Al-Kaida zapowiada kontynuację wojny z USA. „Będzie trwała na wszystkich frontach”

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia/Alibaba2k16
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Wojna przeciwko USA będzie kontynuowana – przekazały stacji CNN źródła w Al-Kaidzie. W związku z rozpoczęciem wycofywania wojsk amerykańskich z Afganistanu, ta organizacja terrorystyczna oświadczyła, że uznaje, iż zwyciężyła w konflikcie w tym kraju.

W oświadczeniu, które stacja CNN uzyskała przez pośredników, dwóch przedstawicieli Al-Kaidy mówi, że „wojna przeciwko Stanom Zjednoczonym będzie trwała na wszystkich innych frontach, chyba że (Stany Zjednoczone) zostaną wyrzucone z reszty świata islamskiego”.

Źródła w grupie terrorystycznej deklarują zwycięstwo Al-Kaidy w Afganistanie. „Amerykanie zostali pokonani” – twierdzą, oceniając, że wojna tym kraju mocno uderzyła w gospodarkę Stanów Zjednoczonych.

CNN zauważa, że Al-Kaida rzadko wystosowuje komunikaty dla mediów zachodnich.

Zgodnie z deklaracjami prezydenta USA Joe Bidena do 11 września amerykańscy żołnierze mają opuścić Afganistan i zakończyć tym samym najdłuższą wojnę w historii Stanów Zjednoczonych.

W czwartek oficjalnie rozpoczęło się wycofywanie sił USA i NATO z Afganistanu.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

 1. Dla dworu brytyjskiego, kontrolującego od setek lat handel opium i heroiną z Afganistanu, nie ważne jest kto tam rządzi. Ważne, aby nie przeszkadzać w uprawie maku i przerobie narkotyków. Przypominam jak było. Weszli Ruscy i zlikwidowali narkobiznes, NATO wypowiedziało im wojnę. Władzę zdobyli talibowie i wprowadzili zasadę zero narkotyków, NATO wypowiedziało im wojnę. Zastanówmy się, dlaczego nasi dzielni generałowie, pchali się tam na „misje”?

  • Głupoty pleciesz.
   Talibowie popierali produkcję eksportową a prześladowali tylko miejscowych ćpunów.
   Zresztą produkcja heroiny z maku traci na znaczeniu bo cały czarny rynek opiatów przejmuje syntetyczny fentanyl z Chin, Meksyku i innych takich miejsc.

 2. No ot teraz powinni się wybrac do stanów i tam prowadzić swoją wojenkę. Najlepiej niech wszyscy tam jadą.

 3. Jakoś trzeba uzasadnić kuchennego Nobla dla Bidena.A co do narkobiznesu,to przecież wybory wygrali sponsorzy demokratów i trzeba wyprzeć konkurencję z rynku.Naturalnie cudzymi rencamy.Talibowie wcale nie muszą się starać,wystarczy poczekać,a Usrael już max za dwie
  dekady zaćpa się na śmierć.Całkiem demokratycznie.

 4. Wojska USraela, NATO, są w Afganistanie bo narkobiznes
  umoczony jest tez dwór brytyjski umarł książę Filip mason a 28 kwietnia 2021 Michael Collins astro aktor który w 1969 odgrywał lądowanie na Księżycu :)

Comments are closed.