Policje „tajne i wielopłciowe” będą walczyły z ulicznymi zaczepkami kobiet

Sekretarz stanu Schiappa zapowiada aplikację FLAG Fot. screen YT

Uliczne zaczepki wobec kobiet są od pewnego czasu traktowane we Francji jako „molestowanie” i surowo karane. Była minister ds. równości płci, a obecnie ds. obywatelskich Marlene Schiappa zapowiada utworzenie mapy „czerwonych stref”, gdzie takie przypadki najczęściej się powtarzają.

Od czasu wejścia w życie ustawy w 2018 r. „o zwalczaniu molestowania ulicznego” odnotowano około 3000 przypadków karania sprawców „seksistowskiego nękania”. Schiappa dodaje, że „liczba ukaranych nie odzwierciedla skali zjawiska”.

Dlatego zostanie uruchomiony „barometr” tego typu szykan. Na jego podstawie zostaną wyznaczone „czerwone strefy”, których zaczepki mają najczęściej miejsce. Później zostaną tam skierowane odpowiednie siły policji.

W czasach, w który policja francuska nie może sobie poradzić z prawdziwą przemocą na podmiejskich osiedlach, rosnącą przestępczością, porachunkami narkotykowymi, poważna część sił policji zostanie skierowana do pilnowania, czy czasami ktoś nie zagwiżdże na ulicy za kobietą. Priorytety „postępu” okazują się najważniejsze.

Minister Schiappa dodała, że 2000 z 10 000 dodatkowo rekrutowanych obecnie przez MSW funkcjonariuszy policji zajmie się pilnowaniem „czerwonych stref”. Postraszyła, że „funkcjonariusze policji w cywilu będą interweniować z zaskoczenia”.

„Molestowanie uliczne to nie tylko drobna niedogodność, ale utrudnianie życia kobiet” – grzmiała Marlene Schiappa w wywiadzie dla „20 Minutes”. Zapewne tak, ale co mają mówić codziennie narażani na znacznie większe niedogodności życia mieszkańcy niektórych osiedlowych „stref bezprawia”? Do ich wyznaczenia żadnych barometrów nie potrzeba. Wystarczy pójść na spacer…

Źródło: France Info/ AFP

8 KOMENTARZE

  • Jak chcesz ograniczyć przyrost naturalny i zmniejszyć populację to dobrym sposobem jest wywołanie ogólnej nienawiści do kobiet.
   Francuzi mają jednak pewien problem:
   Muzułmanie pokazali państwu środkowy palec, utworzyli społeczeństwa równoległe a pętającego się gdzie nie trzeba policjanta mogą poczęstować kulką.
   Jak już uda im się wymienić francuską białą ludność to kraj znowu stanie się normalny.

   • Tak tylko,że to „wywoływanie nienawiści do kobiet” od lat zaczyna się od wywoływania nienawiści do mężczyzn. Media mainstremowe od lat robią z białego,heteroseksualnego mężczyzny płeć drugiej kategorii

    • No właśnie – a to nakręca nienawiść białych mężczyzn do kobiet, szczególnie tych białych.
     O o chodzi – skłóćmy płcie poprzez sztuczne faworyzowanie jednej z nich i będzie mniej dzieci.

 1. Do Wiedźmin i Stanisław Potocki. Nie rozumiem o co chodzi z wywoływaniem nienawiści do kobiet. Nie spotkałem się z czymś takim. Rację ma Stanisław Potocki. W mediach, w ogóle w życiu społecznym szerzy się mizoandria i w ogóle nienawiść oraz pogarda do mężczyzn.

  • No tak – z tym, że każda akcja rodzi reakcję – którą widać.
   Mężczyźni nie chcą zakładać rodzin, rodzi się mało dzieci itd.
   Nienawiść do kobiet wywoływana jest przez sztuczne ich faworyzowanie przez prawo.
   Obserwuję to np u siebie – od paru lat nie pomógłbym kobiecie z poza kręgów mojej rodziny i bliskich znajomych, bez względu na to w jak wielkiej potrzebie czy zagrożeniu mogłaby się znaleźć.
   Wielu moich znajomych nabrało podobnego podejścia.

Comments are closed.