Obowiązkowe szczepienia w Wałbrzychu. Radni się ośmieszyli. Ich uchwała to bubel, nadaje się na skład makulatury

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay

W czwartek pojawiła się szokująca wiadomość z Wałbrzycha. Okazało się, że tamtejsi radni uchwałą chcą zmusić obywateli swojego miasta i osoby w nim pracujące do przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19. Jest to oczywiście zwykły bubel, którym samorządowcy się ośmieszyli i wykazali dalece posuniętą ignorancją. Ich akt nie ma rzecz jasna mocy prawnej, bo jest niezgodny z dużo poważniejszymi i wyższymi aktami jak np. kodeksem karnym, Konwencją o prawach człowieka i biomedycynie, czy w końcu Konstytucją RP.

22 członków Rady Miasta Wałbrzych ośmieszyło się przez nadgorliwość i iście komunistyczne zapędy, wedle których chcieliby zmusić mieszkańców i osoby pracujące w ich miejscowości do przyjęcia preparatu medycznego, który jest jeszcze w fazie badań. Tylko trzy osoby w Radzie zachowały zdrowy rozsądek i trzeźwość umysłu, pozostawiając tak ważną kwestię do wyboru obywateli.

Reszta chce narzucić swoje wizje i kazać mieszkańcom masowo atakować punkty szczepień, za nic mając prawo ludzi o decydowaniu o własnym losie. Za nic też mając prawo, bo ich uchwała nadaje się do złożenia w papierowy samolocik i nawigowania go wprost to śmietnika albo muszli klozetowej.

Jakże ambitni samorządowcy zapomnieli, że nie są od decydowania o kwestiach zawartych w wyższych aktach prawnych. Trudno powiedzieć czy to rozbujałe fantazje, napompowane do granic możliwości ego czy zwykła, pospolita ignorancja. O to trzeba by już zapytać ich samych.

A więc tak, na krajowym podwórku ich fenomenalna uchwała zneutralizowana zostanie m.in. zapisami w kodeksie karnym i Konstytucji RP.

Kodeks karny

§ 2. Eksperyment jest niedopuszczalny bez zgody uczestnika, na którym jest przeprowadzany, należycie poinformowanego o spodziewanych korzyściach i grożących mu ujemnych skutkach oraz prawdopodobieństwie ich powstania, jak również o możliwości odstąpienia od udziału w eksperymencie na każdym jego etapie – czytamy w art. 27. Kodeksu karnego.

Konstytucja RP

Co z Konstytucją? „Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody” – brzmi art. 39. Gdyby jednak 22 radnych nie zrozumiało sensu tego zdania, z wyjaśnieniem spieszy strona Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wyjaśnienie treści artykułu 39. Konstytucji RP: 

Rozwój medycyny i nauk biologicznych stawia nowe wyzwania dla ochrony praw człowieka i realizacji podstawowych praw i wolności konstytucyjnych.

Z Konstytucji wynika, że eksperymenty medyczne oraz inne nie mogą być obarczone świadomym ryzykiem negatywnych skutków dla osób poddanych eksperymentowi. Dobrowolnie wyrażona zgoda na udział w eksperymencie powinna być zawsze udzielona indywidualnie, a nie w sposób zbiorowy. Dobrowolność zgody oznacza również pełne poinformowanie o celach, przebiegu oraz możliwych następstwach poddania się procedurze. Eksperymentem naukowym może być jedynie eksperyment przeprowadzony przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę i uprawnienia. Zagadnienia związane z bioetyką i prawami człowieka zostały opisane przy art. 38 (Prawo do ochrony życia) – strona Rzecznika Praw Obywatelskich.

Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych

Również w ramach zagranicznych aktów prawnych respektowanych przez Polskę, żadna uchwała, nawet ta z Wałbrzycha nie może zmusić obywateli do przyjęcia preparatu, nad którym trwają jeszcze badania.

„Nikt nie będzie poddawany torturom lub okrutnemu, nieludzkiemu traktowaniu lub karaniu. W szczególności nikt nie będzie poddawany, bez swej zgody swobodnie wyrażonej doświadczeniom lekarskim lub naukowym” – brzmi art. 7. Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych.

