„Lewica przemocą pilnuje systemu” – Giorgia Meloni, liderka Włoskich Braci, potępia ataki lewicowych band na hiszpańskich konserwatystów

Giorgia Meloni fot. Facebook

Giorgia Meloni liderka włoskiej partii Bracia Włosi w ostrych słowach skrytykowała ostatnie napady lewackich bojówek na wiece hiszpańskiej partii konserwatywnej VOX. W ostrych słowach oskarżyła lewicę o przemoc i niszczenie każdego, kto nie chce poddać się jej dyktatowi.

Lewaccy bojówkarze kamieniami i twardymi przedmiotami zaatakowali lidera VOX Santiago Abascal na wiecu w Madrycie, a potem starli się z policją.

Informacje o kolejnych brutalnych napadach lewicowych band są skrzętnie pomijane przez główne media, ale zostały potępione przez konserwatystów w całej Europie.

Giorgia Meloni liderka włoskiej narodowo-konserwatywnego ugrupowania Bracia Włosi w wywiadzie dla gazety „Il Giornale” w ostrych słowach potępiła lewackich bandytów i stwierdziła, że cała współczesna europejska lewica jest taka sama i uznaje przemoc za metodę walki politycznej.

– Wyraziłem solidarność europejskich konserwatystów z naszymi hiszpańskimi braćmi z VOX, ponieważ to, co wydarzyło się w Vallecas (dzielnica Madrytu – przyp. red.), jest skandaliczne. Obrazy, które zobaczyliśmy, sprawiły, że zaniemówiłem: rzucanie kamieniami i butelkami w policję, bojówkarze atakowali i grozili tylko dlatego, że odbywał się wiec – powiedział Meloni.

– To przerażające, ale lewica jest taka sama na całym świecie. Masz prawo mówić tylko wtedy, gdy myślisz, mówisz jak oni i wspierasz to, czego chcą – dodała.

Meloni, która jest także szefową frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy (ECR) w Parlamencie Europejskim twierdzi, że konserwatyści są jedynymi, którzy mają odwagę przeciwstawić się „postępowej dyktaturze” a lewica chce świata, w którym wszyscy mają te same myśli i konsumują te same produkty.

– Lewica, strażnik systemu, doskonale zdaje sobie sprawę, że nasze zaangażowanie i prowadzone przez nas bitwy są największym zagrożeniem dla ich projektu. Dla nich ci, którzy bronią tożsamości, tradycji, rodziny i ojczyzny, są wrogami, których należy za wszelką cenę zniszczyć – powiedziała.

VOX jest również członkiem grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR) w Parlamencie Europejskim, której obecnie przewodzi Meloni. Mówiąc o przyszłości frakcji i możliwym sojuszu z innymi konserwatystami i populistami, czego chce sojusznicza Liga Matteo Salviniego, który niedawno spotkał się z premierem Węgier Viktorem Orbanem i Mateuszem Morawieckim, Meloni powiedziała, że ​​chce rozszerzyć ECR.

Europejscy konserwatyści to bardzo silna rodzina polityczna. Jednym z celów mojej kadencji jako przewodniczącej ECR jest jej rozwój i zdobycie jeszcze ważniejszego znaczenia na scenie europejskiej i międzynarodowej, w szczególności dzięki partnerstwu z brytyjskimi torysami i amerykańskimi republikanami – powiedziała.

8 KOMENTARZE

  1. Konserwatyści potępiają i krytykują,a lewica robi swoje nie cofając się przed użyciem przemocy,ta kobieta mówi rzeczy oczywiste i co z tego?Nie może być inaczej skoro po jednej stronie mamy ludzi dążących do czegoś,wierzących w coś,a po drugiej mydłków bez charakteru wierzących jedynie w ,,św.spokój”i „żeby było tak jak było”.Nie muszę chyba mówić kto jest kto?

    • Tak, Grzegorz Braun stanowczo i zresztą słusznie stwierdził, że czas czas kończyć tę hucpę.
      Jak widać w społeczeństwie zapanowała straszliwa zaraza odmóżdżenia i wiary w info z paska w telewizji. Niestety rządzący socjaliści z PIS dalej szerzą zamordyzm.

    • @Ruder: Z całym szacunkiem, ale co masz na myśli, pisząc o „zarazie”? Epidemię zapaleń płuc wynikającą z noszenia masek (przepowiedzianą przez uczciwych lekarzy rok temu), kolejny sezonowy nawrót odmiany grypy opisanej i zbadanej kilkadziesiąt lat temu, czy może pandemię strachu rozpętaną przez rządy?

  2. Ci zachodnioeuropejscy analfabeci, gdyby przeczytali ze zrozumieniem trochę opracowań dotyczących rewolucji w Rosji, to by się teraz nie dziwili.

Comments are closed.