Niedzielski nie chce pozwolić Polakom na zdjęcie kagańców. Dr Basiukiewicz: „Mam już dość tego foliarstwa”

Adam Niedzielski, minister zdrowia. Foto: PAP
Adam Niedzielski, minister zdrowia. Foto: PAP

Nie milkną echa wpisu dziennikarza Polsat News Grzegorza Jankowskiego. Podkreślił on na Twitterze, że według niemieckich badań niemal 100 proc. zakażeń koronawirusem dokonuje się w pomieszczeniach zamkniętych. Postulował więc zdjęcie nakazu noszenia masek na dworze. W odpowiedzi minister zdrowia Adam Niedzielski zacytował fragment badań opublikowanych przez „National Geographic”. I się zaczęło.

„Niemieckie badania pokazują, że transmisja wirusa niemal na sto procent dokonuje się w pomieszczeniach zamkniętych. To może więc znieść obowiązek ich noszenia na dworze???? Panie ministrze @a_niedzielski co Pan na to?” – pytał na Twitterze Grzegorz Jankowski.

„«A systematic review published in February found that fewer than 10 percent of reported SARS-CoV-2 infections occurred outdoors». Przy wysokim poziomie zachorowań te 10% ma znaczenie. No i nie porównujmy tłumu na światłach z samotnym spacerem w parku” – odparł Niedzielski, podpierając się publikacją „National Geographic”.

Wpis skomentował m.in. Łukasz Warzecha. „Gdyby pan min. @a_niedzielski sięgnął głębiej, to by zobaczył, że źródło przywoływane w „National Geographic” wymienia 5 badań. Z tych pięciu w 3 efekt opisano jako proc. zakażeń na dworze. W 2 jest to poniżej 1%, w jednym 5%, ale w związku z wykonywaną pracą” – wskazał publicysta.

Zdziwienia postawą ministra nie krył także lekarz, Paweł Basiukiewicz.

„Mam wrażenie, ze nikt nie wytłumaczył Panu MZ, że zerocovid jest możliwe tylko, gdy zrobimy wielki gułag i oddzielimy od siebie wszystkich – żony od mężów, matki od dzieci itp. Dlatego trzeba wołać, że ta ideologia jest szkodliwa” – skwitował ironicznie dr Paweł Basiukiewicz.

Lekarz wskazał również, że transmisja wirusa na zewnątrz jest praktycznie zerowa. Jak podkreślał, zatem hasło „zostań w domu” sprzyja zwiększaniu liczby zakażeń.

„Pisałem wielokrotnie, że hasło „zostań w domu” jest nie tylko głupie ale i szkodliwe, ponieważ zwiększamy szansę na transmisję. Poza tym proponuję czytać całe manuskrypty. Zostań w domu jest tak samo głupie jak teleporady. Mam już dość tego foliarstwa” – podkreślił dr Basiukiewicz.

Źródło: Twitter

19 KOMENTARZE

 1. Maly blad w tekscie :) ”Podkreślił on na Twitterze, że według niemieckich badań niemal 100 proc. zakażeń koronawirusem dokonuje się na dworze. Postulował więc zdjęcie nakazu noszenia masek na dworze.”

 2. Według wcześniejszego stanowiska elit tej władzy maski nie miały zabezpieczać przed wirusem, tylko miały uświadamiać naród o panującej pandemii.
  Jak ściągniemy maski, każą nam w tym celu nosić szpiczastą czapkę z dzwonkiem.
  To może niech zostanie tak jak jest.

 3. Bardzo dobrze. Trzeba głośno mówić, że foliarstwo króluje w rządzie i jest transmitowane przez rządowych ekspertow. Ich koncepcje mają tyle wspólnego z nauką, co spłuczka klozetowa z Niagarą. Brawo Panie doktorze Basiukiewicz!

 4. Czy ten rząd może się jeszcze bardziej ośmieszyć, chyba nie, MM powoływal na Science, cyborg na NG, czas na Dworczyka i powołanie się na Fakt. Dr Rubas przedstawił badanie o braku skuteczności masek przeprowadzone na milionach Chinczyków (juz usunęli z yt) , są randomizowane badania japońskie ale rząd i eksperci czerpią wiedzę z gazet, których nie potrafią ze zrozumieniem przeczytać i podejmują decyzje, zeszli na dno i kopią głębiej.

  • Szmaty na ryj wszystkim, ale tak, aby ich nie mogli zdjąć i po dwie dawki mutagenu od astrazeneki w dupę !!
   A potem na taczki i do szamba !

 5. Niedzielski uzależnia koniec restrykcji pondemicznych od wykazu ilości osób zaszczepionych, do czego się jako członek przestępczej organizacji globalistów nie przyzna. Szczepienia są priorytetem a nie zachorowalność, więc namieszanie ludziom w DNA jest skoordynowane, celowe, i tylko spełnienie tego warunku daje poluzowania. Nie jest ważna ilość zachorowań ale ilość wyszczepionych preparatem terapii genowej.

  • co mówi prof. Dolores Cahill.
   Szczepionka nie zawiera wirusa, ale mRNA i programuje komórki ludzkie do produkcji obcego białka – wirusa. Będą 3 fale reakcji po szczepionce. Dwie pierwsze fale wprowadzą układ odpornościowy w stan chronicznej alergicznej choroby. trzecia fala będzie katastrofalna – po ponownym kontakcie z wirusem układ immunologiczny będzie niszczył twoje komórki, bo one zawierają i produkują białko wirusa!!.Po około tygodniu w wyniku uszkodzenia organów nastąpi śmierć.

 6. Tak to rozumiem ,ze mamy umierać NIE zdrowieć. Inni na nasze miejsce ? Czy wg Gatesa i spółki działania.

 7. Przy takiej pogodzie jak teraz mokre szmaty na twarzach natychmiast spowodują dziesiątki tysięcy przypadków przeziębień i grypy. Rozpoznanych jako covid. Niedzieler już się cieszy.

 8. Jeśli nie można zdjąć kagańców, to najwyższy czas zdjąć Niedzielskiego że stanowiska ministra śmierci.🙃
  To nie jest człowiek, tylko zimna, cyniczna i wyrachowana hybryda, tak ja go wyczuwam.
  Najwyższy czas by rządy w naszym kRAJu przejęli Prawdziwi POLACY Lechici.

 9. Kto tego imbecyla zrobił ministrem, chyba taki sam imbecyl albo jeszcze większy jak np. Jarosław „Miau” KaczInSen lub Matoluszek „Menda” Moravetzky.

Comments are closed.