Bunt brytyjskich restauratorów, hotelarzy, właścicieli pubów etc. Nie zaprowadzą segregacji sanitarnej, którą chce narzucić rząd

Właściciele hoteli, restauracji, pubów etc w Wielkiej Brytanii sprzeciwiają się segregacji sanitarnej. Zdjęcie: EPA/WILL OLIVER Dostawca: PAP/EPA.
Właściciele hoteli, restauracji, pubów etc w Wielkiej Brytanii sprzeciwiają się segregacji sanitarnej. Zdjęcie: EPA/WILL OLIVER Dostawca: PAP/EPA.

Przedstawiciele branży horeca (hotele i najszerzej rozumiana gastronomia) nie zgadzają się na żadne formy segregacji sanitarnej i tzw. paszporty szczepionkowe. Zapowiadają, że nie podporządkują się żadnym przepisom nakazującym ich segregowanie klientów i dyskryminowanie ludzi ze względu na stan zdrowia.

Kilkudziesięciu właścicieli i szefów przedsiębiorstw branży horeca przygotowało list do premiera Johnsona, w którym stanowczo sprzeciwiają się zaprowadzeniu segregacji sanitarnej – informuje dziennik „The Telegraph”.

List jest częścią branżowej karty zasad „Otwarte dla wszystkich”, którymi mają się kierować ludzie zajmujący się hotelarstwem, turystyką, gastronomią itp.

Kolejni właściciele przystępują teraz do inicjatywy i z każdym dniem przybywa podpisów pod otwartym sprzeciwem wobec mętnie zapowiadanej przez rząd segregacji sanitarnej.

„Jesteśmy licencjonowanymi właścicielami miejsc (restauracji, hoteli, klubów – etc – przyp. red.) i organizatorami wydarzeń w Wielkiej Brytanii, którzy walczyli w tym trudnym dla wszystkich czasie. Wielu z nas uważa, że ​​akcja szczepień jest wspaniała. Wiemy również, że z wielu powodów niektórzy nie otrzymają szczepionki”– piszą w liście, którego adresatem ma być premier Boris Johnson.

Co więcej, uważamy, że nie jest słuszne, abyśmy jako właściciele (biznesów horeca i turystycznych przyp. red) żądali od klientów przedstawienia dokumentacji medycznej dotyczącej stanu zdrowia. Większość ludzi w Wielkiej Brytanii zdecydowała się na szczepienie…..Jest wiele praktycznych i logistycznych kwestii, a także wątpliwości dotyczących wolności obywatelskich i szeroko rozumianej dyskryminacji w społeczeństwie, jeśli w lokalach, czy na różnych imprezach wymagane byłoby okazywanie dokumentacji medycznej”.

Rząd tymczasem wyjątkowo mętnie wypowiada się na temat tzw. paszportów szczepionkowych i zaprowadzenia segregacji sanitarnej na kształt jakiejś rasowej, czy płciowej.

Poszczególni ministrowie to mówią o jakichś programach pilotażowych, to o aplikacjach w telefonach, to znów zaprzeczają, czy wypowiadają się lekceważąco o problemie. Sam Johnson mówił, że być może w jakiejś nieokreślonej przyszłości jakieś dokumenty zdrowotne „zaistnieją w naszym życiu” w zależności od imprezy czy lokalu.

Być może by pójść na mecz będą wymagane, a przy mniejszych imprezach akurat nie. Akcja ludzi z branży horeca ma więc charakter prewencyjny. To oni pracują w biznesie, którego istota polega na przyjmowaniu ludzi, więc mają szczególne prawo do wypowiadania się na ten temat.

Jednym z organizatorów akcji jest współzałożyciel stowarzyszenia Night Time Industries Association Alan Miller. – Brytyjczycy byli zdyscyplinowani i niesamowici przez ten ostatni rok i wszyscy czekaliśmy tak długo, aby wrócić do normalności – mówi.

W styczniu powiedziano nam, że szczepionki są naszym wyjściem i że jesteśmy na drodze wiodącej do wolności. Jeśli znajdziemy się w sytuacji, w której puby, kluby, festiwale, przedstawienia i wszelkiego rodzaju miejsca będą zmuszane domagać się dokumentów medycznych, to będzie to bardzo dalekie od wolności. Nie będziemy tego robić.

7 KOMENTARZE

 1. Oczywiście UE zwala swoje głupawe pomysły na obywateli sama nie ponosząc w tej materii żadnej szkody. Płaszczyk dobroci, troski, i miłości do bliźniego. Widać nie dość indoktrynacji w narodach, mind control nie zdał egzaminu, Gates się przeliczył w obliczeniach, kasy już mało a korporacje dość się obłowiły. Czas zamykać stragan i ponownie szczepić 3-świat preparatami.

 2. Kiedy w Polsce taka akcja?! Czy też hotelarze, restauratorzy itp. zgodzą się na zaprowadzenie segregacji i dyskryminacji, żeby tylko rząd wreszcie pozwolił im otworzyć z powrotem biznesy?

 3. pfron zorganizował konkurs równe szanse równy dostęp
  to jeden z wielu elementów propagandy działań mających na celu rzekome wyrównanie szans osób w najrozmaitszy sposób upośledzonych na zdrowiu
  ale jak widać wajchowy przestawił wajchę tak mocno że teraz nie tylko można utrudniać życie chorym
  ale nawet można publicznie naznaczać i eksterminować z życia społecznego osoby zdrowe które nie zaliczyły wszystkich punktów uznanych przez światłych i mądrzejszych za przepustkę do pełnoprawnego życia

 4. Maski, lockdowny to tresura. Następne będą paszpoty, kontrole w pracy, po domach i izolowanie niezaszprycowanych w obozach.
  Zaszprycowani niech się nie cieszą. Jeśli na jesień nie zejdą z tego świata to kolejne dawki szprycy (na zmutowane wirusy) szybko to skorygują.
  Nowe szpryce na nowe „mutacje” już nie będą podlegały żadnym badaniom przed wypuszczeniem na rynek. Wystarczy zmienić w komputerze kod mRNA i masowa depopulacja zostanie szybko osiągnięta.

Comments are closed.