Temat ustawy 447 wraca! Były ambasador Polski UJAWANIA szokujące informacje [VIDEO]

Krzysztof Baliński. / foto: Prt Sc Korona TV

Były ambasador RP w Syrii i Jordanii Krzysztof Baliński był gościem Dominika Cwikły w KoronaTV. Tam ujawnił, że temat ustawy 447 wcale nie ucichł, ale wrócił na amerykańską agendę. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych milczy w tej sprawie.

W programie Baliński opowiadał m.in. o swej najnowszej książce „Polska czy Polin. Sekrety relacji polsko-żydowskich”. Podczas rozmowy pojawił się temat ustawy 447.

Relacje polsko-żydowskie

Dotyczy ona problematyki, jak nazwa wskazuje, tematyki żydowskiej, tzw. sekretów relacji polsko-żydowskich. Oczywiście, ta problematyka ma przełożenie na polską politykę zagraniczną. Chociażby to, że strategicznym partnerem na Bliskim Wschodzie jest Izrael, a nie kraje arabskie – zaczął Baliński.

Później przechył w kierunku stosunków z Turcją. A o polityce Turcji wobec islamistów i chrześcijan bliskowschodnich powiedziałem kilka zdań – dodawał.

I wreszcie jest też kwestia lobby żydowskiego w Polsce i to, co to lobby żydowskie wyprawia z polskim interesem narodowym, jak się pozycjonuje wobec obrony dobrego imienia Polski za granicą i jakie ma podejście do kwestii wydaje się, że bardzo ważnej, która w tej chwili wraca na tapetę, tzn. ustawy 447 – wskazał b. ambasador Polski.

Ustawa 447

Tu wtrącił się prowadzący program Dominik Cwikła, który wskazał, iż temat ten ostatnio przycichł. Okazuje się jednak, iż wcale tak nie jest, a Baliński ujawnił ciekawe fakty.

No nie za bardzo przycichł. Przycichł nie wiem, z jakich powodów. Być może pandemii. Ale temat wrócił i to w sposób bardzo brutalny – wskazał.

Były ambasador Polski wyjaśnił, że „nasila się kampania organizacji żydowskich i lobby żydowskiego za granicą”, co dotyczy oczywiście głównie przypisywania Polsce współudziału w Holokauście.

Oskarżenia te mają w tej chwili jeden cel: Wymuszenie na Polsce zwrotów majątków pożydowskich – powiedział. – Które w znacznym stopniu zostały zrekompensowane.

Dwa, nowa administracja, a konkretnie nowy sekretarz stanu Blinken, w rozmowie z naszym ministrem spraw zagranicznych, panem Rau, temat ten poruszył. Rzecz ciekawa, że komunikat polskiego MSZ na ten temat nie wspomina. My się o tym dowiedzieliśmy tylko i wyłącznie z mediów amerykańskich – ujawnił Krzysztof Baliński.

Zdaniem byłego ambasadora może to świadczyć o tym, że „Polskie władze, polskie MSZ coś przed nami ukrywa”. – Rozmowa kurtuazyjna, pierwsza rozmowa telefoniczna między nowym sekretarzem stanu a ministrami spraw zagranicznych na całym świecie, a jednak pan Blinken nie omieszkał poruszyć w tej kurtuazyjnej rozmowie tematu ustawy 447 – podsumował Baliński.

54 KOMENTARZE

 1. Liczba 447 jest jakaś pechowa dla Polaków.
  Obecne problemy związane z amerykańską ustawą 447 są nam dobrze znane ale mało kto pamięta, że w 1937 roku szef NKWD N. Jeżow podpisał rozkaz 447 na podstawie którego wymordowano około 700 000 ludzi, w tym ponad 100 000 Polaków.
  Chodziło o zwalczanie kułactwa i innych elementów antyradzieckich.
  Zastanawiam się, czy Amerykanie nie chcieli nam dodatkowo czegoś zakomunikować poprzez takie oznaczenie swojej ustawy.

  • 10/10
   W dodatku liczbę 447 można kabalistycznie sprowadzić do liczby 6, która jest diabelska (złamana doskonałość 12-ki): 4+4+7=15, a 1+5=6.
   Cała nadzieja w Matce Bożej. Odebrała diabłu w Fatimie 13-kę (diabelską liczbę „naddoskonałości”) i pomoże swojemu ludowi poradzić sobie z 6-ką.
   NIE MAMY INNEJ NADZIEI.

   • 13 to liczba Jesuza Chrystusa. 12 apostołów + Jezus Chrystus. Ostatni będą pierwszymi. Dlatego szatan wmawia ludzkości że 13 jest pechowa, bo nienawidzi tej liczby.

    • 13-go bodajże października w piątek 1307r De Molay (generał Templariuszy) został aresztowany na polecenie Filipa IV.
     Jak by nie było to dla nich 13-tki były pechowe.

  • Pechowe to dla Polski za sprawą króla Kazimierza było przyjęcie do kraju tych złodziei , których pozbywała się cała Europa . Oni zauważyli , co ci złodzieje robią . U nas , do tej pory udają ,że nic się nie dzieje.

 2. Nie wolno mówić o „zwrocie” mienia bezdziedzicznego. Słowo zwrot oznacza, że coś trafia z powrotem do strony, która to coś utraciła. Tutaj nie ma z definicji nikogo, do kogo to coś miałoby trafić, i zgodnie z prawem przeszło na skarb państwa.

