Pedoelity. Znany gdański działacz kultury skazany za seksualne „czynności” z 14-latkiem

Znany działacz kultury z Gdańska Marek w. skazany na 4 lata więzienia za pedofilskie
Znany działacz kultury z Gdańska Marek w. skazany na 4 lata więzienia za pedofilskie "czyny" z 14-letnim chłopcem. Zdjęcie Fb

Na cztery lata więzienia Sąd Rejonowy w Gdańsku skazał we wtorek 57-letniego Marka W., oskarżonego o popełnienie przestępstw pedofilskich wobec chłopca, który nie ukończył 15 lat. Znanemu w Trójmieście działaczowi kultury groziła kara 12 lat więzienia.

Marek W. został zatrzymany 9 sierpnia 2018 r. na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku. Prokuratura oskarżyła mężczyznę o popełnienie trzech przestępstw o charakterze seksualnym wobec małoletniego pokrzywdzonego, który nie ukończył 15 lat.

Dwa czyny dotyczą doprowadzenia chłopca do poddania się „innej czynności seksualnej”. Pierwszy miał miejsce w lipcu 2018 r. w Olecku (Warmińsko-Mazurskie), w trakcie pobytu chłopca na obozie sportowym. Drugi czyn miał miejsce w sierpniu 2018 r. w Gdańsku. Trzeci z zarzuconych czynów dotyczy prezentowania małoletniemu w lipcu 2018 r. treści pornograficznych.

Marek W. jest bardzo znanym animatorem kultury w Gdańsku. Przez lata jego fundacja organizowała rozmaite spotkania i warsztaty dla dzieci w placówkach oświatowych, instytucjach kultury, domach dziecka, czy hospicjach. Do jego zatrzymania doszło dzięki matce pokrzywdzonego, która w porozumieniu z agencją detektywistyczną wyposażyła syna w sprzęt podsłuchowy przed spotkaniem z mężczyzną w Gdańsku.

– Mój syn miesiąc temu wyjechał na obóz sportowy do Olecka, gdzie poznał pana Marka, który przedstawiał się jako psycholog dziecięcy – mówiła kobieta w rozmowie z TVN24. To tam W. miał molestować 14-latka.

Po obozie Maciej W. miał poprosić matkę chłopca o spotkanie. Kobieta niczego nie podejrzewała do momentu, kiedy na spotkanie przyszedł także jej syn. Wtedy zauważyła dziwne zachowanie Marka W. – Po wyjściu tego człowieka zaczęłam rozmawiać z synem, nie ukrywając moich podejrzeń. Po godzinie, dwóch rozmowy syn powiedział o niewłaściwych zachowaniach tego pana na obozie – opowiadała w 2018 roku kobieta.
Postanowiła wspólnie z synem zorganizować prowokację. O pomoc poprosiła jedną z firm detektywistycznych. 9 sierpnia założyli 14-latkowi podsłuch i kamery. Umówili się z Markiem W., że nastolatek pojedzie z nim na Wyspę Sobieszewską. Wtedy pedofil został zatrzymany.

12 KOMENTARZE

  1. Teraz przez 4 lata on będzie się nadstawiał….w nocy w dzień, po kolacji, i przed snem, a może kolega też chce…dobra podmyć się i na rano ja pierwszy….

  2. W większości Domów Dziecka, organizacjach harcerskich i sportowych działają efebofile. Zaangażowani i oddani sprawie, a tak naprawdę wykorzystują swoje pozycje do zaspakajania popędu. Często powstają całe grupy chroniące się wzajemnie i ofiary nie mają komu się poskarżyć. Sam zetknąłem się z takimi działaczami i słyszałem wiele relacji o nich. Zjawisko występuje w wielu krajach. W niektórych kulturach jest to normalne i praktykowane od wieków. Wystarczy wspomnieć Starożytną Grecję…

  3. Widać nie mogą, ale jest reportaż na youtube mamo ratuj z tego materiału zapewne zdjęcie pochodzi bardzo łatwo gostka znaleźć, zdaje się być na goldenline a w filmiku jest stosowny opis.

  4. tak łatwo go znalezc na necie ‚mamo ratuj’ i tam trzeba pogoglowac po tytylach i oranizacjach gdzie ten pedofil pracowal. Faktycznie pracowal z dziecmi i zachowywal sie jak lewak, homoseksualista . Damskie gesty i mimika twarzy. Zarozumialy i pewny siebie.

    straszny potwor. . .

  5. typowy przedstawiciel ewroejskiej tęczowej dewiacji skrzywdzony przez rasistowskie dzieci dostanie na otarcie łez i … jakiś order zasłużonego dla kultury

Comments are closed.