Bezobjawowy katolik dialektyczny Hołownia ocenia sumienia biskupów

Szymon Hołownia. / foto: PAP
Szymon Hołownia. / foto: PAP

Szymon Hołownia to chyba wyznawca Hegla i potrafi znosić przeciwieństwa w dowolny i wygodny dla siebie sposób. Teraz zabłysnął krytyką biskupów. Jego zdaniem, hierarchowie „biorą na swoje sumienia odpowiedzialność za tych, którzy zawahają się ws. szczepienia”.

Przypomnijmy, że eksperci KEP wydali oświadczenie o „wątpliwościach etycznych” wobec niektórych szczepionek. Według Szymona Hołowni „biorą na swoje sumienia odpowiedzialność za zdrowie i życie ludzi, którzy w efekcie zawahają się, czy się zaszczepić”.

Swoimi mądrościami podzielił się w rozmowie z portalem Onet.pl. Najwidoczniej dogmat szczepionkowy ważniejszy jest od wątpliwości etycznych, które budzą eksperymenty na abortowanych płodach.

Okazuje się także, że dla szefa Polski 2050 cel uświęca środki. W dodatku argumentuje „religijnie” zwalczając V przykazaniem, V przykazanie: „Wszyscy znajdujemy się w sytuacji bez wyboru, która uzasadnia przyjęcie każdej dostępnej szczepionki, bo to jest kwestia szacunku dla piątego przykazania, szacunku dla siebie i dla ludzi, których dzięki temu mogę oszczędzić i powinno się zachęcać na wszystkie możliwe sposoby do przyjmowania szczepień”.

Kolejny polityk – znawca nauki i medycyny

Hołownia przekonywał, że linie komórkowe – potomków komórek pobranych od abortowanych płodów w l. 60 czy 80. używa się od wielu lat przy różnych procedurach medycznych, w tym do tworzenia szczepionek. Jeszcze jeden polityk, który zna się na temacie lepiej, niż eksperci.

Hołownia pochwalił się, że czytał w jednej z biografii Jana Pawła II, że pod koniec leczenia papieża po zamachu z 1981 r. „wdała się jakaś infekcja i lekarze szukali co to za wirus tę infekcję spowodował i m.in. udało im się odnaleźć tego wirusa dzięki hodowlom prowadzonym na liniach komórkowych”.

„I nagle wjeżdżają polscy biskupi cali na biało, którzy w środku pandemii, kiedy ludzie powinni się szczepić uznają za stosowne przedstawić swoje wątpliwości etyczne, które czemu mają służyć?” – mówił Hołownia. „To akt skrajnej nieodpowiedzialności” – dodał „odpowiedzialny” Hołownia.

Według zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych w przeciwieństwie do pierwszych szczepionek korzystających z technologii opartej na mRNA i niebudzących istotnych zastrzeżeń moralnych, w produkcji szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson korzysta się z linii komórkowych stworzonych na materiale biologicznym pobranym od abortowanych płodów.

Hołownia jak widać sumienia katolików uspokoi, a jeszcze w ramach swojej dialektyki, zadowoli i wrogów Kościoła. Mona mu wróżyć sporą karierę, chyba, że teflon zacznie odpadać…

Źródło: PAP

18 KOMENTARZE

 1. Skoro uważa się za kompetentnego do wystawiania publicznych laurek biskupom to może niech zasiądzie do konfesjonału? Podobnie Peter Raina napisał, jak to Wojciech Jaruzelski uskarża się do kardynała Jana Króla 10 września 1986 roku:

 2. „Niedawno ks. Jankowski zaprosił Michnika do św. Brygidy i ten Żyd zawładnął całym kościołem, wydawało się, że przystąpi do ołtarza i będzie odprawiał mszę”
  Potem, w III RP, państwie tajnych współpracowników, Michnik przestał korzystać z mikrofonów kościelnych, z zaufania, jakim go obdarzyli nieświadomi Polacy i pokazał swoje prawdziwe oblicze.

 3. Czy ten NCzas musi brać tylko bzdety jakie promuje PAP ? nie ma już innych portali, sensownych wywodów, opisów, doniesień, tylko artykuliki na rozgrzanie co niektórych. Jak się szanujecie moderatorzy?. To ma być sensowne dziennikarstwo czy spęd beznadziejnych super informacji?. Gdzie jest Korwin? Niech zrobi z tym jakiś porządek, co informacja to po to by się krew gotowała młodzieży. Podsumujcie swoją działalność.

 4. Hołownię N. Czas podaje jak mało wpisów jest i wywodów. Wówczas budzą się zgrzytając zębami na widok Niedzielskiego czy Hołowni. Dobra manipulacja jak nic się nie dzieje. Krew wrze przy każdym artykule PAP.

 5. Na to nie można liczyć, Hołownia tam będzie rządził i purpurata nie wpuści. Już ma przerąbane jak kasztan sąsiada. Przyjął pozę obrońcy szczepionek jak nakazuje pa-pieska nauka.

  • Kolejność zależy od źródła ST ( Księga wyjścia i Księga powtórzonego prawa) podaje odmiennie od Katechizmu KK w którym znikło drugie przykazanie a dziesiąte podzieliło się przez pączkowanie aby sztuki się zgadzały. Gdyby nie to, to mielibyśmy zamiast dekalogu nonolog!

   • @ Dr. Dino & Demokryt z Abwehry.
    Przykazania na tablicach były spisane ciurkiem bez numeracji, Księga wyjścia i Księga powtórzonego prawa również nie podają numeracji. Istnieją różne interpretacje jak przykazania winne być podzielone. Augustyńska uznaje zakaz sporządzania wizerunków fałszywych bóstw by im oddawać cześć za doprecyzowanie zakazu czczenia fałszywych bogów, zatem nie dzieli tego na dwa przykazania.

    • Jeśli jesteście schizmatykami, heretykami czy talmudystami, a także jeśli zgadzacie się w tej kwestii z deistą Korwinem-Mikke to możecie sobie uważać inaczej. Jednak nie zmienia to w niczym faktu, że jedynie jesteście zwolennikami innej interpretacji, a nie tego że coś jest nieprawidłowe w interpretacji augustyńskiej.

 6. Najzabawniejsze, że ten TVN-owski c. welebryta, jako katolik bezobjawowy, domaga się od biskupów nie wtrącania sie ich do polityki, ale sam wtraca się do nauk moralnych biskupów!
  A zatem Kościołowi, według Ho. ojowni nie wolno mówic na tematy polityczne, ale politykom wolno mówić na tematy kościelne… A co na to Konstytucja, Panie H.?

 7. Jeśli pan Hołownia jest tak demokratyczny to czy chciałby dać Polakom prawo do referendum w których mogliby decydować o wcześniejszych wyborach do Sejmu i Senatu? Jeśli nie to Polska2050 niczym się nie różni od innych partii sterowanych przez zagranicznych mocodawców i Kościół.

Comments are closed.