Dokument uchwalony został w wyniku konferencji ONZ w Nowym Jorku, na mocy rezolucji Zgromadzenia Ogólnego z 16 grudnia 1966 roku. Wszedł w życie 23 marca 1976 roku. Polska ratyfikowała ten traktat w 1977 roku.

Konwencja o prawach człowieka i biomedycynie

Konwencja o prawach człowieka i biomedycynie w art. 5 również zmartwi wałbrzyskich radnych. Wedle jego zapisu „nie można przeprowadzić interwencji medycznej bez swobodnej i świadomej zgody osoby zainteresowanej. Przed dokonaniem interwencji osoba zainteresowana otrzyma odpowiednie informacje o celu i naturze interwencji, jak również jej konsekwencjach i ryzyku. Osoba zainteresowana może w każdej chwili swobodnie wycofać zgodę”.

Konwencja o prawach człowieka i biomedycynie jest jedną z konwencji Rady Europy. Zawarta została czwartego kwietnia 1997 r. w Oviedo w Hiszpanii. Konwencja obowiązuje od pierwszego grudnia 1999 r. Do tej pory ratyfikowało ją 19 państw europejskich (Polska nie jest jeszcze stroną tej Konwencji, choć już ją podpisała w 1999 r. – potrzebna jest jeszcze ratyfikacja).

Przymusowe szczepienia w Wałbrzychu. Mieszkańcy miażdżą prezydenta i Radę Miasta: „Tyrania, dyktatura, bezprawie”

 

 

28 KOMENTARZE

 1. Chcieli przymusic ludzi do ekspertmentu medycznego? To w Walbrzychu teraz mieszka dochtur Mengele? Powinni pojsc siedziec na wiele lat.

 2. Dla radnych i prezydenta z Wałbrzycha nagroda w postaci porcji pavulonu. Wówczas ich głupota przestanie się unosić nad Wałbrzychem.

 3. Mieszkańcy powinni odwołać tych tępych zamordystów, ciekawe jakby było w innych miastach, czy też tak duży procent radnych to głąby.

 4. warto wyszukać i zabezpieczyć na trwałym nośniku informacje na stronie tzw. Jewrejskiej Agencji ds. Leków (EMA ?) i jej amerykańskiego odpowiednika gdzie jest informacja o tym że „szczepionki” nie są szczepionkami tylko „eksperymentalna terapią genową”, że są dopuszczone tylko warunkowo do stosowania na okres 1 roku ze względu na sytuacji nadzwyczajną. Te oświadczenia to dowód na udział w nielegalnym wdg. obowiązującego w Polin eksperymencie medycznym

  • Wałbrzych zamieszkuje przeciętna nacja, ot wybrańcy ujawnili kim są, a mieszkańcy?
   Podatni na oszustwa wyborcze tak samo jak gdzie indziej.
   Oszustwa wyborcze są niestety dozwolone co potwierdzają wyroki sądu najwyższego który jest częścią władzy sądowniczej na którą to żaden wyborca, rzekomy suweren, nie ma najmniejszego wpływu.
   Sytuacja do której doprowadzono wyborców, co oni właściwe mają do powiedzenia?

 5. MEDIC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ – tam udzialy ma Szełemej, a za nagonionych baranów do szczepień ma kasę

 6. Wałbrzych to miasto prostaków którzy za miskę ryżu zrobią wszystko a ich radni to elita umysłowa jak widać. Mało tam Polaków.

 7. Dr. Richard Fleming, ostrzega – eksperymentalne szczepionki nie są skuteczne w zapobieganiu COV19 (dane producentów dla FDA), zawierają syntetyczny kod genetyczny i powodują infekcje, stany zapalne, skrzepy krwi oraz chorobę szalonych krów, Alzheimera i zaburzenia neurologiczne.
  Wysokie ryzyko – „W modelu zwierzęcym szczepionki rozwijają chorobę gąbczastą i chorobę szalonych krów”.
  Ostrzegł, że efekty mogą pojawić się u ludzi po półtora roku.

