Rozgrywki w Zjednoczonej Prawicy na polu rzeszowskich wyborów. Kandydat Gowina wycofał się i poparł…

Waldemar Kotula.
Waldemar Kotula. (Zdj. PAP/Darek Delmanowicz)

Waldemar Kotula z Porozumienia Jarosława Gowina zrezygnował w środę ze startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Poparł kandydaturę, wspieranego przez b. prezydenta miasta, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła.

Kotula poinformował o tym na wspólnej z Warchołem konferencji prasowej. Obecni byli na niej także wicemarszałek woj. podkarpackiego Stanisław Kruczek z Porozumienia oraz były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

„Podjąłem decyzję o rezygnacji ze startu w wyborach. Uznałem, że moje postulaty zrealizuje kandydat, który ma większe szanse na wygranie. A tym kandydatem jest Marcin Warchoł” – powiedział radny Kotula.

Rządzący Rzeszowem od 2002 r. Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, jak przeszedł COVID-19. Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem premiera przedterminowe wybory w mieście odbędą się 9 maja.

Kandydują m.in. popierana przez Prawo i Sprawiedliwość wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek – popierają go m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050 oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Z ubiegania się o stanowisko prezydenta Rzeszowa zrezygnował były poseł Kukiz’15 Maciej Masłowski, który w poniedziałek poparł kandydaturę Marcina Warchoła na tę funkcję.

2 KOMENTARZE

  1. A więc wszyscy przeciw Konfederatom. Dlatego wspieram Konfederację ponieważ to dowód na to że jest autentyczna i nieagenturalna.

    • Właśnie. Opowiedzą się nawet za diabłem, byle uniemożliwić zwycięstwo kandydatowi Konfederacji. Ale to nic nowego. Tak samo załatwiono panią Le Pen we Francji.

Comments are closed.