Policja rozbiła weselny obiad w jednym z lokali pod Łukowem. Wszystko zakończyło się mandatem

Policja
Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: PAP/Marcin Bielecki

Policjanci z województw lubelskiego zniszczyli nowożeńcom skromną uroczystość, zorganizowaną pod Łukowem. Funkcjonariusze w ramach covidowych obostrzeń zakończyli obiad, w którym uczestniczyło 15 osób.

Polacy od jesieni ubiegłego roku nie mogą organizować imprez okolicznościowych. Rząd wprowadził surowe restrykcje covidowe, a obywatele czekają w zawieszeniu. Wesela były zakazywane i ograniczane już wcześniej.

Młodzi ludzie nie wytrzymują i na własną rękę chcą, chociaż w gronie najbliższych organizować małe przyjęcia. Tak było w przypadku pary, która świętowała wraz z rodziną w jednym z lokali pod Łukowem.

– W jednym z lokali odbył się uroczysty, rodzinny obiad z okazji ślubu. W spotkaniu uczestniczyło 15 osób. Policjanci ukarali 300-złotowym mandatem właścicielkę lokalu – powiedział w rozmowie z polsatnews.pl asp. szt. Marcin Józwik z KPP w Łukowie.

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, którzy przybyli na miejsce nie dopatrzyli się jakiś rażących naruszeń reżimu sanitarnego.

– Podczas prowadzonej interwencji uczestnicy spotkania przebywający w lokalu „z własnej inicjatywy” udali się do domów – zaznaczył Józwik.

Teraz sanepid zdecyduje czy lokal za karę zostanie zupełnie zamknięty.

7 KOMENTARZE

  1. Jak właściciel nie potrafi zebrać danych tych przestępców i założyć im sprawy to co można zrobić? A wystarczyło namówić gości, żeby założyli tym bandytą sprawy cywilne każdemu z osobna. Jakby im wszystkim przyszło wypłacać odszkodowania to by takie chojraki nie byli.

        • Popieram przedmówcę. Wszystko jest ważne ale mnie też już zęby „bolom” od tej maniery zastępowania „ą” „om”, coraz częściej zresztą występującej. Trzeba to tępić. Z sednem sprawy się zgadzam.

  2. Policja? Milicja? ZOMO? Zwierzęta? Niepotrzebne skreślić.

    Chociaż… zwierzęta mają często sporo empatii i uczuć wyższych, więc to chyba nie pasuje tutaj. To co? Untermenschen?

Comments are closed.