Polityk Porozumienia chce pozwać rzecznika Niedzielskiego. Rozważa wystąpienie z klubu PiS

Wojciech Maksymowicz. Foto: Wikipedia
Wojciech Maksymowicz. Foto: Wikipedia

Profesor Wojciech Maksymowicz z Porozumienia Jarosława Gowina chce pozwać rzecznika ministerstwa zdrowia Wojciecha Andrusiewicza – informuje „Wirtualna Polska”.

We wtorek rzecznik Niedzielskiego, Wojciech Andrusiewicz, poinformował, że prof. Maksymowicz podejrzewany jest o nadzór nad eksperymentami medycznymi płodów.

Dostaliśmy bardzo niepokojące informacje o możliwych eksperymentach medycznych wykonywanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim pod nadzorem prof. Wojciecha Maksymowicza, które dotyczą płodów – rzucił na briefingu prasowym Andrusiewicz.

Nie chciałbym tu zbyt wielu szczegółów podawać, które dla niektórych ludzi mogą być trudne do przyjęcia. Mogło tam jednak dojść do zachowania nieetycznego, a także pozaprawnego. Na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje, że tak się stało – dodał.

Maksymowicz, który jest politykiem Porozumienia oraz posłem klubu PiS, pracuje z olsztyńskimi pacjentami przechodzącymi przez koronawirusa i należy do rady nadzorczej kliniki „Budzik”. Jest także szefem Katedry Neurochirurgii na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, któremu podlega również Klinika Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. To właśnie działalność naukowa polityka zainteresowała kierownictwo resortu zdrowia.

Prof. Maksymowicz pójdzie do sądu?

Według „WP”, Maksymowicz rozważa pozew przeciwko Andrusiewiczowi, a także opuszczenie klubu parlamentarnego PiS.

Wiedziałem, że ktoś zbiera na mnie haki. Zostałem o tym uprzedzony przez ludzi związanych z polityką. Usłyszałem, że skoro jestem aktywny, muszę się z tym liczyć – powiedział prof. Maksymowicz w rozmowie z Interią.

Prof. Maksymowicz znany jest zarówno z krytyki rządowej strategii walki z koronawirusem, jak i samego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

7 KOMENTARZE

  1. Prawnicy mają pozwać WHO za „ wprowadzanie w błąd świata w związku z wybuchem COVID-19 ”
    Adwokat zajmujący się ochroną konsumentów, Reiner Fuellmich, mówi, że agencje „świadomie wprowadzały w błąd rządy na całym świecie”.

  2. Teraz się obudził ja mu skopali tyłek. To nauczka dla innych z PIS .Oj naiwny,naiwny, naiwny jak,…… No właśnie może ktoś z internautów dopisze?

Comments are closed.