Masny, Sommer: Przez pandemię do totalitaryzmu. Uda IM się czy nie? [VIDEO]

Masny, Sommer: Przez pandemię do totalitaryzmu. Uda IM się czy nie?
Masny, Sommer: Przez pandemię do totalitaryzmu. Uda IM się czy nie?

Czy paszporty szczepionkowe to wstęp do większego planu kontroli obywateli? Dr Marcin Masny komentuje plany Brukseli.

Kraje Unii Europejskiej formalnie przyjęły mandat do negocjacji z Parlamentem Europejskim w sprawie wprowadzenia paszportów szczepionkowych. Oficjalnym powodem jest ponowne otwarcie się na turystów i przemieszczanie się obywateli.

Paszporty, a dokładniej certyfikaty, mają pozwolić podróżować po UE zaszczepionym, ozdrowieńcom lub osobom z negatywnym wynikiem testu.

Parlament Europejski ma uzgodnić swoje stanowisko ws. paszportów jeszcze w kwietniu, a w maju rozpoczną się rozmowy między PE, Radą i Komisją Europejską.

Cyfrowy Zielony Certyfikat będzie dostępny bezpłatnie w formie cyfrowej lub papierowej. Paszport będzie zawierał kod QR, gwarantujący bezpieczeństwo i autentyczność certyfikatu, a także podpis cyfrowy.

Powstanie też specjalny portal, który zapewni weryfikację wszystkich certyfikatów w całej UE. Ponadto będzie wspierać państwa członkowskie w ich technicznym wdrażaniu.

Za pomocą portalu władze będą mogły weryfikować zaświadczenia w całej UE. Pomysł taki nie wszystkim się jednak podoba.

Dr Marcin Masny skomentował ten pomysł w audycji Tomasz Sommer Extra. „W poprzednim tysiącleciu podniosłem ulotkę, w którym ostrzegano o ‚znamieniu bestii’ bez którego nic nie będziemy mogli zrobić. Nie bardzo w to wierzyłem. A dziś ‚znamię bestii’ jest naszą rzeczywistością” – zażartował dr Masny.

„W świecie Zachodnim ten pomysł paszportu jest na tyle kontrowersyjny, że będzie realizowany, gdzie władza będzie miała na tyle złej woli i na tyle słaby opór, że będzie w stanie to zrobić. Taką władzą jest obecna władza niemiecka” – ocenił dr Masny.

Źródło: Tomasz Sommer Extra

1 KOMENTARZ

Comments are closed.