List otwarty. Trzy pytania o szczepionki do ministra Adama Niedzielskiego

Minister zdrowia Adam Niedzielski. Foto: PAP
Minister zdrowia Adam Niedzielski. Foto: PAP

Polscy profesorowie, lekarze, medycy napisali list otwarty do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, w którym zadają trzy pytania odnośnie szczepionek przeciwko koronawirusowi. Poniżej pełna treść listu.

Szanowny Panie Ministrze,

Przekazuje się obecnie miliony złotych na promocję szczepień na SARS-CoV-2. Olbrzymie kwoty na reklamę otrzymało m.in. Polskie Radio, Telewizja Polsat, Telewizja Polska i inne media. W tym wypadku zasadnym jest się zapytać, czy szczepienia są rzeczywiście skuteczne i bezpieczne. Jest to szczególnie ważne, gdyż wprowadzone warunkowo eksperymentalne preparaty, nazywane „szczepionkami” są nadal w trakcie badań. Zwracamy się do Pana Ministra w tej sprawie z listem otwartym i zadajemy trzy pytania.
Na podstawie art. 2 ust. 1 i art. 10 ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (j.t. Dz. U. z 2014 r. poz. 782 z późn. zm.) wnosimy o udostepnienie informacji publicznej. W obliczu obecnej sytuacji dotyczącej masowych szczepień na SARS-CoV-2 my, niżej podpisani, prosimy o ustosunkowanie się do poniższych pytań:

Dlaczego szczepi się masowo Polaków na SARS-CoV-2, kiedy wiadomo, że od zaprojektowania szczepionek wytworzyły się nowe mutacje wirusa, na które szczepionki nie są skuteczne?

Dowód:
Artykuł 1: „Evidence of escape of SARS-CoV-2 variant B.1.351 from natural and vaccine-induced sera” opublikowany w Cell (https://doi.org/10.1016/j.cell.2021.02.037) w sposób jednoznaczny wskazuje na to, że w chwili obecnej oryginalny wirus z Wuhan, tzw. „early Wuhan”, na bazie którego powstały szczepionki na COVID-19 uległ mutacji. Mamy obecnie do czynienia z wirusami o tak silnych mutacjach, że szczepionki nie są skuteczne.

Artykuł 2: „Impact of SARS-CoV-2 B.1.1.7 Spike variant on neutralisation potency of sera from individuals vaccinated with Pfizer vaccine BNT162b2” opublikowany w Nature (https://www.nature.com/articles/s41586-021-03412-7) dowodzi, że szczepienia preparatem Pfizer nie chronią przed zakażeniem brytyjską wersją wirusa SARS-CoV-2 B1.1.7., której występowanie w populacji polskiej wynosi obecnie 97%. W związku z tym, dokonuje się u nas masowych szczepień przeciwko wirusowi, który de facto już nie istnieje.

Artykuł 3: „A two-dose regimen of the ChAdOx1 nCoV-19 vaccine did not show protection against mild-to-moderate Covid-19 due to the B.1.351 variant”, opublikowany w The New Journal of Medicine (https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/nejmoa2102214) pokazuje na podstawie badań przeprowadzonych w RPA, że szczepionka AstraZeneca jest nieskuteczna w stosunku do wariantu południowoafrykańskiego koronawirusa.

Artykuł 4: „Evidence for increased breakthrough rates of SARS-CoV-2 variants of concern in BNT162b2 mRNA vaccinated individuals”, umieszczony jako preprint przez medRxiv
(https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.04.06.21254882v1) udowadnia, że osoby zaszczepione preparatem firmy Pfizer mogą być 8-krotnie bardziej narażone na zakażenie mutacjami wirusa SARS-CoV-2 B1.1.7. i B.1.351 niż osoby niezaszczepione. Należy dodać, że szczepionka Pfizera może wywoływać poważne działania uboczne, w tym zapalenie mięśnia sercowego. Jest to obecnie także przedmiotem badań w Izraelu.

Dlaczego dopuszcza się szczepionki na bazie mRNA, kiedy wiadomo, że białko kolcowe wirusa SARS-CoV-2 wytwarzane również poprzez mRNA podawane w szczepionkach prowadzi do znaczących zmian właściwości bariery krew-mózg?

