Podała sól fizjologiczną zamiast szczepionki. Wszczęto alarm i zmieniono procedury

Szczepionka Foto: PAP
Szczepionka. Foto: PAP

Niemiecka pielęgniarka podała sześciu osobom sól fizjologiczną zamiast szczepionki przeciw koronawirusowi firmy Pfizer.

40-latka bała się przyznać, że przypadkowo rozbiła fiolkę ze szczepionką Pfizera. Znajduje się w niej sześć dawek, dlatego pielęgniarka sześciu osobom podała sól fizjologiczną.

Ostatecznie kobieta zdradziła jednej osobie z personelu medycznego, co zrobiła. Ta osoba podniosła „alarm” i poinformowała o zdarzeniu organy ścigania.

Policja w Friesland w północnych Niemczech oświadczyła, że wszczęła śledztwo ws. możliwego doprowadzenia do uszczerbku na zdrowiu przez 40-latkę.

Jednocześnie Matthias Pulz, odpowiadający za zdrowie w rządzie Dolnej Saksonii oświadczył, że „sól fizjologiczna to nieszkodliwa substancja i nie ma zagrożenia dla zdrowia osób, którym została wstrzyknięta”.

Władze w regionie proszą teraz 200 osób, które tego dnia zostały zaszczepione w punkcie Niemieckiego Czerwonego Krzyża, aby zgłosiły się na testy na obecność przeciwciał w organizmie. Na tej podstawie ustalą, które z sześciu osób nie otrzymały preparatu koncernu Pfizer/BioNTech. Zostaną one niezwłocznie zaszczepione właściwym preparatem.

Po tym incydencie władze zmieniają procedury szczepienia. Dotychczas funkcjonowało to tak, że pielęgniarka samodzielnie przygotowywała szczepionkę, rozcieńczając ją z solą fizjologiczną.

Od teraz wprowadzona zostanie zasada „na cztery oczy”, tzn. nikt nie będzie mógł zostać sam z fiolkami szczepionki.

11 KOMENTARZE

 1. Wyświadczyła nieszczęśnikom przysługę…….
  Jeśli po tym zgłoszą się po „właściwą” szprycę, to będą współodpowiedzialni,
  tego co stanie się po „zabiegu”.

 2. Skoro sól fizjologiczna daje pozytywny test na cowida(„Spowiedź ratownika” na YT),to rozcieńczona chyba może służyć jako szczepionka.

 3. Teoria spiskowa się sprawdziła! Ponoć szczepionka Pfizera jest drukowana w specjalnych drukarkach ze sztucznych komponentów, to skąd do licha są w niej jakieś żywe komórki z jakimś ruszającymi się cząsteczkami? Fizyk kwantowy w Niemczech powiększył szczepionkę Pfizer o 2000 razy i wykrył żywą komórkę z poruszającymi się w niej jakimś cząsteczkami. Nie wiadomo, co to jest, może komunikator RNA. Film: https://t.me/qpolska/14492 lub https://t.me/potega_swiadomosci/3056

 4. ciekawe ile u nas było już takich, podobnych przypadków…. czyżby nikt nie podpierdalał….

  A pisząc wprost – to nie jest szczepionka tylko preparat w fazie testów klinicznych na całej światowej populacji i to za darmoche patrząc na normalne procedury i czas wytworzenia i testowania nowej szczepionki. Czy ktoś kto się już zaszczepił czytał ulotkę ….. jaki jest okres testowy, TESTOWY tego preparatu …. do końca roku… 202x… ? 1 ? 2 ? Pozdrawiam zdrowe „króliki” :-)

 5. Może sami zainteresowani poprosili. Czy nikt nie pomyślał, że ludzie mogli prosic o sól i jednocześnie świadectwo szczepienia. To może być też wyjaśnienie o którym nikt nie pomyślał!

 6. Najśmieszniejsze jest to ,że na 200 przebadanych przeciwciała się pojawią u połowy z nich.(taki %populacji w BRD mògł mieć kontakt z sarscov2).I ta bidula pòjdzie siedzieć, bo dowiodą, że przehandlowała sto dawek:)

Comments are closed.