Izrael bada przypadki zapalenia serca po szczepionce Pfizer/BioNTech

Szczepionka Pfizera. Foto: Pixabay
Szczepionka Pfizera. Foto: Pixabay
Prenumerata NCZ! z prezentem

Izrael bada dziesiątki przypadków zapalenia serca u pacjentów zaszczepionych szczepionką na Covid firmy Pfizer i BioNTech. Główny doradca izraelskiego rządu ds. mniemanej pandemii Nachman Ash przyznał, że resort bada, czy mają one związek ze szczepionkami podanymi 5. mln obywateli.

W ubiegłym tygodniu stacja Channel 12 informowała o tym, że rząd zidentyfikował 62 przypadki zapalenia błony lub mięśnia sercowego. Powołano się przy tym na badanie resortu zdrowia.

Z doniesień wynika, że choroba rozwinęła się u jednej na 100 tys. osób, które otrzymały szczepionkę Pfizera. Wśród mężczyzn częstotliwość występowania tej przypadłości w grupie wiekowej 18-30 lat wynosiła 1 na 200 tys. Dwie osoby zmarły. Reszta wyzdrowiała.

Izraelskie Ministerstwo Zdrowia utrzymuje, że badanie nie wykazało z całą pewnością, że istnieje wyższy wskaźnik śmiertelności lub wzrost przypadków zapalenia mięśnia sercowego.

– Wygląda na to, że korzyści ze szczepionki są tak wielkie, że nawet jeśli znajdziemy związek między niektórymi przypadkami a szczepionką, nie będzie uzasadnione podejmowanie jakichkolwiek działań dotyczących szczepionki – mówił Ash. Jak podkreślał, informacja została przekazana firmie Pfizer.

W wydanym oświadczaniu koncern poinformował, że jest świadomy izraelskich przypadków zapalenia mięśnia sercowego.

„Nie zaobserwowaliśmy wyższego wskaźnika zapalenia mięśnia sercowego, niż można by się spodziewać w populacji ogólnej” – stwierdzono.

„Nie ustalono związku przyczynowego ze szczepionką” – dodano. Jak podkreśla Pfizer, „obecnie nie ma dowodów na to, by stwierdzić, że zapalenie mięśnia sercowego jest ryzykiem związanym” ze stosowaniem szczepionki.

Źródło: Bloomberg.com

4 KOMENTARZE

  1. Kłamali, kłamią i dalej będą kłamać bo zysk i zaspokojenie psychopatów najważniejsze?…cyt, „… dziesiątki przypadków zapalenia serca u pacjentów zaszczepionych szczepionką…” Dopiero po bezprawnym przymuszaniu ludzi do przyjęcia substancji chemicznej badają, czy na nieboszczykach badają? Ślepi ludzie dalej myślą, że ich celem jest droga na skraj przepaści i skok!…

  2. „Pandemia jest fałszywa. Został oparty na teście PCR, który był wysoce zawodny. To oznacza niebezpiecznie niedokładne… podanie fałszywie dodatnich danych, które niestety zostały przyjęte jako główne kryteria diagnostyczne ”- powiedział dr Bhakdi , starszy redaktor magazynu New American , Alexowi Newmanowi w niedawnym wywiadzie. „Osoby, które nie są chore, są testowane za pomocą testu, który polega na kłamstwie przez większość czasu”.

  3. Po co to badać skoro szczepionki są dobrowolne, poza tym i tak nikt za powikłania nie odpowiada, więc to raczej taki pic na wodę

  4. Nawet jakby były setki tysięcy zgonów po szczepionce to każdy z nich będzie wyjątkowy :) czyli wszystko w normie :) Ale za to koronoświrus to masowy morderca :)

Comments are closed.