bo to ten sam poziom wiarygodności. A kundli to sobie poszukaj u siebie w chlewie

   • Panie Neron niech się Pan nie ośmiesza swoimi dywagacjami, bo nie wiadomo do czego je przyłożyć…
    Neron to był człowiek chory psychicznie o rozdwojonej osobowości psychopatą…już samo wybranie takiego nicka Neron o Panu dobrze świadczy…
    I na koniec tak na marginesie czy Pan wie kto to jest kundel i jakimi cechami się charakteryzuje ?
    Nasi tzw. politycy to właśnie tacy rasowi kundle, które szczekają przy każdej okazji…
    ale jak coś się dzieje to uciekają aż się kurzy…

  • Neron pisowski dupowlazie, boli prawda, boli?? A myślisz czemu żydowski uzupator zwany premierem nazywany jest Pinokio. Pisowski kundlu

 1. Niezidentyfikowany obiekt latający, enelo po rusku, Unidentified Flaying Object (w skrócie UFO) po angielsku. To jest prowokacja Białorusi z hichotem w tle i taka powinna być odpowiedź: enelo z Polszy nie lietajut.

 2. To nie Polska tylko Polin naruszyła przestrzeń Białorusi i na pewno na polecenia Usraela. Ubolewam nad tym i przepraszam naród białoruski. Wstyd mi za PIS-owski rząd Polin, który zamiast dobrze żyć z sąsiadem to wietrznie jątrzy i psuje dobre stosunki. A tak przy okazji dlaczego Bielsat, który tak dba o prawa człowieka na Białorusi, nie pokazał jak policja w Polin bije kobietę tylko za to, że nie chce nosić kagańca na twarzy?

 3. Państwo „na pana Jamisza” (z „Rodziny Połanieckich”). Zero lub minusowe działania we własnym interesie, no nawet brak umiejętności sformułowania własnego interesu, za to słuchanie obcych. „Panem Jamiszem” mogą być Ż (chyba nierzadko :)) Niemcy, USA, Unia – ciutkę się zmienia czasem, prócz pierwszego członu. Cytat z powieści:” byłem zaraz po tem zajściu u pana Jamisza… przyznałem mu się do wszystkiego. …więc co mi powie pan Jamisz, to zrobię, choćby mnie miał potem piorun trzasnąć”.

  • Tak to mi wygląda….niestety. Niestety, bo wolałbym widzieć w „elitach”, nawet przy braku sympatii, kogoś próbującego grać – rozgrywać, a nie tylko grać jak im zagrają…

 4. …wygenerowanie konfliktu z wojną włącznie w trójkącie Polska-Białoruś-Ukraina jest bardzo na rękę siłom rządzącym Rosją – w znaczeniu: rządzącym Putinem. Piewcom niezależności pierwowo kagiebisty zalecam, by na razie pozostali w przedszkolu…. może być Lauder-Morasha

 5. Polsko języczne kundle z Warszawki i ich właściciele robią kolejne prowokacje
  wschód Białoruś, Rosja, Korea Północna, Iran … nie dają się zgniłemu zachodowi USrealowi, UK …

 6. A może znów czarny śmigłowiec bez nr rejestracyjnego, widywany na niskich pułapach, już od wielu lat, nad Polską…

Comments are closed.