Siatkówka plażowa w burkini? Pojawiły się głosy, że siatkarki „odsłaniają za dużo”

Siatkówka plażowa Źródło: YouTube prt sc
Siatkówka plażowa Źródło: YouTube prt sc

Sarah Voss – niemiecka gimnastyczka – podczas ostatnich zawodów pojawiła się w pełnym kostiumie, aby zaprotestować przeciw seksualizacji zawodniczek. Po tym wydarzeniu pojawiły się głosy, że również stroje siatkarek plażowych powinny składać się z większej ilości materiału.

– Mam nadzieję, że gimnastyczki, które czują się nieswojo w tradycyjnych strojach, odważą się pójść za naszym przykładem – powiedziała Voss. – Wszystkie chcemy czuć się dobrze w swojej skórze. W gimnastyce staje się to coraz trudniejsze – dodała.

– Od czasu do czasu znajdowałam w sieci swoje zdjęcia, które kompletnie mi się nie podobały, bo fotografowano moje krocze. Gimnastyka nie zasługuje na takie zdjęcia – dodała.

Voss już znalazł naśladowczynie w swojej kadrze – Niemki postanowiły występować bardziej zakryte.

Sprawa wywołała dyskusję o seksualizacji sportu. Stroje, które sporo odkrywają, noszą też m.in. siatkarki plażowe. Niektórzy internauci zaczęli pisać, że siatkarki plażowe także „odsłaniają za dużo”.

Warto dodać, że ani gimnastyczki, ani siatkarki plażowe – nie mają obowiązku noszenia skąpych strojów. Jeśli taka jest ich wola, to mogą się zakryć. Z tego prawa korzystają m.in. muzułmanki.

Niemieckie gimnastyczki jak muzułmanki. Chcą strojów zakrywających ciało

18 KOMENTARZE

  1. Patrząc na te wasze dupska przerośnięte od testosteronów, to tylko obrzydzenie nachodzi, więc możecie nawet grać w galabijach, kwefach i cholera wie jeszcze w czym… i tak was nie oglądam !

  2. Skoro siatkówka PLAŻOWA pokazuje za dużo, to znaczy, że zaraz będą się starać o zakaz bikini na plaży. Chyba logiczne? Te idiotki dla allaha i jego śniadych wyznawców zrobią wszystko…

    • Tak masz rację, za niedługo ten jak i wszystkie sporty kobiece przejmie poprawność polityczna, LGBT i czarni. Tak będzie.

  3. Siatkówka plażowa w wymiarze czysto sportowym sportowym to groteska. Tak jakby rozgrywać oficjalne zawody w frisby. Więc uroda zawodniczek i ich stroje to jedyny powód by to oglądać. Poszedłbym dalej- należałoby dodawać punkty z urodę i wrażenie artystyczne do wyniku gry- i dopiero wtedy ostatecznie ustalać kto wygrał. Dziwne o tyle, że niemcy to kolebka współczesnego nudyzmu.

  4. ze wszech miar popieram,zawody sportowe to nie okazja do eksponowania posladkow,rozumiem,ze starym capom to odpowiada,ale ja chce ogladac sport a nie tylki,dbajcie bardziej o malzonki to ni bedzieta sie ogladac za innymi dupami

Comments are closed.