
12-latek Mike Wimmer z Karoliny Północnej wykorzystał przerwę w nauczaniu stacjonarnym podczas pandemii do udziału w dodatkowych zajęciach online. Przygotowuje się teraz do ukończenia w jednym tygodniu szkoły średniej i dwuletniego college’u.
W ciągu jednego roku nastolatek z Salisbury zdołał zaliczyć dwa lata szkoły średniej i studia dwuletnie w tzw. community college. Według stacji CNN 21 maja ukończy Rowan-Cabarrus Community College, a tydzień później – liceum Concord Academy High School. Jest w nim celującym uczniem (valedictorian) któremu na zakończenie nauki przypada zaszczyt wygłoszenia mowy pożegnalnej.
Wimmer wyjaśnił, że jego średnia ocen (GPA) w Rowan-Cabarrus Community College wynosi 4.0, a w szkole średniej 5.45. Jak dodał, chociaż jest kilka lat młodszy od kolegów z klasy, dobrze się z nimi porozumiewał i był nominowany w zeszłym roku do Sądu Koleżeńskiego.
Wyznał w CNN, że interesuje się robotyką i jest „facetem od matematyki i nauk ścisłych”. Zawsze miał zamiłowanie do technologii. Pierwszego iPada dostał, kiedy miał 18 miesięcy, i zastanawiał się, jak on działa.
Na stronie internetowej Next Era Innovations nastolatek podał, że prawie całą swoją wiedzę z zakresu programowania i robotyki zdobył metodą prób i błędów oraz dzięki filmom online. Stworzył też własny startup o nazwie Reflect Social.
No better way to introduce my newest venture, HORIZON OS, than at my high school science fair! I am excited for the future and the tremendous potential this OS has in changing the lives of so many. Finding my way to change the world! #STEM #sciencefair #changetheworld. pic.twitter.com/dLdR4NTiVm
— Mike Wimmer (@Mike_aighost) December 6, 2019
Wimmer rozważa różne możliwości na przyszłość, w tym oferty pracy w Ameryce i innych krajach, a także dalszą naukę w szkole lub stypendium, które pozwoli mu rozwijać startup.
„Moim celem jest budowanie technologii, która umożliwia ludziom lepsze życie, szczególnie żołnierzom” – stwierdził 12-latek. Jak dodał, chce, aby ludzie wiedzieli, że wciąż jest dzieckiem. Znajduje czas na normalne dziecięce zajęcia, jak gra w koszykówkę i budowanie z klocków lego.
Nauczyciele, psychologowie, a także sami rodzice zwracają uwagę na jeszcze jeden nietypowy fakt – u 12-latka w niesamowity sposób rozwinęły się także tzw. umiejętności miękkie, co w połączeniu z geniuszem naukowym robi jeszcze większe wrażenie.