Węgry ostrzegają przed wszechwładzą internetowych gigantów. „Chcą rządzić naszym życiem”

Cenzura_internetu. Foto: Pixabay.com
Cenzura_internetu. Foto: Pixabay.com

Węgierska minister sprawiedliwości ostrzega, że władcy Internetu chcą zaprowadzić w sieci i poza nią własny pseudoprawny system i decydować o naszym życiu.

– Jeśli nie będziemy w stanie kontrolować działalności gigantów technologicznych, którzy budują pseudoprawny system, to oni będą rządzić naszym życiem i wpychać nas w do zamkniętej bańki – ostrzega Judit Varga w czasie dyskusji zorganizowanej przez Instytut XXI Wieku.

Minister wskazuje przede wszystkim na narzucane przez media społecznościowe regulaminy, które mogą stać w całkowitej sprzeczności z prawem krajowym.

Władcy Internetu stosują cenzurę i podwójne standardy decydując jakie treści mogą być prezentowane, a jakie nie. Nie liczą się przy tym z tym, że naruszać mogą zasady praworządności. Ich regulacje maja zastępować prawo.

Oskarżyła też gigantów internetowych o „uzależnianie” użytkowników, by wpływać na opinię publiczną. Węgierska minister ma rację. Firmy Big Tech jednoznacznie angażują się politycznie po stronie lewicy.

Szczególnie widać to w Stanach Zjednoczonych gdzie zaprowadzana jest powszechna cenzura na prawicowe i konserwatywne treści. To ma pomóc Demokratom zdobyć i utrzymać władzę. Demokraci gwarantują zachowanie monopolów.

Już w styczniu minister sprawiedliwości zapowiedziała podjęcie „walki o wolność cyfrową”, przeciwko cenzurze technologicznej i zobowiązała się do wprowadzenia przepisów, które uniemożliwią platformom mediów społecznościowych zakazywanie, cenzurowanie lub ograniczanie użytkowników i treści, które nie łamią żadnych przepisów.

– Każdy może zostać arbitralnie odłączony od przestrzeni internetowej bez jakiejkolwiek oficjalnej, przejrzystej lub uczciwej procedury lub możliwości zadośćuczynienia – mówiła zapowiadając, że, „wyrządzanie szkód cyfrowych celowo wyrządzanych z powodów politycznych lub ideologicznych nie będą pozostawiane bezkarnie.

4 KOMENTARZE

  1. Skamlac tylko PiS,Konfederacja,SP,Porozumienie potrafi,tfuuuuuuuuuu. PO,Zandberg,Biedron i Holownia z wami sie cackac nie beda.

  2. Na amerykańskie firmy technologiczne jest w zasadzie tylko jeden sposób:
    Wywalać je z krajowego internetu blokując serwisy i traktować jako obcą agenturę.
    Oczywiście w Polinie będzie trudno ale Chińczycy już to robią, Ruskie dołączają, Niemiaszki i inne kalifaty na Zachodzie Europy też dołączą i w końcu i Polin nie będzie miał wyjścia.

  3. … a tymczaem polskojęzyczni zarządcy krajem nadwiślańskim nie mają takich problemów, tylko na kolanach z uwielbieniem oczekują, co im wielki brat zza morza ( w postaci koncernów big tech, bug pharma i jewish congres) rozkaże, aby czynić ich wolę z ochotą i oddaniem

  4. Nie mogą rządzić naszym życiem. Życie albowiem nie toczy się w wirtualnej przestrzeni internetu. To złuda. Wszyscy przekonają się czym naprawdę jest życie, gdy zabraknie prądu.

Comments are closed.