Greta i jej katastrofa. Ale nie klimatyczna, tylko serialowa w BBC

Greta Thunberg. Zdjęcie: Twitter/Eric
Greta Thunberg. Zdjęcie: Twitter/Eric

Emisja serialu dokumentalnego o Grecie Thunberg okazała się dla BBC całkowitą katastrofą. Stacja straciła aż 70 procent widzów w pasmie w którym pokazywano film.

BBC była tak pewna sukcesu, że nakręciła aż 3 godzinne odcinki serialu dokumentalnego, którego bohaterką jest niedouczona, niestabilna psychicznie i emocjonalnie nastolatka ze Szwecji, która wykorzystywana jest do forsowania dogmatu o globalnym ociepleniu.

Odcinki serialu „Greta Thunberg: Rok na Zmianę Świata” wyemitowano w BBC i BBC 1 w paśmie o najwyższej oglądalności. To skończyło się prawdziwą katastrofa. Stacja straciła średnio 55 procent widzów w paśmie o godzinie 21.

Jeszcze gorzej wypada porównanie z poprzednim tygodniem. Wedle badań Overnights TV, 7 dni wcześniej program Masterchief zgromadził 3,6 miliona widzów. Film ze szwedzką nastolatką zaledwie 1,05 czyli 3,5 razy mniej.

Porażka, a wręcz katastrofa, jest tym bardziej ewidentna, że BBC w wyjątkowy sposób promowała film ze szwedzką nastolatką. Koszty produkcji też były ogromne.

Ekipa podróżowała z Gretą Thunberg po całym świecie – od lodowców i pustyni w Chile, po Stany Zjednoczone, Hiszpanię i jej rodzinną Szwecję.

Filmy nasycone są dramatycznymi obrazami ginących rzekomo lodowców, czy raf koralowych. Na zachętę BBC pokazywała też, iż jakoby boją się jej Putin, czy Trump.

– Nikt nie wyjaśnił Grecie, że świat jest złożony i różnorodny – mówi na początku pierwszego odcinka prezydent Rosji Putin. Krytyka i szyderstwo ze strony Putina miały wzbudzić w widzach sympatię do Thunberg. Tymczasem te słowa okazały się bardzo dobrym opisem stanu jej umysłu.

17 KOMENTARZE

 1. To jest wbrew pozorom bardzo dobra wiadomosc.
  To znaczy ze 50% ludzi posiada jeszcze rozum.

  Tylko dzieki nie braniu udzialu w takich badziewiach można to jakos zatrzymać.

  Wiec kciuki w gore kto nie ogladal👍

 2. – Nikt nie wyjaśnił Grecie, że świat jest złożony i różnorodny – mówi na początku- typowa cecha lewactwa: brak myślenia

 3. Tramp a zwłaszcza Putin no oni musieli sie naprawdę wystraszyć ,pewnie po tym z nią spotkaniu wycofali z armi co najmniej samoloty odrzutowe nie mówiąc już o tym że czołgi to tylko elektryczne ,a zrobili to wszystko potajemnie . Ale ta greta to ma autorytet ,kto by pomyślał.

 4. Jedna dobra wiadomość. Może w końcu foliarze zaczną myśleć i zaczną się zastanawiać w którą stronę ten świat idzie…

 5. Jak zwykle wykorzystano nieletnią, wraz z jej emocjami, tworząc postać która sama zatraciła się w euforii nad sobą. To samo swego czasu spotkało Wiśniewskiego i wielu niedorosłych emocjonalnie nieletnich aktorów, którymi najlepiej kieruje się bez zwracania uwagi na dziecko ale na cel jaki ktoś chce osiągnąć. Kaleczy się ich osobowość pozostawiając po sobie potworka.

Comments are closed.