Szczepionki dla dzieci już w czerwcu. Pfizer czeka na zatwierdzenie wniosku

Albert Bourla, dyrektor generalny Pfizera.
Albert Bourla, dyrektor generalny Pfizera. (Fot. PAP/EPA)

Szczepienie dzieci może ruszyć już w najbliższe wakacje. Pfizer czeka na zatwierdzenie wniosku, jaki złożył do Europejskiej Agencji Leków.

Po seniorach i dorosłych przyszła pora na szczepienie dzieci. Szczepionki dla dzieci od 12 lat przygotowała już firma Pfizer (i BioNTech).

Wniosek o zatwierdzenie szczepionki dla dzieci trafił już do Europejskiej Agencji Leków. Jeśli zostanie szybko zatwierdzony to szczepionka będzie dostępna już od czerwca.

Jak wskazuje portal Deutsche Welle, procedura zatwierdzenia szczepionki powinna potrwać kilka tygodni. Gdy zostanie zatwierdzona, to szczepione będą mogły być dzieci w wieku szkolnym – tuż przed wakacjami.

Szczepionki dla dzieci 12+ to dopiero początek.

„Celem jest przetestowanie preparatu dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym jeszcze przed zimą. Zatwierdzenie szczepionki dla wszystkich grup wiekowych planowane jest na wrzesień tego roku” – wyjaśnia Deutsche Welle.

BioNTech i Pfizer ogłosili niedawno, że testy kliniczne w grupie wiekowej od 12 do 15 lat w USA wykazały skuteczność szczepionki na poziomie 100 procent. Skutki uboczne były podobne do tych w grupie wiekowej 16-25 lat.

Jednak stan zdrowia prawie 2300 uczestników amerykańskich testów będzie monitorowany ze względów bezpieczeństwa jeszcze przez dwa lata po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki. Równolegle trwają testy kliniczne prowadzone nad efektami szczepionki u dzieci w wieku od 6 miesięcy do 11 lat.

Źródło: Deutsche Welle

7 KOMENTARZE

  1. Żarty z manipulatorami DNA na tym już etapie dobiegły końca. To, że biorą się za dzieci, tzn. że nadszedł czas na oficjalne wypowiedzenie im walki na śmierć i życie. Osobiście poderżnę każdego zbrodniarza, który podniesie swoje ohydne masońsko żydowskie łapska na jakiekolwiek polskie dziecko. Nie żartuję.

  2. No wiec widac wyraznie o co tutaj chodzi – jezeli tylko sprobuja pchac te genetyczne trucizny na nasze dzieci osobiscie to zajebie wlasnymi rekami tych zwyrodnialcow i mam nadzieje ze inni rodzice zrobia to samo.

  3. Ilu tępych covidian w Polsce poleci do punktu eutanazji ze swoim dzieckiem żeby je „wyszczepić” przeciw chorobie na którą dzieci w zasadzie nie chorują a jeśli bawet zdarzy się taki przypadek to jest to temp. 37 stopni i kaszel dwa dni?….

  4. Depopulacja na całego, jakie to szczepionki, to preparaty do doświadczeń i do zbijania kasy. Ale jak szybko działają, już za 2 miesiące, i kasa nowa będzie, U nas amantadyna cały czas w powijakach bo niejaki Simon wstrzymuje, już opluli artykułem , ze zmarło 17 osób- ale w dniu wystawienia recepty?Kiedy artykuł ile ludzi zmarło u Simona leczonych remdesivirem, który prawdopodobnie podaje się przed respiratorem, a po tym to pewne zejście. 350 euro dawka panie Simon.

Comments are closed.