Niemcy. Zamiast szczepionki podawano roztwór soli. „Nie jest groźny dla zdrowia”

Szczepionki Źródło: Pixabay
Szczepionki Źródło: Pixabay

Pielęgniarka zamiast szczepionki na Covid, podawała pacjentom placebo – roztwór soli.

Rzecz miała miejsce w kraju związkowym Dolna Saksonia. Pielęgniarka pracująca w centrum szczepień Niemieckiego Czerwonego Krzyża w miejscowości Frise (północne Niemcy) upuściła fiolkę z szczepionką na Covid-19.

Kobieta, jak sama teraz przyznaje, chciała „uniknąć informowania kogokolwiek, iż upuściła fiolkę”, która się rozbiła. Dlatego postanowiła, że zamiast straconego preparatu wykorzysta… roztwór soli – placebo. Zaszczepiła w ten sposób 200 osób.

Sprawa nie wyszłaby na jaw, gdyby medyk nie zwierzyła się swojemu koledze, który następnie doniósł na nią policji w Wilhelmshaven.

Roztwór soli jest substancją zupełnie niegroźną dla życia i zdrowia ludzi. Mimo to, policja wezwała osoby zaszczepione tego dnia.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

  1. Szczepionki Pf. zawsze rozcieńcza się solą fizjologiczną przed podaniem. Były przypadki w Niemczech, że gdzie przez pomyłkę ktoś rozcieńczył pustą buteleczkę, z której już podano szczepionkę i robiła drugie koło. Nic wielkiego, byle ci geniusze nie używali wielorazowych strzykawek ;]

  2. Pielęgniarka wstrzykiwała roztwór soli fizjologicznej zamiast szczepionki covid. Ta niekompetencja zaszła równolegle w co najmniej czterech krajach!
    BULLSHIT‼️ Może to jest część „planu badania”? Podwójnie ślepe badanie w eksperymencie na ludziach‼️ zobacz artykuły na temat w zachodniej prasie https://t.me/qpolska/15479

Comments are closed.