Kibice pojawią się na polskim stadionie już w maju. Przełomowe informacje dla fanów futbolu

PGE Stadion Narodowy w Warszawie. Foto: wikimedia/ Arne Müseler / www.arne-mueseler.com
PGE Stadion Narodowy w Warszawie. Foto: wikimedia/ Arne Müseler / www.arne-mueseler.com

Jak wynika z doniesień portalu „WP Sportowe Fakty”, polscy kibice już niebawem powrócą na stadiony. – Są dobre i złe informacje – czytamy.

Pandemia wygoniła kibiców z trybun i od miesięcy fani nie tylko piłki nożnej, ale całego sportu mogą się nim raczyć tylko za pośrednictwem ekranów telewizorów, komputerów i smartfonów.

„Na szczęście pojawia się światełko w tunelu. Dowiedzieliśmy się, że pierwsi kibice na polskim stadionie pojawią się jeszcze w maju!” – czytamy.

„Z naszych informacji wynika, że po raz pierwszy kibice wrócą na polski stadion 26 maja, a stanie się to w Gdańsku, podczas rozgrywanego tam finału Ligi Europy. Wprawdzie nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia tej informacji, ale z tego, co słyszymy, pod koniec tego tygodnia UEFA powinna ogłosić, że finał tych rozgrywek zostanie rozegrany (częściowo) z publicznością” – podaje portal.

W tym przypadku działacze rozmawiają z polskim rządem, który musi dać zielone światło, ale podobno wszystko jest na dobrej drodze. Trybuny będą mogły być zapełnione w 25 proc.

Niestety nie oznacza to, że zapełniane będą też obiekty Ekstraklasy. Tam na razie kibiców nie zobaczymy. Być może – o czym przebąkiwał prezes Legii Warszawa Dariusz Miodulski – trybuny zostaną częściowo otwarte na ostatnią kolejkę. Tej tezy nie potwierdzają jednak kolejne źródła do jakich dotarł portal. Według nich w tym sezonie kibice nie obejrzą już z bliska meczów rodzimej ligi.

Pozytywna wiadomość jest jednak taka, że kibice wejdą na czerwcowe mecze reprezentacji Polski. Biało-czerwoni zagrają wtedy z Rosją we Wrocławiu (1 czerwca) i w Poznaniu z Islandią (8 czerwca). Będzie to sprawdzian generalny przed rozpoczęciem przełożonego Euro 2020.

 

4 KOMENTARZE

  1. Przełomowe informacje dla fanów futbolu- tak właśnie działa metoda rabina, zarządcy Polską czekają na takie tytuły, jakie to ony ludzkie paniska

  2. przy okazji trafią na wymaz , do niby szpitala na respirator zastrzyk komora i odjazd ja nie wiem kto bedzie chciał siedzieć w trupiarni,powinno sie ten koszyk spalić

Comments are closed.