Krzysztof Bosak w obronie krytycznych wobec działań rządu lekarzy: „Jak prowadzić dyskusję skoro boją się wyrzucenia z zawodu?” [VIDEO]

Krzysztof Bosak. (Zdj. screen/FB)
Krzysztof Bosak. (Zdj. screen/FB)

Poseł Krzysztof Bosak z mównicy Sejmowej stanął po stronie nękanych lekarzy, którzy ośmielili się skrytykować działania rządu w walce z epidemią COVID-19. – Dlaczego MZ godzi się w dobie epidemii na cenzurowanie opinii lekarskich i jak wyobraża sobie normalny postęp naukowy i normalną dyskusję w środowisku naukowym i medycznym, wymianę doświadczeń. Jeżeli ludzie będą bali się wyrzucenia z zawodu? – pytał polityk Konfederacji.

– Działania rządu, szczególnie Ministerstwa Zdrowia budzą coraz większe zastrzeżenia samego środowiska lekarskiego i tę sprawę chciałem krótko poruszyć – zaczął.

– Co bulwersujące, głosy krytyczne wśród lekarzy odnośnie walki z COVID-19, spotykają się z wszczynaniem postepowań dyscyplinarnych przez Naczelną Radę Lekarską, z zagrożeniem z wydalenia z zawodu włącznie – przypomniał Bosak.

– Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, profesor Matyja zapowiedział w grudniu zeszłego roku na Komisji Zdrowia: „my wszystkich tych lekarzy będziemy przesłuchiwać, wzywać do wyjaśnień” – zacytował.

– Jest to sytuacja skandaliczna i nieumożliwiająca w wolnej debacie wypracowania prawidłowej strategii odpowiadania na wyzwania związane z epidemią – argumentował poseł Konfederacji.

Do Naczelnej Rady Lekarskiej wpłynęły skargi m.in. na dr Pawła Grzesiowskiego, Dr Pawła Basiukiewicza, prof. Ryszarda Rutkowskiego czy dr Zbigniewa Martykę.

6 KOMENTARZE

  1. No właśnie to jest manipulacja mediów partyjnych Konfederacji- pokazanie Bosaka bez pieluchy na twarzy , podczas gdy to zdjęcie jest nieaktualne, sprzed plandemii. Pan Bosak jak przystało na niewolnika systemu potulnie chodzi w kagańcu i w nim przemawia!

  2. Proste, zasadne pytania, na które rząd nie udzieli jasnej odpowiedzi, bo by musiał powiedzieć, że nie chce żadnej dyskusji.

Comments are closed.