Taka przyszłość nas czeka! Roboty zaczęły dostarczać zakupy do domów [VIDEO]

Robot dostarczający zakupy.
Robot dostarczający zakupy. (Fot. YouTube/ OTSAW)

Dwa roboty dostarczają mieszkańcom Singapuru zakupy spożywcze. Usługę wprowadziła singapurska firma technologiczna OTSAW Digital ze względu na gwałtowny wzrost popytu na dostawy do domu w czasie pandemii koronawirusa.

Usługi dwóch robotów, nazwanych Camello, zaoferowano 700 gospodarstwom domowym w ramach rocznego okresu próbnego.

Użytkownicy mogą rezerwować terminy dostaw mleka i jajek, a aplikacja powiadamia ich, gdy robot zbliża się do punktu odbioru – zwykle jest to hol budynku mieszkalnego.

Roboty, które są wyposażone w czujniki 3D, kamerę i dwie komory, z których każda może pomieścić do 20 kg żywności lub paczek zamówionych przez internet, realizują cztery lub pięć dostaw dziennie w dni powszednie i są dostępne przez pół dnia w sobotę.

Dyrektor generalny OTSAW Digital Ling Ting Ming powiedział, że Camello używają światła ultrafioletowego do dezynfekcji po każdej podróży.

Na razie, aby uniknąć ewentualnych problemów, robotom podczas dostaw towarzyszą ludzie. W (niedalekiej) przyszłości jednak roboty mają być w pełni „samodzielne”.

7 KOMENTARZE

  1. I po co to? Żadna rewelacja. Porusza się wolniej niż człowiek pieszo. Działając w takim tempie, jest to zupełnie niewydajny system.

  2. U nas roboty wkrótce będą pobierały podatki, składki ZUS i rozdawały 500+.
    Żeby urzędnicy nie musieli się przemęczać i nie zachorowali na covid.

  3. Macie policję, tylko im płytek jeszcze Mask nie wszczepił, ale na przyszłe półrocze to załatwione. Pokazał i udowodnił że małpa gra na wideo w prostą grę. Policjant tyle potrafi a jak mu się wszczepi płytkę to zyska tyle że z komendantem będzie w ścisłym związku. To już rozwój duży, reszta w kolejności.

  4. W wyniku rewolucji starożytne elity (oficjalnie) straciły władzę na rzecz ludu. Dzięki postępowi technologicznemu nadszedł czas oficjalnego powrotu do systemu feudalnego.
    CV jest to zaplanowana wojna mająca na celu doprowadzenie do kompletnej demolki naszego życia, bankructwa, głodu i depopulacji (poniżej 500 milionów).
    Ilu spośród funkcjonariuszy policji, sanepidu, POPiS zmieści się w tym limicie (ponad 93% redukcja)?

Comments are closed.