Władysławowo. Zaatakował ratowników medycznych mieczem samurajskim

Miecz samurajski.
Miecz samurajski - zdj. ilustracyjne. (Fot. Krys Amon/Unsplash)

Sąd aresztował na trzy miesiące 57-letniego recydywistę, który mieczem samurajskim zaatakował interweniujących ratowników medycznych. Mężczyźnie grozi 15 lat więzienia.

Jak przekazał oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku Łukasz Brzeziński, 57-letni mężczyzna został w środę tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 15 lat, bo działał w warunkach recydywy.

„Do zdarzenia doszło w niedzielę. We Władysławowie policjanci otrzymali zgłoszenie o ataku na ratowników medycznych, do którego doszło w jednym z domów. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu, gdzie zastali dwóch ratowników medycznych i wskazanego przez nich agresora. Z ich wyjaśnień wynikało, że zostali wezwani w celu udzielenia pomocy 44-letniej kobiecie, która była w towarzystwie 57-latka” – dodał Brzeziński.

Na miejscu okazało się, że zgłaszającym był mężczyzna, który w trakcie interwencji ratowników wszczął awanturę. Mężczyzna groził sanitariuszom śmiercią. Po chwili mężczyzna chwycił miecz samurajski i zaczął machać ostrzem w ich kierunku chcąc ich zranić.

Sanitariusze wybiegli z domu i wezwali wtedy na miejsce policję.

Policjanci obezwładnili i zatrzymali agresywnego mężczyznę. Po badaniu alkomatem okazało się, że agresywny mężczyzna miał trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych i zmuszenia do zaniechania udzielenia pomocy medycznej podczas wykonywania obowiązków służbowych.

11 KOMENTARZE

  1. Skoro oczekiwał pomocy dla swej najbliższej osoby, a po testach powiedzieli mu że zabieramy bo ma covid, to żadnej ucieczki, tylko sam bym tym mieczem śmieci potraktował. Znaleźli łosia na oddział zakaźny, więcej szpital zarobi, oni, i reszta szakali. Jak tu się nie wściec na śmieci. Musieli faceta zagrzać do białości…

  2. Coś mi tu nie pasuje. We własnym domu napadł? Kto na kogo? I wcale bym się nie zdziwił, gdyby facet się wk..wił, gdy zobaczył tą pomoc, lub jak jest traktowana osoba potrzebująca pomocy.
    Ale ten tekst to tylko klikbajt, niewiele z niego można się dowiedzieć.

Comments are closed.