Konstytucja 3 maja? Artur Dziambor świętuje dziś coś jeszcze

Artur Dziambor. / foto: YouTube: NamZalezy

3 maja to data ważna dla Polaków – tego dnia, 230 lat temu, uchwalono Konstytucję 3 Maja. Artur Dziambor z Konfederacji, wraz z małżonką, przeżywają dziś jeszcze jedną rocznicę. Dokładnie siedem lat temu odbył się ich ślub.

Konstytucja, Konstytucją, a my dziś mamy siódmą rocznicę ślubu. Cwany byłem i wybrałem dobrą datę Pozdrawiamy i życzymy Miłego Dnia – napisał na Facebook przedstawiciel wolnościowego skrzydła Konfederacji.

Dziamborowie mają szczęście, że ślub mają dawno za sobą, a nie czekają dopiero na ten dzień. Obecnie bowiem, w dobijającym gospodarkę reżimie, wyprawienie wesela wiążę się z ogromnym stresem. Wciąż jeszcze nie wolno Polakom organizować fety z okazji zaślubin.

Ta wolność zostanie zwrócona polskim parom młodym dopiero pod koniec maja. Jednak nawet wtedy będą obowiązywały antyrodzinne ograniczenia w liczbie gości.

Brak wesel wiążę się również z ogromnymi stratami dla restauracji i hoteli.

7 lat temu, gdy poseł z Kaszub mówił swojej wybrance „tak” na ślubnym kobiercu, nikt nie mógł przewidzieć, że w 2021 roku władza pozująca na konserwatywną – zabroni wesel.

Państwu Dziamborom życzymy wszystkiego najlepszego, a młodym parom – by również mogły świętować dzień ślubu.

3 KOMENTARZE

Comments are closed.