  • 10/10
   To co zawsze powtarzam: NIE WOLNO DAĆ SOBIE NARZUCIĆ FAŁSZYWEJ SEMANTYKI.

   Za fałszywą semantyką idzie bowiem fałszywa logika. Np. nie ma żadnego „strajku kobiet” – to jest praca feministek, opłacanych przez Sorosa!
   Tak więc ani strajk, ani kobiet…
   (Używajmy terminu: choroba wściekłych macic.)

 3. W tym nie ma niczego „szokującego”! Jeśli kogoś szokuje, że żydzi, którzy od lat angażują gigantyczną antypolską machinę propagandową na całym świecie, nie zamierzają odpuścić wymuszenia tego haraczu na Polsce jest idiotą albo PO-PiS-owcem. Co w większości wypadków na jedno wychodzi. Tę mniejszość wypadków stanowią ci wcale liczni idioci, którzy akurat nie są PO-PiS-owcami:)))

  • Po pierwsze, to piszemy Żydzi, a nie żydzi. Po drugie jest stara zasada PR (Public Relation) – iż by w ogóle mówiono o czymś, nieważne czy dobrz, czy źle. A to znacz, że ten kto temat podejmuje, bądź kultywuje – jest jeden wart drugiego…
   Trzniać na to, a nie bulwersować się podrzutkiem medialno-politycznym!

 4. Trzeba wyciągnąć tą sprawę na wierzch. To może być gwóźdź do trumny dla PiSu. Połączyć ją trzeba z lockdownami i takiej retoryki się trzymać

 5. Należał do młodzieżowych organizacji okresu PRL: ZMS i ZSP. Od 1970 członek PZPR.
  To jest wasz idol,ten Balinski,postkomuno z konfederacji?
  Zreszta Mikke tez sie z bolszewi wywodzi.

 6. „If Poland did not satisfy Jewish claims it would be „publicly attacked and humiliated”
  Israel Singer – World Jewish Congress

 7. Teraz po lockdownie gdy wartość wszystkiego spadła za te urojenia na 300 mld $ dostaną polowe kraju a raczej polowe Europy srodkowo-wschodniej, lub całą tzn to co jeszcze nie jest w ich rękach.

 8. Nie widzicie, że Pisowcy reprezentują żydowskie interesy w Polsce? Nie na darmo Duda obchodzi co roku Chanuke w Pałacu Prezydenckim. Nie na darmo milczą i nic nie robia ws.447.

 9. Że 447 ucichło z powodu kowitu to mnie nie dziwi, ponieważ jej beneficjenci liczyli zapewne na to, ze z powodu kowitu przejmą za friko jeszcze więcej,np upadłe hotele czy restauracje.Skoro odgrzewają tego kotleta, oznacza to, że Operacja „Kowit” nie przyniosła spodziewanych efektów, co już nie jest taka zła wiadomością.

 10. A to my jako Polska mamy MSZ ???!!! Ja widzę że ministrowie tego resortu bardziej dbają o interesy Ukrainy niż Polski, dlatego jest to MSZ Ukrainy,polskiego MSZ się nie dorobilismy

  • 100/100. Zamiast domagac sie ujawnieniu dokumentu potwerdzajacego handel PO z zydami polskimi lasami w zamian za mienie,durnowaty Braun zydow po lasach szuka. Jak mowi przyslowoi pszczol-c—a c—wie lba nie urwie. lapac krolicza za 20 tys /miesiac i 3x tyle na biura poselskie siedlisko rodzin i znajomych krolika. Bo gdzie sie Bosak za 3 lata zalapioe jak do sejmu sie nie doczolga? utzymankiem zony prawnika pozostanie? Moze co najwyzej jej asystentem jak niejaki Sabina.

 11. Oddajcie nam kredyty które były zaciągnięte w polskich bankach oraz za gościnę w naszej ojczyźnie. Będą to biliony dolarów.

  • Taka dziwna zależność. Jeśli nawet ktoś ma prawo, a nie stoi za nim siła zbrojna, to ww. prawem może sobie co najwyżej dupę podetrzeć. Jeśli ktoś ma siłę, a nie ma do czegoś żadnego prawa, to i tak sobie to prawo przyzna i wymusi. Tę zasadę można było za młodu poznać na podwórku, a widzę, żę jest uznawana także w dyplomacji i polityce. Nihil novi sub sole.

 12. Pechowe to dla Polski za sprawą króla Kazimierza było przyjęcie do kraju tych złodziei , których pozbywała się cała Europa . Oni zauważyli , co ci złodzieje robią . U nas , do tej pory udają ,że nic się nie dzieje.

 13. To żydzi mają ogromny dług wobec Polski. To są długi kahalne. Polską powinna sie upomnieć o te zaległe zobowiązania gmin z ydowskich

 14. Długi kahalne to pieniądze jaki winni są nam Żydzi. Kiedy Polska się o nie upomni. To ogromne sumy a doliczając odsetki niewyobrażalne.

 15. Długi kahalne to pieniądze jaki winni są nam Żydzi. Kiedy Polska się o nie upomni. To ogromne sumy a doliczając odsetki niewyobrażalne.

 16. Długi kahalne to pieniądze jaki winni są nam Żydzi. Kiedy Polska się o nie upomni. To ogromne sumy a doliczając odsetki niewyobrażalne. Nie dajecie wysłać komentarza bo jest niepoprawny wobec żydów.

Comments are closed.