Komorowski powraca. Były prezydent stworzy nową konserwatywną formację

Bronisław Komorowski. Foto: PAP
Bronisław Komorowski. Foto: PAP

Były prezydent Bronisław Komorowski szykuje się do powrotu do polityki. Czy w Polsce jest miejsce na kolejną konserwatywną formację?

Bronisław Komorowski najwyraźniej nudzi się na politycznej emeryturze. Wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL Piotr Zgorzelski wyznał, że otrzymał od byłego prezydenta zaproszenie do wspólnego projektu.

Już wcześniej powrót Komorowskiego do polityki wieszczył sympatyzujący z PiS tabloid „Super Express”. Do zainicjowania nowej, konserwatywnej formacji ma dość jeszcze w dniu Święta Flagi RP.

Wstępem ma być złożenie kwiatów przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Kto ma zasilić formację Komorowskiego?

Według „Super Expressu” to konserwatywne skrzydło PO oraz politycy PSL. Nowy polityczny twór ma mieć charakter chadecki.

Na antenie Polsat News wicemarszałek Zgorzelski stwierdził, iż owszem dostał zaproszenie na wydarzenie w Warszawie. „Dostałem zaproszenie. W niedzielę o godz. 16:00, wraz z m.in. prezydentem Komorowskim, prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz konserwatywnymi posłami takimi jak Kazimierz Michał Ujazdowski złożymy kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza” – powiedział w Polsat News.

Zgorzelski dodał, że w ten sposób ma rozpocząć się dyskusja o „wypełnieniu treścią centrum sceny politycznej”. „Będziemy (w tym gronie – red.) rozmawiać bardzo długo. Spotkamy się wśród osób, którym bliskie są wartości chadeckie, wspólnota, patriotyzm niewykluczający Unii Europejskiej, a także szacunek dla chrześcijańskiej tradycji” – wyjaśnił polityk PSL.

„Konserwatywne centrum jest potrzebne Polsce” – dodał.

Źródło: Polsat News

16 KOMENTARZE

  1. Tylko co z Salcią Komorowską, córeczką żydowskich morderców z białostockiego UB?
    A konserwatyzm, Komorowski studiował w trakcie setek wizyt w ruskiej ambasadzie.

  2. Mam nazwę dla nowej grupy Bronka: „2×2=5”. Nazwa ta, dodatkowo pozwoli zidentyfikować zbyt rozgarniętych, którzy mogliby zagrozić „geniuszowi” przywódcy. 😄

  3. Banksterzy. masoni iluminaci wyjęli kolejną pacynkę Szymon Hołownia, Tuleja i inni to za mało
    zwłaszcza że przekręty z pandemia wychodzą, Benjamin de Rothschild, książę Filip i inni nie żyją

  4. no, powstaje potężna siła, o IQ, gdy się go zsumuje, o niewyobrażalnej wielkości 100 (i to tylko przy pięciu członkach); aż strach się bać, co to będzie; widać, że okupantom kończą się pomysły, a kadry szczuplutkie; inna rzecz, że co namieszają i dołożą Polakom zgryzot, to narobią złego;

  5. Bronek? No to pewnie założy konserwę. Niedobitki z PO co to się do Hołowni nie załapią będą konserwatystami u Bronka. Koryto najważniejsze. Tylko patrzeć jak będzie miał teraz wspaniałe pomysły na naprawę i rozwój Ojczyzny. Ach, aż się serce raduje;)

Comments are closed.