Rząd skopiuje działania Niemców? Ekspert: „Godziny policyjne miałyby sens”

Policyjne kontrole w lokalach otwartych pomimo obostrzeń.
Policja - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP

Polacy od miesięcy muszą podporządkowywać się szeregowi ograniczeń podyktowanym przez rząd w walce z epidemią. Zdarzają się sytuacje, gdzie niektóre obostrzenia są łamane. W oparciu o te przykłady eksperci chcieliby wprowadzić godzinę policyjną.

Znane są przypadki, gdzie gromadzą się grupy kilkunastoosobowe, organizuje się imprezy a nawet wesela. Polacy mają dość podporządkowania wobec kolejnych ograniczeń. Jedynym sposobem rządu na walkę z epidemią są bowiem nakazy i zakazy wobec społeczeństwa.

Do tego eksperci podgrzewają atmosferę i w mediach rzucają propozycję wprowadzenia np. godziny policyjnej.

Przestałem wierzyć w zdrowy rozsądek i odpowiedzialność Polaków – mówił dla „Faktu” wirusolog Tomasz Dzieciątkowski. W ten sposób lekarz komentuje przypadki organizacji imprez, zlotów czy wesel. Co zatem proponuje? – Godziny policyjne miałyby sens – rzucił.

Epidemiolog Jarosław Drobnik twierdzi z kolei, że zaostrzenie powinno nastąpić po analizie przypadków z czasu Świąt Wielkanocnych.

Jeśli nie będzie poprawy, trzeba pomyśleć nad twardszymi rozwiązaniami, a więc między innymi ograniczeniem mobilności między miastami czy wprowadzeniem godziny policyjnej – przekonywał na łamach „Faktu” lekarz.

Biorąc pod uwagę, że wariant godziny policyjnej prawdopodobnie wprowadzony zostanie w Niemczech, nie jest wykluczony, że polski rząd znów skopiuje działanie zachodnich sąsiadów.

Tam ma obowiązywać zakaz wychodzenia z domów między godz. 21 a 5 rano w powiatach, gdzie liczba przypadków przekroczy 100 na 100 tys. mieszkańców.

23 KOMENTARZE

 1. No tak.Godzina policyjna ma sens jak najbardziej,bo jak powszechnie wiadomo ponad wszelką wątpliwość, de facto faktem jest ,że największe tłumy ,w których dochodzi do transmisji wirusa gromadzą się w nocy.

 2. Zakaz wychodzenia z domu pomiędzy godz. 21 a 5 rano, to ma sens, przecież każdy wie, że wirus atakuje najbardziej w tych właśnie godzinach. No, chyba że masz lat 6-16, takie osoby atakuje przede wszystkim w godz. 8-16, a przynajmniej tak atakował przed feriami zimowymi. Tak, to ma sens, taki sam jak zamykanie lasów. To nie żadna walka z epidemią tylko nadużywanie władzy.

 3. Używanie w dzisiejszych czasach wyrazu Policja jest delikatnie mówiąć semantycznym przejęzyczeniem. To jest Milicja z wszelkimi cechami występującymi w komunie. Policja była owszem ale przed II wojną światową…
  Pojęcie Policja stworzono Polakom po 1989 roku aby stworzyć wrażenie, że od tej chwili będziemy żyć w państwie prawa tak jak na Zachodzie…
  A jak to państwo prawa wygląda dzisiaj widzimy i słyszymy codziennie…

  • @kwal,
   Milicje to tworzone oddolnie organizacje paramilitarne.
   To nie jest ani policja ani milicja tylko przestępcza organizacja o charakterze zbrojnym dobudowana do PiS.

   • Pan Wiedźmin ma rację ale nie w odniesieniu do Milicji z PRL…ta została utworzona do siania terroru i walki z tzw. reakcyjnym podziemiem. Milicję tzw. dla niepoznaki Obywatelską utworzono na podstawie Manifestu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego 7 października 1944 roku.
    Bandytyzm i zbrodnia przeciwko własnemu Narodowi to cecha tej formacji do dnia dzisiejszego…

  • to kacza-po kaczystowskie psiarstwo (choć to obraza czworonogów, dla kaczapowców to komplement), kaczystowskie pałkarstwo albo kaczystowskie gesta.o

 4. Zapamiętać nazwiska tych wszystkich podjudzaczy… oj my się wam odwdzięczymy… niech tylko coś tąpnie, będziecie spieprzać na San Escobar

 5. Tak czy inaczej wiosna przyjdzie,a opryski krzewów i drzew owocowych trzeba będzie wykonywać po zachodzie słońca.Czy ten p… ekspert potrafi wyjaśnić,jak to pogodzić z godziną policyjną?

 6. Tu się wymyśla wszystko by co jest – trwało, jak będzie trwało to niedługo przed każdą pracą test, po obiadku sprawdzanie rąk, gęsiego na przystanek z zachowaniem odległości, zaśmiecanie kara, a wszystko oparte na punktach społecznych jak w Chinach. Dużo punktów to możliwość wejścia do partii. System „AAA”, „BB” i „C”…”D” to nieprzydatni społeczeństwu.

 7. Te trepy poczuły że mogą być wszędzie. Mamy następną grupę cwelebrytów. Do aktorów dołączyli tzw „naukowcy i lekarze”. Kompletne dno.

 8. Niech spróbują, ostentacyjnie będę ignorował wszelkie tego typu bezprawie. Każdemu polecam stawiać minimum bierny opór wszelkiemu bezprawiu.
  Każdy kundelek totalitarystów niech wie, że zasłanianie się „WYKONYWAŁEM ROZKAZY” nie pomoże. Przyjdzie czas, że zielona trawka i odebranie emerytur okaże się łagodnym skutkiem „wykonywania rozkazów”, „szczęśliwcy” zapłacą z własnego a i może do ciupy trafią.

 9. Dzieciątkowski-Drobnik czyli 2D, czyli wasz pomysł jest Do-Dupy. Dwa matołki z tytułami, pachołki opłacane prze koncerny farmaceutyczne i elity chcące wziąć za mordę Polaków.

 10. No wreszcie po tylu latach wirusolodzy i epidemiolodzy mają swoje 5 minut . Przez te wszystkie lata niedoceniani. Teraz to oni pokażą.

 11. To jak to jest między 21.00 a 5.00 wirus nie będzie zarażał w biedronce przez cały dzień również nie zaraża a na ulicy zaraża., dziwny jest ten świat

Comments are closed.