To się nigdy nie skończy? W Wielkiej Brytanii wykryto indyjski wariant koronawirusa

COVID-19, koronawirus. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
COVID-19, koronawirus. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay

W Wielkiej Brytanii wykryto 77 przypadków indyjskiego wariantu COVID-19, który może mieć „potencjalnie niepokojące mutacje” – donoszą media. Zdaje się, iż koronacyrk jeszcze się nie kończy.

Po brytyjskim wariancie koronawirusa, teraz w wyspiarskim kraju odnotowano wariant znany jako B.1.617. 73, który po raz pierwszy wykryto w Indiach.

Wielka Brytania już ogłosiła plan odmrażania gospodarki i powrotu do normalności. Być może jednak przedwcześnie. Eksperci znów straszą i ostrzegają, iż nowy wariant koronawirusa może być bardziej zakaźny i odporny na odpowiedź organizmu, a co za tym idzie bardziej niebezpieczny.

Poza wspomnianymi już wariantami w Wielkiej Brytanii odnotowano także warianty koronawirusa pochodzące z Brazylii i z RPA. W obu przypadkach mowa o mutacji, która „pomaga wirusowi przynajmniej częściowo uniknąć odpowiedzi immunologicznej organizmu na koronawirusa”.

Wariant indyjski

Nowy wariant – pochodzący z Indii – ma być jeszcze bardziej niebezpieczny. Podobnie jak mutacje brazylijska i południowo-afrykańska ma większą zdolność unikania odpowiedzi organizmu, a ponadto może łatwiej zainfekować organizm.

Prof. Paul Hunter z University of East England nazwał pojawienie się nowej mutacji „niepokojącym”. – Gdy te mutacje pracują razem, mogą być o wiele bardziej problematyczne niż warianty południowoafrykańskie i brazylijskie – powiedział.

Jest w nich bowiem tylko jedna mutacja, sprawiająca, że mogą zwiększyć zdolność wirusa do ucieczki przed reakcjami immunologicznymi organizmu – dodał. – Większy problem może być także ze szczepionkami.

Źródło: rp.pl/nczas.com

14 KOMENTARZE

  1. Amerykańskie laboratoria nie mogą znależć wirusa Covid 19 -Strona M.Dakowskiego.7 amerykańskich uniwersytetów nie może znależć c19 i oskarża CDC o masowe oszustwo. CDC nie ma wyizolowanego c19 ,ale szarlatani medyczni w UK odkrywają coraz to nowe mutacje.Kiedyś tacy naukowcy siedzieli w pokojach bez klamek.

  2. i tak będzie karuzela się kręciła niczym perpetum mobile kłamstwo goni kłamstwo a ludzie nadal będą protestować a morał z tego brzmi że należy być wrogiem rządowym.

  3. Pierdu pierdu blablabla pierdu pierdu. Tylko telewizjanie jeszcze wierzą w srepidemię. Byle do 2023, pożegnamy pisiory na śmietnik historii a najlepiej kary śmierci dla nich bo ludzie mają krótką pamięć a polityczne nieroby jak wszystkie firmy oszustów zmieniają nazwy loga itd i kradną dalej! Na koniec revus: ***** pisiorstwo ****** :)

  4. Jest dokładnie tak, jak mówił wakcynolog, tworzacy szczepionki Vanden Bossche,że masowe szczepiania w czasie epidemi spowodują coraz gorsze mutacje. Dlatego na grypę zawsze szczepili przed sezonem grypowym. To, że wirus mutuje i zawsze jest krok do przodu przed działaniem ludzi to normalne ale mutacje spowodowane przez szczepienia moga być groźne.

  5. Skoro te dwa wirusy wykrywane są w Anglii to nie Chińczyków ale Angoli należy oskarżyć że przy tym majstrują. To wariactwo nigdy się nie skończy. Będą wymyślać różne jego pochodzenia. Dojdzie do tego że wirus przywędruje z Marsa czyli będzie marsiański.

  6. A kiedy polski wariant?! Nie możemy być przecież gorsi! Był już nawet czeski, choć Czesi o nim nie słyszeli, ale był.

  7. Mutacji pedzie pierdyliard, dlatego szczepic beda w nieskonczonosc. I dlatego totalnie zwalczaja pomysl leczenia, zamiast szczepienia, ktore gie daje, ale kasa plynie tak, ze nie nadazaja upychac po bankach. Zwlaszcza leczenia amantadyna, na ktora patent wygasl i jest tania jak barszcz. Dlatego duza fabryka amantadyny „spontanicznie” sie spalila. Cui bono…

Comments are closed.