Dania. Media donoszą, że rząd wykluczył preparat Johnson&Johnson z powodu zakrzepów

Preparat firmy Johnson&Johnson. Zdjęcie ilustracyjne. Zdjęcie: poynter.org
Preparat firmy Johnson&Johnson. Zdjęcie ilustracyjne. Zdjęcie: poynter.org

Władze Danii podjęły decyzję o wykluczeniu preparatu Johnson&Johnson z programu szczepień przeciwko Covid-19, w związku z przypadkami zakrzepów potencjalnie związanymi ze szczepionką – podały w poniedziałek duńskie media. Będzie to już drugi wykluczony przez Kopenhagę środek, po szczepionce AstraZeneca.

Według mediów, w tym m.in. tabloidu „BT”, decyzja ma zostać ogłoszona wkrótce. Jeśli tak się stanie, ma to znacząco opóźnić duński program szczepień, nawet do jesieni.

Wykluczenie preparatu ma związek z bardzo rzadkimi przypadkami występowania zakrzepów połączonych z niską liczbą płytek krwi u niektórych szczepionych, zwłaszcza kobiet przed menopauzą.

Wcześniej z podobnych powodów Dania zrezygnowała ze szczepienia preparatem AstraZeneca.

Mimo tego, Europejska Agencja Leków nie zmieniła swojej rekomendacji dla jednodawkowego preparatu, uznając że korzyści przewyższają ryzyko. EMA zastrzegła jednak, że ulotka szczepionki powinna uaktualnić informację o możliwych efektach ubocznych.

Podobną decyzję podjęła amerykańska Agencja Żywności i Leków po tymczasowym wstrzymaniu szczepień z użyciem preparatu.

Jak pisze „BT”, mimo wykluczenia szczepionek z narodowego programu szczepień, Narodowa Rada Zdrowia orzekła w poniedziałek, że ci którzy chcieliby zaszczepić się tymi preparatami będą mogli to zrobić poza ramami centralnego programu. (PAP)

5 KOMENTARZE

  1. A w Polsce kolejki do szczepienia. Podobno firmy pogrzebowe mają brak trumien. Trzeba będzie robić je z kartonu.

  2. Co się w naszym kraju Polaków wyprawia!? Czy władzę przejęły jakieś szajki najgorszych oprychów!? Wszyscy Polacy, którzy pozwolili sobie wstrzyknąć substancję chemiczną w fazie testów, mają świadomość, że jest to EKSPERYMENT MEDYCZNY! prawem zakazany!? Czy Polacy mieszkają w obozie dr Mengele!? Czytać Kodeks Norymberski i wszystkich skarżyć za LUDOBÓJCZY eksperyment medyczny!!!

  3. jakie ‚szpietionki’ są dobre a jakie nie. Przecież by nie strzykał polactwu jakiejś berbeluchy!

  4. Wykluczyli preparat J&J, graja wariata ze dbaja o nasze zdrowi.To wyglada na wewnetrzne rozgrywki. Pfizer i Moderna tez powoduja zakrzepy i inne powazne komplikacje lacznie ze smiercia, a do tego wprowadzaja nowa, eksperymentalna substancje mRNA z poparta naukowo przez powaznych naukowcow mozliwoscia, na reszte zycia, nieodwracalnych powaznych problemow zdrowotnych, miedzy innymi autoimmunologicznych chorob i bezplodnosci. Oszusci. Zbrodniarze.

  5. O zakrzepicach po podaniu szpryc Astry Z i J&J pewnie już wielu wie, ale również pozostałe szczpryce powodują reakcje zapalne, czasami trzeba więcej czasu, aby je dostrzec.
    Te zakrzepice będą powstawać w sercu, mózgu, płucach i powodowć zawały, udary, omdlenia, wypadki samochodowe, problemy z menstruacją itd. Oczywiście nikt nie będzie widział związku ze szprycą. Doskonala zbrodnia.

Comments are closed.