Małgorzata Wasserman o zdjęciach Ewy Kopacz z moskiewskiego prosektorium i kontratak PO

Prenumerata NCZ! z prezentem

Portale „wPolityce” i „Niezależna” publikują komentarz Małgorzaty Wasserman na temat zdjęć b. premier Ewy Kopacz z moskiewskiego prosektorium. Pokazano je w filmie Ewy Stankiewicz „Stan zagrożenia”.

Uśmiechnięta Kopacz fotografująca się z roześmianym pracownikiem rosyjskiego prosektorium wzbudziła wiele komentarzy. W dodatku w tle zdjęcia widać zwłoki na stole sekcyjnym. W tym kontekście wyjątkowo makabrycznie brzmią jej dawne wypowiedzi w Sejmie o „pracujących ramię w ramię patomorfologach”, czy przekopaniu na metr w głąb ziemi na miejscu katastrofy.

Premier Ewa Kopacz kilkukrotnie sprawiała wrażenie kobiety oderwanej od rzeczywistości (wizyta w Niemczech) o dość zmiennych i niezbyt zrównoważonych nastrojach, co jakoś by ją broniło. Jednak jej zdjęcia z Moskwy, obok widoku rozklekotanej ciężarówki wiozącej trumnę, były chyba najbardziej szokującymi scenami filmu. W dodatku jej koledzy i koleżanki próbują z niej robić „świętą”.

„Wiem z relacji mojej rodziny i z relacji innych rodzin, że w trakcie takiego nastroju była” – tak o zdjęciach Ewy Kopacz w prosektorium mówiła Małgorzata Wasserman, córka Zbigniewa, który w tej katastrofie zginął. „Niepoważny człowiek na poważnej funkcji” – dodaje obecna polityk PiS – ”Pomyślałam, że dokładnie taką ją pamiętam z jej działalności w Moskwie. Dokładnie tak się zachowywała, jak jest to pokazane na tym zdjęciu”.

Małgorzata Wassermann dodała, że brak sekcji zwłok, co jest kluczowym materiałem dowodowym, rzutowało i rzutuje do dziś na bieg postępowań. „Szczytem bezczelności było pouczanie polskich lekarzy, że mogliby się od Rosjan uczyć, jak się robi sekcje zwłok. Jaki musi być stan umysłowy osoby, która coś takiego mówi w Sejmie?” – pytała posłanka.

Platforma ma problem?

Sceny z udziałem Ewy Kopacz z filmu Stankiewicz stały się problemem wizerunkowym dla Platformy. Na razie sięgnięto po wypróbowane metody PR. Politycy tej formacji zaczęli nagle stawiać pytanie – kto owe zdjęcia zrobił? – jak gdyby to było problemem. Daleko poszedł europoseł Bartosz Arłukowicz, który niemal sugerował, że to działania rosyjskich służb. Tym samym tropem poszedł nawet Borys Budka.

Tomasz Grodzki „polubił” wyjaśnienie: „Rosjanie grają na zniszczenie Platformy jako stabilnej bazy pro-atlantyckiej w Polsce. Dziś rozpoczęli kolejną po tzw taśmach operację”. Inni też stanęli „murem za Kopacz”.

Świadectwo zaangażowania byłej premier na rzecz rodzin w Moskwie wystawił jej Tomasz Arabski, wówczas szef Kancelarii Premiera Tuska. „Ewa Kopacz była oparciem dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Podjęła się ciężkiej pracy. Wykazała się empatią” – twierdzi Kidawa-Błońska i chyba głupiej nie można.

W „Wyborczej” Wielowieyska pisze, że to „zemsta pisowskich tchórzy na odważnej kobiecie”. Siemoniak twierdzi, że „górę wziął w minister zdrowia współczujący lekarz”. Itd. itp. Nikt jednak nie twierdzi, że zdjęcie zostało sfałszowane. Gdyby Kopacz była normalnym politykiem na takie chwile by sobie nie pozwoliła. Paskudne zdjęcie, paskudna obrona i niestety, paskudny obraz także i przed-pisowskiego państwa.

16 KOMENTARZE

  1. Najważniejsze jest to czego nie widać w kadrze. Stoi tam czekista z karabinem wycelowanym w panią Ewę. Kto z Was nie stanąłby w takiej sytuacji do zdjęcia?

  2. Czy tzn że kazdy w polsce kto przeprowadza sekcję zwłok płacze? Koorwa ludzie czego wy chcecie? Ludzie są w robocie i ich nie obchodzi kto lezy na stole bezdomny czy prezydent dla nich to martwe ciało.

    • To ta Kopacz tam sekcję robiła, czy na metr kopała ziemię, bo już sam nie wiem? Prosektorium, krematorium i sanktuarium, to miejsca ogólnej wesołkowatości i robienia sobie żarcików, ponieważ jesteśmy w robocie? Weź jołopie koło i jebnij się w czoło.

  3. Kidawa broniąc Kopacz broni siebie i innych. Nie może inaczej bo jest lojalna Tuskowi i ma nadzieję że wróci na tron. W międzyczasie można coś namieszać, namotać, oskarżyć, lub przemilczeć. Jej PAN wróci to posprząta.

  4. Ona przynajmniej miała „jaja” i nie kupiła szczepionek „przeciw” świńskiej grypie. A co zrobili neobolszewiicy z pisku?

  5. Ko paczka to idiotka, każdy to wie, może pozując do tych zdjęć opowiadała swoje refleksje na temat ludzie vs dinozaury, stąd ta szampańska atmosfera. Ale z drugiej strony, pisiory to skrajne niedojdy do kwadratu, mając cały parat państwowy i Trumpa jako przychylnego Polsce prezydenta, nie zrobili NIC, ZERO! A teraz słupki lecą w dół więc pora nieco podgrzać po-pisowskie matołki i zmobilizować do dawnej wojenki.

  6. Herezja o nazwie religia Holokaustu i religia Smoleńska, to już się robi śmieszne, Smoleńsk nowa Golgota, Kaczyński nowym mesjaszem, i ta cała oprawa, liturgii smolenskich, setki pomników zdrajcy Kaczyńskiego, kult jednostki na miarę sekty, coś mi sie zdaje że skończy się jsk z holokaustem, za negowanie zamachu smolenskiego będą prawomocne wyroki. Przykład biskup Whiliamson

  7. więc wspomaga się prochami. Wyjątkowo wyraźnie widać to było podczas zwyczajnej ‚wizyty’ w Berlinie.

  8. Agenturalno-mafijne PeŁo, zgodnie z doktryną niesławnej pamięci czołowego działacza platformersa Neumana, będzie broniło zachowania kłamczyni Kopacz za wszelką cenę, zreszta nie tylko jej bo i Tusk, który godzi się w rozmowie z cyborgiem kremlowskim na oddanie śledztwa kacapom – na słowo, bez żadnego pisemnego protokołu- już dawnie winien odpowiadać karnie .

Comments are closed.