Do Rzeszowa wraca normalność? Tłumy w Strefie Uśmiechu zorganizowanej przez Grzegorza Brauna [VIDEO]

Strefa Uśmiechu w Rzeszowie zorganizowana przez Grzegorza Brauna.
Strefa Uśmiechu w Rzeszowie zorganizowana przez Grzegorza Brauna. (Fot. Facebook/screen)

Grzegorz Braun zorganizował w Rzeszowie kolejny piknik, który nazwał tym razem Strefą Uśmiechu. Wcześniej wystąpił na konferencji prasowej, podczas której skrytykował polityków zakazujących organizacji regionalnego Święta Paniagi.

Paniaga jest szczególnym miejscem w sercu rzeszowian. Niegdyś była istotnym puntem na handlowej mapie miasta. Od 2003 roku obchodzi swoje święto 3 maja. Odbywają się wówczas liczne wydarzenia kulturalne.

W tym roku z powodu ogłoszonej pandemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń Święto Paniagi odbyło się wyłącznie w sieci internetowej. Braun krytykował zachowanie polityków, którzy taką decyzję wydali.

To rażąca i przestępcza niegospodarność – ocenił Braun odwołanie w plenerze Święta Paniagi.

Zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem Rzeszowa, więcej do takiej sytuacji nie dopuści.

Zobaczymy mieszczan, gości z innych z miast partnerskich, zobaczymy tutaj ruch w interesie. Władza miejska urządza kpinę z tego święta, zapraszając do uczestnictwa w Pieniądze przez Internet. Z tym trzeba skończyć. Nie dopuśćmy do tego, żeby nam się miasto marnowało – mówił.

Na konferencji prasowej wystąpił także Konrad Berkowicz z Konfederacji, który na organizowany przez Brauna piknik przyjechał z Krakowa.

Lekarstwo nie może być gorsze od choroby. Lockdown, który aplikuje nam rząd i władze Rzeszowa, nie obejmuje tylko i aż wypoczynku, tylko i aż gospodarki, ale też kulturę i pamięć historyczną. Czas z tym skończyć. Rzeszów jest miastem nowoczesnym i z ogromnym potencjałem. Ten potencjał i tak był nie dość wykorzystywany do tej pory, ale w czasie lockdownu jest tragicznie marnowany – mówił Berkowicz.

Następnie Braun zaprosił wszystkich mieszkańców do Parku Jedności Polonii z Macierzą, gdzie zorganizował Strefę Uśmiechu. Dla uczestników przewidziano sporo atrakcji – m.in. uliczne tańce, szkolenie BHP, gry i zabawy dla dzieci. Relacja wideo ze Strefy Uśmiechu poniżej.

5 KOMENTARZE

  1. Za zgoda rządu tylko 7ydki w Leżajsku mogli balować, tańczyć pić piwko, bo to było ich święto Purim.Opamiętajmy się do czego doprowadzają takie restrykcje, brawo panie Braun, brawo Rzeszowianie.Nie ustępujcie tu jest Polska to nasz kraj, 7ydzi do Izraela.Niedługo cała Polska się obudzi, dosyć szpryc, to jest preparat doświadczalny jak pisze producent i nie bierze za preparat żadnej odpowiedzialności. To Nasi tłuka na tym biznes i wielka kasę.

  2. Czy Pan Braun w jakiś sposób chroni tych ludzi przed interwencją policji, że nie boją się chodzić bez szmasek?

Comments are closed.