Exodus z Prawa i Sprawiedliwości? Nawet 10 posłów rozważa opuszczenie klubu

Jarosław Kaczyński Źródło: Twitter/Zbigniew Stonoga
Jarosław Kaczyński Źródło: Twitter/Zbigniew Stonoga

Według nieoficjalnych informacji Onetu odejście z klubu PiS ma rozważać nawet 10 posłów. Były poseł PiS, Lech Kołakowski, ma przygotowywać się do utworzenia nowego koła poselskiego.

„Z naszych informacji wynika, że ok. 10 osób rozważa opuszczenie klubu PiS” – podaje nieoficjalnie Onet. Sytuacja w obozie samozwańczej „Zjednoczonej Prawicy” ma być coraz bardziej napięta.

Partie satelickie PiS-u, Solidarna Polska i Porozumienie, coraz częściej buntują się przeciwko polityce rządzącej większości.

Ostatnio ziobryści postanowili zachować się jak trzeba i odmówili poparcia tzw. Funduszu Odbudowy. Wcześniej Konfederacja alarmowała, że PiS za unijne pieniądze w zasadzie zrzeka się dużej części polskiej suwerenności.

Gdy ludzie Zbigniewa Ziobry mają problem z przesuwaniem się PiS-u na lewo, to ludziom Gowina zaczynają przeszkadzać kontrowersyjne – z punktu widzenia praworządności – ruchy partii rządzącej.

Porozumienie, wedle ustaleń „Gazety Wyborczej”, ma nie zgadzać się na powołanie tymczasowego RPO (i wprowadzenie tzw. komisarza) po zakończeniu kadencji przez Adama Bodnara.

Te wszystkie sprawy wpływają na to, że – według Onetu – 10 posłów chce opuścić parlamentarny klub Prawa i Sprawiedliwości.

Z osobami, które przymierzają się do ewentualnego opuszczenia klubu PiS, rozmowy prowadzi Lech Kołakowski, który rozważa stworzenie osobnego koła poselskiego – mieliby je zasilić politycy, którzy nie chcą już współpracować z PiS. Sam odszedł z partii w ubiegłym roku.

– Rozmowy na temat utworzenie koła poselskiego się toczą. Nie ukrywam, że chodzi o posłów, którzy aktualnie są w PiS, ale nie tylko – powiedział Kołakowski Onetowi.

My natomiast pisaliśmy o tym, że sam Kołakowski zastanawia się nad dołączeniem do Porozumienia Jarosława Gowina:

Gowin ma coraz więcej członków w garści. Połknie Kukiza w całości?

Źródło: Onet, Gazeta Wyborcza, NCzas

20 KOMENTARZE

 1. Jak glosowal Braun nad zmiana ustawy dotyczaca zmiana licznikow energii? Koszt wymiany to 360 zl.
  To tak sie biednych Polakow w dvpe pokatnie prawdziwi katolicy patrioci robi?

 2. Plandemia to sciema zadnej grypy nie ma .
  Maseczki to glupota szkodliwa dla
  zdrowia bo powoduje niedotlenienie
  a szczepionka gorsza niz zaraza .
  PiS to mafia i debile na uslugach
  bezboznych globalistow .

 3. Cała ta Zjednoczona PostSanacja to ludzie zasługujący na konfiskatę majątków, infamię, pozbawienie polskiego obywatelstwa i wygnanie z Polski.

  • Oglądałem , nic mnie tam nie zdziwiło, bo myślałem jak on , choć jeszcze tej wiedzy nie miałem , choćby w sprawie zachorowań bezobjawowych – ha , ha kupa śmiechu no i9 ta cała reszta TOTALNE ZAKŁAMANIE . morawietzky , ty i ten twój przydupas kurdupel i jeszcze ten śmieć z mz zgnijecie w pierdlu.

 4. Mam nadzieję, że poszli po rozum do głowy i nie chcą firmowac swoją duszą tych zbrodni i zamordyzmu na niewinnych ludziach

 5. Szczury pierwsze z tonącego okrętu uciekają jak to mówią. Koryto staje się niepewne to trzeba się „przebranżowić” oczywiście mordę będą sobie wycierali dobrem Polski, choć przez kilka lat systematycznie ja niszczyli. To najgorszy „sort” świń

 6. Pis od czasu nocnej zmiany 2 i po wywaleniu Beaty Szydło stal się partia realizująca po cichcu agendę jaka rozkazali globaliści z pod znaku lichwy nic dziwnego ze niektórzy się buntują

 7. Zbliża się koniec tego sejmu a o wyborach ćwierkają wróble. Czas ewakuacji nastąpił by nie być powiązany z Kaczyńskim czy Morawieckim. Tyle że nie ma dokąd uciec, Gowin nie przedstawia żadnej wartości, Kukiz sprzedał się razem z jajami, Ugrupowania chwieją się, a czas na przemyślenia minął. Autorytety polityczne w gnojówce sołtysa, kto ma ich przygarnąć?.

Comments are closed.