Służby postawione na nogi, ogłoszono alarm. Szczęśliwy finał poszukiwań 8-latki spod Wrocławia! [FOTO]

Zaginęła 8-letnia Małgosia.
Zaginęła 8-letnia Małgosia. (Fot. SOS Zaginięcia)

Zaginęła 8-letnia Małgosia z Kiełczowa koło Wrocławia. Dziewczynka wyszła w piątek po południu z domu i do tej pory nie wróciła. Służby zostały postawione na nogi, całą noc trwały jej poszukiwania i kontynuowane są od sobotniego poranka. AKTUALIZACJA: Małgosia została odnaleziona.

Policjanci otrzymali informację o zaginięciu 8-latki od rodziny. Ze wstępnych informacji wynikało, że dziewczynka bez wiedzy rodziców opuściła miejsce zamieszkania w piątek między godziną 15 a 16.

Rodzice poprzez kilka godzin próbowali znaleźć dziecko na własną rękę, a kiedy nie przyniosło to rezultatów, zawiadomili policję.

Policjanci przystąpili do poszukiwań, ogłoszono alarm dla jednostki terenowej, ściągnięto dodatkową liczbę funkcjonariuszy do pracy. Wszyscy policjanci z Wrocławia i powiatu wrocławskiego posiadają informację na temat zaginięcia dziecka.

Poszukiwania były prowadzone przez całą noc.

„Przeszukaliśmy kilkanaście hektarów terenu w pobliżu miejsca zamieszkania dziecka. Równolegle prowadziliśmy czynności operacyjne mające na celu ustalenie okoliczności zaginięcia oraz możliwych miejsc pobytu dziewczynki. W poszukiwaniach pomagają nam także psy tropiące” – przekazał rzecznik Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu Łukasz Dutkowiak.

W akcji poszukiwawczej brali też udział okoliczni mieszkańcy oraz ochotnicy.

Zaginęła 8-letnia Małgosia. Jak była ubrana?

Dziewczynka – około godz. 17 – była prawdopodobnie widziana w okolicach sklepu na Psim Polu. Z kolei około godz. 20. mogła pojawić się przy Hali Targowej Błaszak.

Dziewczynka ma niebieskie oczy, blond włosy, szczupłą budowę ciała, wzrost ok. 150 cm. W momencie zaginięcia była ubrana w szarą kurtkę z kapturem, szare spodnie i sportowe białe buty.

„Poszukiwania do tej pory nie zakończyły się odnalezieniem dziecka, dlatego też zwracamy się z prośbą i apelem o kontakt z policją do osób, które mogą mieć jakąkolwiek wiedzę na temat pobytu dziecka” – podała policja.

AKTUALIZACJA: Tuż przed godziną 9 w sobotę poinformowano, że poszukiwania zakończyły się szczęśliwie. Małgosia jest cała i zdrowa.

Dziecko jest w domu, zdrowe, wszystko jest w porządku. Dla wszystkich, którzy przez całą noc byli zaangażowani w akcję poszukiwawczą najważniejsze, że dziecko jest z rodzicami – przekazał Polsat News wójt gminy Długołęka Wojciech Błoński.

Wskazał, że liczba osób, które szukały 8-latki jest „ogromna”. – Wyrazy szacunku, że tylu nas było. Każdy przeczesywał swój rejon. To jest najpiękniejsze – powiedział wójt.

Policja poinformowała, jak doszło do odnalezienia dziewczynki: „Jedna z mieszanek uprawiających poranny jogging zauważyła dziewczynkę i zaopiekowała się nią. Poprosiła jednego z kierowców i razem podwieźli 8-latkę do miejsca jej zamieszkania, bo oboje wiedzieli, że dziecko jest poszukiwane”.

Okoliczności zaginięcia dziewczynki są obecnie wyjaśniane przez policjantów.

7 KOMENTARZE

  1. Choćby dla przyszłych poszukiwań, wiedzy gdzie szukać, winno być info (może za wcześnie):
    1. gdzie była?
    2. jak się znalazła, tam gdzie się znalazła

  2. Jak by nie patrzeć – akcja nie dała rezultatów (poza wiadomościami w mediach i zdrowotnym aspektem ruchu na świeżym powietrzu). Dziewczynkę znalazła przypadkowo, pani uprawiająca jogging. Szkoda, że pogoda nie dopisała. Swoją drogą – trzeba rozważyć społeczno-zdrowotną potrzebę, zespołowych poszukiwań. Pamiętam, że w dzieciństwie (przed 60 laty) – bawiliśmy się z zapałem w podobne zabawy (poszukiwania uciekającego 3-letniego brata – też były)

  3. Jako ojciec 9 latka nie wyobrażam sobie, żeby młody będąc z kolegami nie wrócił do 19ej, ew. jeśli chce zostać nieco dłużej ma zadzwonić. Nry do rodziców zna na pamięć.

Comments are closed.