Śmierć 17-latki z Dąbrówki koło Łańcuta. Są pierwsze ustalenia po sekcji zwłok

Policja Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Policja Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay

Pojawiły się wstępne ustalenia z sekcji zwłok 17-latki z Dąbrówki koło Łańcuta w woj. podkarpackim. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie „nieumyślnego spowodowania śmierci”.

Dziewczyna wybrała się w sobotę 10. kwietnia na ognisko, gdzie organizowana była impreza „osiemnastkowa” jej kolegi. 17-latka nie wróciła na noc do domu. Wtedy zaniepokojona rodzina zawiadomiła policję.

Funkcjonariusze o północy rozpoczęli działania. Dwie godziny później zwłoki dziewczyny zostały wyłowione ze stawu, który znajduje się nieopodal miejsca, gdzie odbywała się impreza.

W środę przeprowadzono sekcję zwłok ofiary. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną śmierci było utonięcie. Prokuratura nie ujawnia jednak szczegółów.

– Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Pauliny, której zwłoki ujawniono w dniu 11 kwietnia 2021 r., tj. o przestępstwo z art. 155 kk. – przekazał w rozmowie z portalem Nowiny24.pl Paweł Król, rzecznik rzeszowskiej Prokuratury Okręgowej, który dodał, że „ostateczna opinia zostanie wydana przez biegłego po uzyskaniu wyników dodatkowo zleconych badań”.

Prokurator zaznaczył też, że podczas oględzin ciała nastolatki nie wykryto żadnych widocznych obrażeń.

Przesłuchiwani są inni uczestnicy „osiemnastki”. Jak przekazał rzecznik na razie nie ma ustaleń, które wskazywałby na udział osób trzecich.

10 KOMENTARZE

  1. Trzaskowski w podziekowaniu za poparcie przez konfederatow w wyborach,wypievdala na zbity pysk z uzytkowanego przez Media Narodowe lokalu!!!!
    bu ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha hi hi hi hi hi hi hi hi buuuuuuuuuuuuu buuuuuuuuuuu

  2. Wyrazy współczucia Rodzinie.
    A komentarze świadczą o całkowitym zeszmaceniu społeczeństwa dawniej
    dumnego i z wielkim honorem, empatią…

Comments are closed.