Tęczowa dyktatura w Finlandii. Chcą wsadzić parlamentarzystkę do więzienia za cytowanie Biblii

homofobia Aktywista LGBT. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP/EPA
Aktywistka LGBT. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP/EPA
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Fińskiej parlamentarzystce Päivi Räsänen grożą nawet 2 lata więzienia. Wszystko dlatego, że polityk odważyła się skomentować finansowanie organizacji LGBT przez wspólnotę luterańską i zacytowała Biblię. 29 kwietnia fiński Prokurator Generalny postawił ją w stan oskarżenia.

Sprawa miała swój początek w czerwcu 2019 roku. Wówczas bowiem polityk skomentowała finansowanie tęczowej organizacji przez luterańską wspólnotę.

Dodatkowo zacytowała fragment Pisma Św. z Listu do Rzymian (1 Rz, 24-27).

„Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie” – czytamy.

29 kwietnia Prokurator Generalny oskarżył parlamentarzystkę o „podżeganie do nienawiści” wobec grupy mniejszościowej. Twierdził, że jej wypowiedzi „mogą wywołać nietolerancję, pogardę i nienawiść do homoseksualistów”.

Za ten czyn Räsänen grozi do 2 lat pozbawienia wolości. Ponadto przedmiotem śledztwa są także jej wypowiedzi z 2004 i 2018 roku.

Polityk skomentowała decyzję prokuratora.

– Nie mogę zaakceptować tego, że wyrażanie moich przekonań religijnych może oznaczać więzienie. Nie uważam się za winną grożenia, oczerniania lub obrażania kogokolwiek. Wszystkie moje wypowiedzi były oparte na nauce Biblii dotyczącej małżeństwa i seksualności – podkreśliła.

W latach 2011-2015 Räsänen był ministrem spraw wewnętrznych Finlandii.

Źródło: catholicnewsagency.com/PCH24.PL