Atak globalnego ocieplenia nie słabnie. IMGW wydał kolejne ostrzeżenia

Przymrozki na horyzoncie - zdj. ilustracyjne. (Fot. Craig Cooper/Unsplash)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim.

W północnej części województwa podlaskiego oraz w północno-wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego alerty pierwszego stopnia przed przymrozkami będą obowiązywały od godz. 22 w poniedziałek, do godz. 6 we wtorek.

Natomiast w województwie mazowieckim, lubelskim i w pozostałej części województwa warmińsko-mazurskiego ostrzeżenia zaczną obowiązywać o godz. 2 we wtorek i potrwają do godz. 7.

Na obszarze objętym alertami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 0 st. C, natomiast temperatura przy gruncie może spaść do -2 st. C.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

10 KOMENTARZE

  1. Zabawne, od ocieplenia klimatu zbiera się coraz więcej wody w chmurach i częściej padają deszcze. A przecież mamy niemal suszę! Wniosek? Zaczyna się globalne oziębienie! Wystarczy zresztą porównać rzeźby czy obrazy z przełomu tysiącleci czy ze średniowiecza. Widzieliście tam ‚zimowe pejzaże’ lub legionistów w kalesonach!? Ocipienie już było!

  2. …gdybyście czytali cokolwiek oprócz samych siebie, wiedzielibyście, że dokładnie taki jest efekt – stale postępującego – przyspieszonego topnienia i parowania lodowców i lodu na biegunach – uwolnione masy wody tłumią działanie słońca, powodują ulewy lub śnieżyce w porach i miejscach nie znających tych zjawisk. To etap przejściowy, kolejnym będą katastrofalne susze – „Czy Wenecję zniszczą – lodowce” … sprzed jakichś dwu lat… warto czytać – ze zrozumieniem…

    • Oświeć nas proszę, co się stanie z wodą która odparowała z lodowców. Otrzyma zakaz ponownego odparowania wydany przez „wujka Billa”?

  3. Zabawne, od ocieplenia klimatu zbiera się coraz więcej wody w chmurach i częściej padają deszcze. A przecież mamy niemal suszę! Wniosek? Zaczyna się globalne oziębienie! Wystarczy zresztą porównać rzeźby czy obrazy z przełomu tysiącleci czy ze średniowiecza. Widzieliście tam ‚zimowe pejzaże’ lub legionistów w kalesonach!?

    Ocipienie już było!

  4. To bzdura, że wnoszenie opłat za spalanie węgla, ropy, drewna itp. spowoduje zahamowanie pozornego ocieplenia. Wiadomo np. że podniesienie ceny wódki zmniejsza jej sprzedaż legalną, ale nie konsumpcję. Tak samo z cenami benzyny. To są czynniki tylko napędzające inflację, a nie zmniejszające zużycie.
    Temperatura na Ziemi zależy od aktywności Słońca. Obecnie występuje zjawisko GSM – Grand Solar Minimum – i będzie okres zimna bez względu na to ile ludzie będą zużywać paliw kopalnianych.

Comments are closed.