To naprawdę poleciało w TVP! Masakra zwolenników lockdownu i fanatyków szczepień w „Warto rozmawiać” Pospieszalskiego

Jan Pospieszalski Źródło: TVP
Jan Pospieszalski Źródło: TVP
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Jan Pospieszalski w swoim programie „Warto rozmawiać” udowadnia, że da się jeszcze w TVP robić obiektywną telewizję. W najnowszym odcinku bezkompromisowy prowadzący porusza temat niedziałających lockdownów i ślepej wiary w szczepionki.

Już na samym wstępie Jan Pospieszalski mógł zszokować stałych widzów TVP.

Gdy zaczął wymieniać tematy, które miały pojawić się w programie, to bez wahania wbił kilka szpilek w pisowski resort zdrowia.

– Nigdy nie wrócimy już do normalności – ostrzega minister Niedzielski, przedłużając obostrzenia, a członkowie Rady Medycznej przy premierze obwiniają za ten stan rzeczy niesforne społeczeństwo. Niektórzy lekarze – w tym dr Simon – obwiniają za ten stan rzeczy katolików, którzy podobno przenoszą zakażenia tłocząc się w kościołach wymieniał Pospieszalski.

– W rok po ogłoszeniu pandemii, kolejnych falach zarazy, statystyki pokazują, że szczepienia nie spowodowały oczekiwanego zatrzymania choroby, a polityka lockdownu, w tym także służby zdrowia zamknięcie, przynosi fatalne rezultaty kontynuował we wstępie prowadzący.

– Walcząc bowiem z koronawirusem, odnotowaliśmy zapaść w leczeniu innych groźnych, przewlekłych chorób. Coraz większa grupa lekarzy głośno wyraża swój niepokój wobec przyjętej, bezalternatywnej (i jak widać mało skutecznej) polityki zdrowotnej rządu. Zamiast debaty z tymi naukowcami – rzecznik odpowiedzialności zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej, wszczyna wobec nich postępowania dyscyplinarne.

W dramatycznej sytuacji są też przedsiębiorcy, którzy mimo tarcz i doraźnej pomocy, bankrutują i likwidują firmy – wspomniał Pospieszalski.

Także po doborze gości w studiu było widać, że Pospieszalskiemu zależało na obiektywnym podejściu do tematu. Pojawił się Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute – postać, której konserwatywnym liberałom w Polsce nie trzeba przedstawiać.

W studiu obecny był także mec. Piotr Schramm – prawnik. Z Krakowa ze studiem łączył się prof. Zbigniew Martyka – często cytowany przez mainstreamowe media ekspert medyczny. Z Wrocławia natomiast dzwonił do programu epidemiolog – prof. Zbigniew Hałat.

Dzięki obiektywności prowadzącego, w programie TVP mogliśmy usłyszeć m.in., że obecna epidemia to „jedna z mniej szkodliwych zaraz w historii świata” – zauważył to Tomasz Wróblewski. Ekspert z WEI stwierdził przy tym, że środki, jakie aparat władzy podejmuje, by z tą chorobą walczyć, mają straszne skutki.

– Zatrzymanie, zahamowanie rozwoju gospodarczego większości państw […], zerwanie więzi społecznych – wymieniał Wróblewski.

W trakcie programu wymieniano różne szkodliwe skutki antykoronawirusowej polityki rządu. Oczywiście stronnicy rządowych rozwiązań mogli ich bronić, ale argumenty zdecydowanie przeważały po stronie przeciwników.

Jeśli jakiś stały widz TVP oglądał program Jana Pospieszalskiego, to musiało to być dla niego ciekawe zderzenie z informacjami spoza jego bańki informacyjnej.

Fragmenty programu dostępne są w Internecie – skoro tak wartościowa rzecz poleciała w Telewizji Publicznej, to warto ją obejrzeć. W końcu za telewizję Jacka Kurskiego płacimy wszyscy ogromne pieniądze – 2 miliardy złotych rocznie.

 

74 KOMENTARZE

 1. Polacy zasluzyli na taki los bo 90 % to besmyslne barany. Ludzie sa cyniczni podli i podatni na propagande. Kaczy rzad ma racje traktujac chlopte jak bydlo bo wiekszosc to bezmyslne bydlo i tepota.

 2. Ja ten program oglądałem. Też jestem zaskoczony, że w został wyemitowany w TVP…chociaż to pochwalam. Coś jest może grane o czym dowiemy się w odpowiedniej chwili.

 3. No to się postarali pan wspomina o Światowym Forum Ekonomicznym, Klausie Schwab, Billu Geitsie, niszczeniu życia, niszczeniu płuc respiratorem

 4. Kościerzyna BUDZIMY SIĘ !!! ZASPALIŚMY BIĆ NA ALARM . TERAZ TEN WIELKI BRZDĘG OBUDZI WAS , WIERZĘ JAK I WY WIERZYCIE A PRZECIEŻ NIE JESTEŚCIE SŁABEJ WIARY ! Słyszycie co mówią ludzie na poziomie i z doświadczeniem . Podane są tutaj nazwy laboratoriów, lekarzy I prawników. CAŁA PRAWDA WYLANA …chodźcie razem obudzić resztę MIAST I WIOSEK !!!

 5. Zmiana DNA jest zapisem że ta osoba jest własnością korporacji. Nie macie świadectw urodzenia w oryginale bo jesteście zasobami ludzkimi, wystawionymi jako zastaw. Niektórzy bronią się prawem naturalnym że są żywi. Prawo morskie robi swoje. Jednak taka zmiana DNA daje im pełną władzę nad niewolnikiem. Teraz już tylko świadomość nas broni, a tej nie ma wiele wśród Polaków.

 6. Przecież ten cały cowid to nie jest choroba, to jest system obronny organizmu, dzieci tego nie mają bo nie mają w pełni go wyksztalconego. Codzi o to żeby zabić twój system obronny. Każdy kto w tym bierze udział idzie do piekła, chodzby zrobił tysiąc pajacyków, czy zdrowasiek, takie tłumaczenie to sobie… wicie rozómicie he he

 7. Być może pojawienie się tego materiału wcale nie jest przypadkowe. Pytałem o oglądalność i pasmo, kiedy to jest. duck pokazuje 21.30 we wtorki. nie sądzę, żeby publika była warta reklamy tam. Władza PIS widzi, co ludzie myślą i chce się przypodobać, pokazać być może, że tvpis nie boi się innych poglądów, itd. listek figowy na wyhodowanego za pieniądze podatnika PIS-wielgusa.

 8. A dlaczego ani słowa o medycynie czyli o leczeniu, dlaczego anie słowa że do dnia dzisiejszego
  nie została żadna praca naukowa opublikowana i prawnikteż od siedmiu boleści

 9. Wróblewski się myli. To co się dzieje to wojna między cywilizacjami. Metody ustroju życia społecznego rywalizują o dominację i przetrwanie. W Europie nigdy nie było jednej cywilizacji ale co najmniej trzy. Trzy metody ustroju życia społecznego. Stąd wszystkie wojny i konflikty ponieważ odmienne były i są metody ustroju życia społecznego, odmienny stosunek do prawdy, dobra, zdrowia, dobrobytu i piękna.

Comments are closed.