Dowód: Artykuł „The SARS-CoV-2 spike protein alters barrier function in 2D static and 3D microfluidic in-vitro models of the human blood–brain barrier” w Neurobiology of Disease (https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S096999612030406X)
Nowe szczepionki proponowane nam przez Pfizer, Modernę i inne korporacje są stworzone na bazie mRNA – kwasu nukleinowego, który służy do syntezy białka. Autorzy wskazują na to, że białko wirusa SARS-CoV-2 wytwarzane również poprzez mRNA podawane w szczepionkach zmienia funkcję bariery krew-mózg, co może prowadzić do jej wzmożonej przepuszczalności i penetracji. Przekroczenie bariery krew-mózg wywołuje objawy neurologiczne o różnym stopniu nasilenia, od łagodnych do ciężkich. Symptomy mogą wystąpić natychmiast albo ujawnić się z opóźnieniem, nawet po kilku latach.

Dlaczego w Polsce używa się powszechnie szczepionki AstraZeneca, która w wielu krajach podlega ograniczeniom wiekowym ze względu na ryzyko poszczepiennej immunologicznej małopłytkowości zakrzepowej (vaccine–induced immune thrombotic thrombocytopenia)?

Z uwagi na powikłania poszczepienne, niektóre kraje, np. Dania i Norwegia, nie stosują szczepionek AstraZeneca. Podobnie amerykańskie CDC bada powikłania zakrzepowe po innej szczepionce wektorowej, Johnson & Johnson. Korelacja zakrzepic ze szczepieniami została udowodniona naukowo.

Dowody:
Artykuł 1: „Thrombotic Thrombocytopenia after ChAdOx1 nCov-19 Vaccination”, https://www.nejm.org/doi/pdf/10.1056/NEJMoa2104840?articleTools=true (SARS-CoV-2 poszczepienna immunologiczna małopłytkowość zakrzepowa – badania niemiecko-austriackie).

Artykuł 2: Thrombosis and Thrombocytopenia after ChAdOx1 nCoV-19 Vaccination”, https://www.nejm.org/doi/pdf/10.1056/NEJMoa2104882?articleTools=true (badania norweskie)

Artykuł 3: „Towards Understanding ChAdOx1 nCov-19 Vaccine-induced Immune Thrombotic Thrombocytopenia (VITT) (https://assets.researchsquare.com/files/rs-440461/v1/8eabf306-6fd4-4a89-a7a3-8f4d06c89a55.pdf (badania niemieckie).

Artykuł 4: „Welcome to the Reuters.com BETA. Read our Editor’s note on how we’re helping professionals make smart decisions”. https://www.reuters.com/world/us/texas-womanhospitalized-after-jj-shot-with-similar-symptoms-blood-clot-cases-2021-04-23 (badania amerykańskie CDC – amerykańskie CDC bada powikłania zakrzepowe po szczepionce Johnson & Johnson.)

Można by dodatkowo zapytać: Czy planuje się dalsze zakupy szczepionek przeciw nieistniejącej już wersji wirusa, co spowoduje niepotrzebne wydanie miliardów złotych z kieszeni podatnika?

Jeżeli konkluzje wynikające z odpowiedzi na te pytania prowadzą do wniosku, że szczepienia są nieskuteczne wobec nowych mutacji, ponadto są niebezpieczne bowiem mogą prowadzić do penetracji bariery krew-mózg (Pfizer, Moderna) oraz do zakrzepów (AstraZeneca, Johnson&Johnson) i innych powikłań, a jedynie narażają nasz kraj na niepotrzebne koszty, wówczas żądamy natychmiastowego zatrzymania promocji masowych szczepień preparatami o charakterze eksperymentalnym oraz polecamy zastosowanie metod walki z COVID-19 jakie zostały zaproponowane w drugim i trzecim Apelu naukowców i lekarzy. Zdecydowanie sprzeciwiamy się planom szczepień ozdrowieńców, ludzi młodych i zdrowych oraz dzieci, gdyż w świetle powyżej zacytowanych badań, szczepienia tych osób nie mają uzasadnienia naukowego i mogą zaszkodzić ich zdrowiu.

