Rosyjski myśliwiec przechwycił amerykański samolot zwiadowczy [VIDEO]

MiG-31 przechwycił amerykański samolot zwiadowczy.
MiG-31 przechwycił amerykański samolot zwiadowczy. (Zdj. screen/TT)

Rosyjski myśliwiec MiG-31 przechwycił nad Oceanem Spokojnym samolot zwiadowczy USA, który zbliżał się do granicy rosyjskiej – podało w piątek ministerstwo obrony w Moskwie. Zapewniło, ze lot rosyjskiej maszyny odbył się zgodnie z przepisami międzynarodowymi.

Ministerstwo oznajmiło, że zaobserwowano „cel powietrzny”, który zbliżał się do granicy państwowej Rosji.

W celu jego rozpoznania poderwano z lotniska wojskowego na Kamczatce samolot MiG-31. Zidentyfikował on obiekt jako samolot zwiadowczy RC-135 sił zbrojnych USA.

Amerykański samolot, według twierdzeń strony rosyjskiej, przemieszczał się wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża Kamczatki.

Nie doszło do naruszenia rosyjskiej granicy państwowej. MiG-31 towarzyszył mu podczas lotu, a gdy amerykańska maszyna zawróciła, powrócił na lotnisko na Kamczatce.

„Lot rosyjskiego myśliwca odbywał się ściśle według przepisów międzynarodowych regulujących wykorzystywanie przestrzeni powietrznej” – oświadczyło ministerstwo.

Do incydentu doszło dzień po tym, gdy prezydent USA Joe Biden podpisał rozporządzenie nakładające dodatkowe sankcje na Rosję w związku z ingerencją Kremla w wybory w USA i ataki hakerskie. Waszyngton zdecydował także o wydaleniu 10 dyplomatów Rosji.

Źródło: PAP

11 KOMENTARZE

  1. Nie doszło do naruszenia rosyjskiej granicy państwowej? Zatem loty zarówno samolotu zwiadowczego RC-135 sił zbrojnych USA jak i rosyjskiego myśliwca MiG-31 odbywały się ściśle według przepisów międzynarodowych regulujących wykorzystywanie przestrzeni powietrznej. Jaki jest powód nazywania towarzyszenia Jankesowi przez Ruskiego incydentem?

Comments are closed.