Szczepienia na koronawirusa nieletnich. Rada Medyczna ma wydać rekomendacje

Szczepionka Pfizera. Foto: Pixabay
Szczepionka Pfizera. Foto: Pixabay

Aktualnie programem szczepień przeciwko Covid-19 są objęte osoby, które najpóźniej w dniu przeprowadzenia szczepienia ukończyły 18. rok życia. Minister Michał Dworczyk rozważa rozszerzenie programu na dwa kolejne młodsze roczniki.

Zgodnie z charakterystyką produktu leczniczego, szczepionka Comirnaty produkcji Pfizer i BioNTech jest wskazana dla osób w wieku od 16 lat. W Polsce jednak jest ona dostępna tylko dla osób pełnoletnich.

Na pytanie Prawo.pl, kiedy to się zmieni, Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu do spraw szczepień odpowiedział, że ta kwestia będzie przedmiotem obrad Rady Medycznej. „Decyzje w tej sprawie będziemy podejmować w konsultacjach z naukowcami” – powiedział.

Maria Libura, kierownik Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego uważa, że skoro względy medycznie nie uniemożliwiają szczepienia nastolatków, to należy ich włączyć do Narodowego Programu Szczepień, a także pomyśleć już o priorytetach dla tych z niepełnosprawnościami.

Adwokat Monika Horna-Cieślak specjalizująca się w prawach dzieci przypomina, że w przypadku osób pomiędzy 16 a 18 rokiem życia na zabieg medyczny zgodę musi wyrazić zarówno opiekun prawny, np. rodzic, jak i sam nastolatek.

Według danych GUS w Polsce jest 1,4 miliona osób w wieku od 15 do 18 lat, w tym 365 tys. osiemnastolatków.

Tymczasem Pfizer złożył ostatnio wniosek o rozszerzenie zezwolenia na stosowanie ich szczepionki przeciw Covid-19 na młodzież w wieku 12-15 lat.

Koncern uważa, że badania kliniczne III fazy w tej grupie wiekowej wykazały „100 proc. skuteczności” w zapobieganiu Covid-19. Więcej na ten temat TUTAJ.

Źródło: prawo.pl/NCzas

11 KOMENTARZE

  1. Szczepienie młodzieży, która łagodnie przechodzi covida albo wcale ma wyłącznie uzasadnienie ekonomiczne (czytaj: ogromne łapówki dla rządów). Dziękuję za uwagę.

  2. może to i dobrze,po kie licho nieuki maja się w przyszłości rozmnażać,i żerować na socjalu,.To jest jakaś metoda.Trzeba zwolnić miejsce dla bardziej wartościowej ludności,bo im wody zaczyna brakować,i sąsiedzi są nieprzyjaźni.

  3. Istnieje ścisły związek przyczynowo skutkowy między ekspansją sieci 5G na świecie i w polsce a potem nagłym „wybuchem” globalnej akcji fałszywej flagi covid 19 i szprycowaniem preparatami modyfikującymi genetycznie. Te trzy elementy są częścia tego samego programu ( NWO) depopulacji i niszczenia tradycyjnych wartości duchowych i świeckich.

  4. Sieć 5G nisczy pęcherzyki płucne a objawy są identyczne jak w przebiegu cieżkiej grypy. Poza tym wirusy „tradycyjnej” grypy z niewytłumaczalnych powodów stają sie bardziej agresywne. Można powiedzieć że sieć 5G to energia broni skierowanej.

  5. Pamiętacie jak pisowskie knury za wazelką cenę przepychały po nocach ustawy dające całkowitą bezkarność operatorom sieci 5G i podnoszące dopuszczalne normy promieniowania mikrofalowego ?

  6. W kwietniu 2020 o drugiej w nocy zrobiono wrzutke do ustawy covidowej że na czas pandemii całkowicie zawieszone zostają pomiary natężenia promieniowania mikrofalowego na terenie Polski. To miało swoj ukryty cel.

  7. III wojna światowa a pierwsza tzw. hybrydowo epidemiologiczna wymierzona w ludzkość. Pierwszy element : energia broni skierowanej 5G. Drugi element: globalna akcja fałszywej flagi Covid 19. Trzeci elemnet : toksyczne maseczki i preparaty służące do modyfikacji genetycznej ludzi bez ich wiedzy i zgody.

  8. Czas dokonać całkowitego wyszczepienia wszystkich lekarzy z rządem i ich rodzinami na czele potem można zastosować ten specyfik na najemnikach rządowych.

  9. Pfizer wielokrotnie był skazany za korumpowanie na gigantyczne kwoty i teraz z pewnością znów korumpuje, żeby jeszcze więcej kasy nagrabić. Badania kończą w 2023r. więc szczepienia dzieci to nie tylko eksperyment genowy,to zbrodnia, bo nikt nie wie jak zadziała preparat w dłuższym okresie, zresztą w krótkim też jest mnóstwo powikłań po Pfizerze.

  10. Przywracacie mi nadzieję. Już byłem podłamany, ale widać wiadomości docierają do zdrowo myślących ludzi w sposób błyskawiczny. Reakcja właściwa, młodość daje siłę, nie mówcie o wszystkich starych że głupi. Ten przedział wiekowy wbrew pozorom nie poddaje się również. Nie zmieniajcie sobie DNA ani swoim dzieciom. Istotnie to depopulacja.

Comments are closed.