„Pokój, wolność, żadnej dyktatury”. Wielka antylockdownowa demonstracja w Berlinie rozbita przez policję [FOTO/VIDEO]

Protest przeciwko obostrzeniom w Berlinie.
Protest przeciwko obostrzeniom w Berlinie. (Fot. Twitter/aa_balkans)

W Berlinie około 10 tysięcy osób protestowało przeciwko pandemicznej polityce rządu Angeli Merkel. Policja przerwała demonstrację.

Oficjalną przyczyną przerwania manifestacji było niezastosowanie się przez protestujących do wymogów sanitarnych.

Ogłoszono przez megafony, że uczestnicy demonstracji powinni oddalić się z okolic parlamentu i Bramy Brandenburskiej w kierunku południowej części parku Tiergarten. Na ulicy Icchaka Rabina ustawiono dwie armatki wodne.

Demonstranci wznosili okrzyki „Pokój, wolność, żadnej dyktatury”. Na jednym z transparentów widniał napis: „Nie dla ustawy o pozbawieniu praw obywatelskich”. Słychać było gwizdki i bębny.

Po rozwiązaniu demonstracji atmosfera stała się bardziej napięta. Na nagraniach widać również, jak policja używa gazu łzawiącego, gdy protestujący próbują przedrzeć się przez barierki.

Policja podaje, że zatrzymano 152 osoby. Na nagraniach widać, jak w parku funkcjonariusze wyłapywali pojedyncze osoby, także starsze.

15 KOMENTARZE

 1. Przyszło mi do głowy, czy te wstrząsy organizmu Merkel widoczne w mediach nie były dla niej ostrzeżeniem od lucyferian by rześko rozprawiła się z własnymi obywatelami..

 2. Demonstracja antylockdownowa?Tylko jakiś naiwny głupek,nafaszerowany „wolnościową” propagandą jest zdolny w to uwierzyć.Przecież to są akcje anarchistycznych wywrotowców opłacanych przez obce służby.

  • Powiem więcej, jest to element wywrotowo-reakcyjny. A na bandy reakcyjne, warchołów, władza ludowa ma niezawodny sposób. Bo ręka podniesiona na władzę ludową, zostanie odrąbana. Urrrrrrrraaa towarzyszu :P

  • Demonstranci protestują przeciwko ustawie, która daje kanclerz prawo ,bez udziału parlamentów i krajów związkowych , poza kontrolą sądową.przedłużać lockdown i ograniczać prawa konstytucyjne obywateli tylko na podstawie wyników testów PCR, które jak wiadomo są w 80% fałszywe. Jest to de facto zaprowadzanie dyktatury. Nie obrażaj protestujących. Straciłeś okazję ,żeby siedzieć cicho.

 3. „Jeśli chcesz wiedzieć jaka będzie przyszłość, wyobraź sobie but depczący ludzką twarz, wiecznie!”
  George Orwell, Rok 1984

 4. ,,funkcjonariusze wyłapywali pojedyncze osoby, także starsze,, Jak się żre w znanej ,,restauracji,, fastfoodowej to najłatwiej złapać osobę starszą, a jeszcze lepiej starszą kobietę. Najważniejsze żeby atakowane osoby nie mogły uciekać, a starsze osoby mogą mieć z tym problem.

 5. POKOLENIE STRACEŃCÓW/ZOMBI.
  Niemcy protestują przeciw terrorystom globalnym: miliarderom/koncernom…SZACUN!
  Płacimy podatki na terrorystyczną UE/PE/KE!
  Większość ludzi wstąpiła do UE na zasadzie „Nie widziała pupa słońca”.

Comments are closed.