Karolak dostał przeszło 3,5 mln zł od Orlenu. Szokujące słowa Obajtka o celebrytach

Tomasz Karolak na Gali Polacy z Werwą/Fot. PAP/Stach Leszczyński
Tomasz Karolak na Gali Polacy z Werwą w 2013 roku/Fot. PAP/Stach Leszczyński

Obecny prezes Orlenu Daniel Obajtek ostro skomentował działalność swojego poprzednika z czasów rządów PO-PSL. Wypowiedź z „Wiadomości” TVP nie przeszła bez echa. Obajtek ujawnił bowiem, że spółka paliwowa finansowała gwiazdy. „Super Express” donosi, że sporą sumę dostał od Orlenu m.in. Tomasz Karolak.

– Zorganizowany atak na prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka słabnie, ale niektórzy politycy i niektóre media nadal nie cofają się nawet przed kłamstwami – donosiły „Wiadomości” TVP.

Wczoraj podczas programu do sprawy odniósł się sam zainteresowany. Jak twierdził, odpowiedzialność za afery ponoszą „celebryci, którzy otrzymywali od Orlenu pieniądze na swoje fundacje”.

– Oczywiście, oni bardzo często korzystali z pieniędzy Orlenu, bawiąc się na lożach, bawiąc się na luksusowych wyjazdach, pijąc najdroższe trunki. Ja nie widziałem, żeby ktokolwiek z nich złożył deklaracje w tym zakresie do urzędu skarbowego – grzmiał w „Wiadomościach” Obajtek.

Z ust Obajtka nie padło żadne konkretne nazwisko. „Super Express” donosi jednak o powiązaniach Tomasza Karolaka z Orlenem. W latach 2011-2014 aktor miał współpracować z gigantem paliwowym, co obie strony zgodnie potwierdzają.

„PKN ORLEN współpracował z Fundacją Odkrywcy Wyobraźni, projekt dotyczył wsparcia Teatru IMKA (Karolak jest tam aktorem i dyrektorem artystycznym – dop. red.). Nie ujawniamy natomiast szczegółów umów z naszymi kontrahentami” – napisał Orlen w oświadczeniu.

Z ustaleń tablodiu wynika, że Tomasz Karolak miał w tamtym okresie podpisać siedem umów sponsorowanych i jedną indywidualną. Kontrakt reklamowy miał przynieść aktorowi 600 tys. zł. Z kolei zarządzająca teatrem Fundacja miała otrzymać niemal 3 mln zł.

– Ja osobiście byłem związany reklamowo z Orlenem. Spółka była też sponsorem mojego teatru, ale to było sześć lat temu. I się skończyło – powiedział „Super Expressowi” Karolak.

– Zgodnie z umową mieliśmy przedstawić odpowiednią ilość premier teatralnych, wyprodukować dramaty. Ja natomiast, kiedy miałem taki pik reklamowy, promowałem także wprowadzanie internetu na stacje Orlen. Ale to wszystko skończyło się w 2015 r. – ujawnił.

– Żałowaliśmy, że to się skończyło, bo teatr miał wtedy stabilność finansową – przyznał. Jak dodał, okoliczności nieprzedłużenia współpracy był „dziwne”.

Karolak w tamtym czasie pojawiał się w reklamach Orlenu. Był też członkiem Orlen Team, który w 2012 roku brał udział w Rajdzie Dakar w Ameryce Południowej.

Źródło: se.pl

17 KOMENTARZE

 1. I co Wy na to Rodacy? Czy teraz rozumiecie, na czym polega polski model amerykanskiego kapitalizmu? Miliony zyja w nedzy, a garstka cwaniakow oplywa w niewyobrazalnym dostatku. Czy takiej chcieliscie Ojczyzny? Pewnego dnia narod ruszy z kosami i to wszystko obroci w perz.

  • Wierz mi, że nie ruszy. Obecni Polacy nie mieli, nie mają i mieć nie będą mentalności rodaków za czasów II wojny gdzie Ojczyzna bylo najwyższym dobrem…

 2. Zarobil,lewaki z konfederacji. Dal twarz ale wczesniej ktos mu to zaproponowal,czyz nie,tepaki? Braun to TOI TOI moze co najwyzej reklamowac.

 3. Mikke,mentzen,berkovitz bral,jak tylko grozilo mu zabranie dotacji z kasy panstwa na smieszna partyjke kanapowa. To juz oburzenia u was jakos nie budzi,bosakoszczyny?

 4. kryptoreklama w sejmie ksiazki brauna to dopiero skandal. wiekszy niz reklama ksiazki kucharskiej przez appelbaum za czasow ambasadorowania sznepfa.

 5. Szkoda że za pieniądze wyprowadzone z ORLENu przez pcimskiego „Midasa” na Kubicę, nie zbudowano porządnego toru dla sportów motorowych dla młodych kierowców którzy jeszcze rokują. A tak mamy „inwestycję” w legendę Roberta, która ma takie same szanse na sukces jak wystawienie Gołoty przeciw Fury’emu..

 6. Dlaczego portal N!CZAS Wiadomości nie da tytułu :DOSTAŁ OD PODATNIKÓW poprzez Orlen. Przecież Orlen to instytucja państwowa!!!. Czyżby N!Czas wiadomości też coś od nich otrzymywał???.

 7. „Żałowaliśmy, że to się skończyło, bo teatr miał wtedy stabilność finansową” – coś marny ten dyrektor artystyczny, skoro stabilność finansową teatr miał z dotacji.

 8. Cwelebryta Karolak w czasie, gdy odpędzono od koryta platformersów, szybko wyczuł, skąd wiatr wieje i żegluje dzisiaj z wiatrem.

 9. Karolak jest łasy na pieniądze. On myśli tylko portfelem tak jak większość celebrytów. A, że nadała się okazja to wziął.

Comments are closed.