Kto zastąpi Angelę Merkel? Jest kandydat na nowego kanclerza. To katolik

Angela Merkel. / foto: Twitter
Angela Merkel/Foto: Twitter

Armin Laschet, premier kraju Nadrenia Północna-Westfalia, uzyskał w poniedziałek poparcie federalnego zarządu Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) jako kandydat na stanowisko kanclerza Niemiec.

Angela Merkel rządzi Republiką Federalną Niemieck od 16 lat. Kanclerz zdaje swój urząd, a zastąpi ją nowy szef CDU – wybory już 26 września.

Zarząd CDU wybrał kandydata na nowego kanclerza. To Armin Laschet, premier konserwatywnego kraju na południu Niemiec – Nadrenii Północnej-Westfalii.

Laschet wychował się w katolickiej rodzinie pochodzącej z niemieckojęzycznej części belgijskiej Walonii. Polityk jest też członkiem Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików.

Jego głównym rywalem był był przywódca bawarskiej CSU i premier Bawarii – Markus Söder.

Za Laschetem głosowało 31 z 46 członków zarządu. Jego rywal otrzymał dziewięć głosów.

Stanowisko kanclerza Niemiec to łakomy kąsek z wielu powodów. Po pierwsze – w niemieckiej karierze politycznej nie można zajść wyżej. Jest jednak jeszcze coś – Angela Merka udowodniła, że rządy w Federacji można sprawować nawet przez kilkanaście długich lat.

Źródło: PAP/NCzas

13 KOMENTARZE

  • „Księża Katoliccy w Niemczech” Będą Błogosławić Pary Homoseksualne Wbrew Stanowisku Watykanu”

   Od maja 2021 roku niemieccy duchowni katoliccy będą w błogosławić pary jednopłciowe.

   … Ludzie w związkach homoseksualnych chcą błogosławieństwa Kościoła. Musimy sprostać temu życzeniu…

   Powiedział to przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec Georg Bätzing.

 1. Już jeden katolik był tam kanclerzem, też globalista, jak to się skończyło dla Europy pamiętamy. Papież go błogosławił. Inny niemiecki Ojciec Unii Europejskiej jest w procesie beatyfikacyjnym. Dlaczego?

  • Dlatego, że W teologii katolickiej jest czas tzw millennium, władzy Chrystusa nad całą ziemią, w jednej organizacji. Chrystus ma jednak inną teologię i nie przyszedł na tron. Uznaje się więc błędnie papieża za jego namiestnika (namiastka, zamiast Chrystusa) i papież wspiera od wieków wszystkie ruchy imperialne i globalistyczne licząc na wskoczenie na tron tego tworu.

   • Podobnie do katolików Świadkowie Jehowy uznają, że Jezus Chrystus (christos po grecku to namaszczony lub mesjasz po polsku) już przyszedł w 1914 roku. Muzułmanie czekają na Mahdiego (mesjasza), Żydzi na Hamasziję (mesjasza). I srodze się pomylą, bo Nowy Testament zapowiada Antychrysta (antymesjasza) z liczbą 666 zanim przyjdzie Chrystus (mesjasz) . Antychryst ma rządzić kilka lat nad całą ziemią przy pomocy maszyny, która ożyje.

 2. Mozecie zapomniec. Wspomnicie te slowa:
  Kanlerzyca bedzie Annalena Baerbock.
  Z parti zielonych i wybrana jako Young global leader przez WEF. Wprowadzi nam taki zielony
  lad ze sie trawka zakryjemy.

  Sprawdzone info. Witamy w niemieckiej demokracji, wszystko jest planowane:D

 3. Od kiedy to Północna Nadrenia – Westfalia jest w południowych Niemczech? Jakieś ruchy tektoniczne zmieniły położenie tego landu?😄

Comments are closed.