 8. gdyby te radne jołopy,uchwalili że obowiązkowo maja być bolcowani codziennie,–to bym sie zgodzil

 9. Jak widać rządy platfusów różnią się od rządów pisiorów tylko drobiazgami. W sprawach dla nas najistotniejszych są zgodni.

 10. Sama przyłożyłam rękę do wyboru tego pana na urząd prezydenta.Jestem zszokowana,oburzona i wstyd mi przed całą Polską za psychopatyczne,totalitarne zapędy tego osobnika i jego świty.To jest ostatnia kadencja tego urzędnika(z zawodu lekarza) i wydaje mi się, że szykuje sobie w ten sposób miękkie lądowanie w kieszeni Big Farmy,inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć .

  • To teraz przyłóż rękę do organizacji referendum w sprawie odwołania tego pana ze stanowiska prezydenta oraz całej rady miejskiej. Tu nie może się skończyć na pisanie, tylko trzeba jak najszybciej skorzystać z dostępnych środków prawnych. Jak eeca na zbity pysk odwołani przez mieszkańców, to następni w innych miastach już nie będą tacy chętni na wprowadzanie segregacji, a i rząd będzie widzieć. że segregacji mówimy NIE.

 11. To tylko balon próbny! No i co z tego, że różne prawa i konwencje tego zabraniają? I tak przemoc weźmie górę! No chyba, że spotka się z odpowiednio potężną kontrprzemocą. Ale to raczej wątpliwe. Odsetek niewolników wśród Polaków jest zbyt wielki. Zaszczepią się dla świętego spokoju. A ci co już się zaszczepią będą chcieli, żeby inni też się zaszczepili, żeby nie mieli lepiej. Tak to działa!

 12. myślę że tu nie było żadnego przypadku ani też nadgorliwości lokalnych radnych
  taki był rozkaz
  to element układanki mający służyć zastraszaniu społeczeństwa oraz powolnemu budowaniu tła dla budowy obozu koncentracyjnego bez drutów kolczastych
  to rodzaj oswajania i budowania zapotrzebowania na totalitarną organizację społeczeństwa
  podobnie jak wrzutka z karą 10000zł za odmowę szczepienia

  • teraz cała polska o tym mówi i lud zaczyna się dzielić
   za chwilę wyłoni się pokaźną grupę bezbronnych zagrożonych ludzi a potrzebą ich ochrony uzasadni się konieczność ubezwłasnowolnienia oponentów
   w całym tym chaosie i dezinformacji ktoś świadomie i precyzyjnie stosuje techniki inżynierii społecznej znane już co najmniej od rewolucji francuskiej

   • by nie być gołosłownym
    dziś słyszymy ubolewania pana horbana że
    być może trzeba będzie wprowadzić obowiązkowe szczepienia
    a wcześniej pan niedzielski
    że na ten moment nie zamierza wprowadzać paszportów covidowych
    to są właśnie te miękkie metody przygotowawcze
    wprowadzane i budowane cegiełka po cegiełce
    po to aby lud stracił z oczu punkt odniesienia
    gdyby dzisiejszy stan nieprawości został wprowadzony w 1 dzień na początku 2020 roku
    to lud dostałby szału

 13. Wysłuchaliśmy wniosku prezydenta Wałbrzycha dotyczącej wprowadzenia obowiązku szczepień. Prezydent Wałbrzycha zaczął bawić się jak znany z historii dr Mengele!!! Uzurpuje sobie prawo zmuszania mieszkańców i osoby pracujące w Wałbrzychu do przyjmowania preparatów inżynierii genetycznej!! Głupota czy korupcja? Kim on jest, aby odbierać ludziom prawo decydowania o swoim zdrowiu i organiźmie. Na taczce powinien zostać wywieziony z miasta.

 14. No cóż kiedyś mieszkałem w województwie Wałbrzyskim to była totalna porażka,Dobrze,że je zlikwidowano,ale mentalność radnych pozostała na poziomie dawnego województwa.

Comments are closed.