Koniec Zjednoczonej Prawicy? Patryk Jaki: Solidarna Polska gotowa do samodzielnego startu w wyborach, gdy będzie taka konieczność

Patryk Jaki.
Patryk Jaki. (Zdj. screen/"Tłit" WP.pl)

Losy Zjednoczonej Prawicy są przesądzone? Coraz częściej w mediach pojawiają się nowe konflikty toczące tę koalicję. – Gdyby przyszła taka konieczność. Chcę podkreślić – konieczność. To jesteśmy gotowi na samodzielny start – podkreślił europoseł Patryk Jaki z Solidarnej Polski. Dodał jednak, że cały czas wierzy w tę formację i on sam stara się dogadywać.

Jaki był gościem w programie „Tłit” na WP.pl. Tam opisał jak wygląda sytuacja w Zjednoczonej Prawicy z jego punktu widzenia.

– Dla mnie optymalnym rozwiązaniem jest to, żeby zakończyć te zaczepki publiczne, bo one są niepotrzebne. I tutaj apel do sekretarzy różnych i tak dalej, żeby tego nie robili. Po drugie ja uważam, że Zjednoczona Prawica to jest dalej formułą, która może i powinna wygrywać wybory – powiedział i podkreślił, że robi wszystko, żeby w ramach tego projektu się dogadywać.

– Chociaż nie ukrywam, że między nami są fundamentalne różnice zdań, jeśli chodzi np. o asertywność w stosunku, do niektórych decyzji Unii Europejskiej – zauważył.

– Jest między nami różnica zdać co do tego, co pan premier Morawiecki podpisał i przywiózł – podkreślił Jaki i dodał, że jest weteranem w temacie uzależniania państwa przez unijne pieniądze. Europoseł mówił, że jego nadrzędnym zadaniem jest walka o zachowanie suwerenności Polski.

– Jeśli chodzi o uwspólnotowienie długu czy federalizację UE i zmniejszanie znaczenia naszego państwa we Wspólnocie, to ja jestem temu konsekwentnie przeciwny – zaznaczył.

Jeśli chodzi o „Nowy Ład”, Jaki podkreślił, że Zjednoczona Prawica w tym aspekcie może znaleźć wspólny język.

8 KOMENTARZE

  1. Zjednoczona Prawica to fikcja jak przedstawia obecna sytuacja w sejmie oraz poza nim. Nie ma szans na kolejne wybory w gronie takich oszołomów covidowych jak Kaczyński, Gowin , Ziobro…itp. Rozlało się po nogawkach a smród jest tak duży że się na każdego wskazuje, że to od niego zalatuje. Polacy przez ostatni rok zapamiętali kto i jak, szarady nie pomogą.

  2. Coś mi się zdaje, że europoseł Jaki ma duże ambicje. Europosłowanie na ogół to sposób na problemy socjalne dla emerytów politycznych, a on jest młody i chyba chce wrócić. Nie powinniśmy jednak zapominać jego wcześniejszych dokonań i tego jak bardzo byle jaki okazał się kilkakrotnie wcześniej Jaki.

  3. Co Jaki teraz ściemnia. Za Funduszem Odbudowy głosowali wszyscy polscy europosłowie. W wielu jak nie we wszystkich głosowaniach w UE tak było. W Polsce mówią , że walczą o interes Polski, a w parlamencie UE występują przeciw nim. Wystarczy posłuchac prof. Mirosława Piotrowskiego na wRealu24.tv

  4. „Chociaż nie ukrywam, że między nami są fundamentalne różnice zdań, jeśli chodzi np. o asertywność w stosunku, do niektórych decyzji Unii Europejskiej…” – Dobrze by było, gdyby SP była bardziej asertywna w stosunku do panściemy w Polsce. Bo na razie jest filarem PiS w Narodowej Eutanazji.

  5. ByleJaki: Solidarna Polska gotowa do samodzielnego startu w wyborach …………. no może niekoniecznie samodzielnego startu ale może z Biedroniem ??? Chichotem wyborów samorządowych w których do ratusza dostał się stalinowiec Trzaskowski zapewniając targowicy kontynuacje rozboju, jest to, że gdyby cudem wygrał tam wtedy PiS to o wiceprezydencie stolicy Piotrze Guziale, wielbicielu teczowego multikulti, też można by napisać, że jest TĘCZOWYM WICE-PREZYDENTEM WARSZAWY !!!

Comments are closed.