Na podstawie art. 14 ust. 1 wyżej wymienionej ustawy wnosimy o udostępnienie powyższych informacji w następujący sposób: przesłanie informacji pocztą na podany w piśmie adres Stowarzyszenia „Wolne Wybory”. Odpowiedzi prosimy udzielić w terminie 14 dni od otrzymania tego pisma.

Z poważaniem,
dr hab. W. Julian Korab-Karpowicz, prof. UO, Przewodniczący „Wolne Wybory”
dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, były Główny Inspektor Sanitarny i Podsekretarz Stanu w MZ
prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski
prof. dr hab. n. farm. Maria Borawska
prof. dr hab. Artur Śliwiński, UW
dr hab. Ryszard Zajączkowski, prof. KUL
dr Mariusz Błochowiak, Poznań
dr n. med. Katarzyna Landa, Kraków
dr n. med. Andrzej Żytkowski, Łódz
dr n. med. Jerzy Kąkol, Bydgoszcz
dr n. med. Jerzy Lewko, Białystok
lek. med. Krystyna Szumik-Taraszkiewicz
lek. med. Jeremi Gawinek, Herne
lek. med. Alicja Alda, Bergen
lek. dent. Anna Walacik, Lublin
prof. dr hab. n. med. Maria Sobaniec-Łotowska
prof. dr hab. n. med. Krystyna Lisiecka-Opalko
prof. dr hab. n. med. Jolanta Kupryjańczyk
dr n. med. Katarzyna Markiewicz, Warszawa
dr n. med. Marcin Błażejak, Hamburg
lek. med. Agata Osiniak, Majdan Królewski
dr n. med. Beata Wrodycka-Żytkowska, Łódź
lek. med. Ewelina Gierszewska, Chojnice
lek. med. Dorota Staszewska, Warszawa
lek. med. Katarzyna Skubisz, Wieliczka
lek. med. Zbigniew Pawelec, Gdańsk
lek. med. Maciej Gajowski, Karpacz
lek. med. Piotr Iwulski, Olsztyn

21 KOMENTARZE

 1. cenna, choć mocno spóźniona inicjatywa – szkoda, że nie postawiono pytania o bezzasadne używanie testów PCR – o których dokładnie wiadomo, że nie nadają się do tego, do czego są używane – ale znakomicie nadają się do naruszania wspomnianej bariery krew-mózg, a następnie infekowania okolicy mózgu dowolną bio- czy nano-technologią – w sposób całkowicie niejawny dla testowanego

 2. Nareszcie! Konieczne jest przebić się z tym „głosem” szerzej. Wiedza o tym wszystkim jest skutecznie blokowana, zamyka się usta tym którzy mówią prawdę. Kto np wie o tym, że jednym z NOP-ów po tych preparatach są problemy ze wzrokiem łącznie z ślepotą? „W Europie zgłoszono 19 916 „chorób oczu”, w tym ślepotę po szczepionce C-19
  Ponad 10000 zgłoszeń zaburzeń oczu po zastrzykach C-19 w samej Wielkiej Brytanii.”

 3. Odpowiedź ad. 1:
  – to co , że nowe mutacje , przecież łapówek nie oddamy…
  Odpowiedź ad. 2:
  – że niby jaka bariera?…jaki mózg? Znów zaczynacie z tą płaskością Ziemi.
  Odpowiedź ad.3:
  – jak to NIEPOTRZEBNE wydawanie MILIARDÓW?! Potrzebne, potrzebne.

  • On i tak nic z tego nie zrozumie, to zwykły aparatczyk komunistyczny, na ministra zdrowia nadaje się jak Woroszylow na marszałka, bez doświadczenia, bez kwalifikacji, bez jakiejkolwiek wiedzy, zwykły partyjny cymbal, urzedas

 4. No to Syntezator Mowy powie, pytania są „niewłaściwe”, że on „nie pochwala” zadawania takich pytań, „wyciągania ich przed nawias”…

 5. Jest jeszcze pytanie. Dlaczego po masowych testach PCR nie robi się masowych testów na badanie w krwi przeciwciał? Jeśli takie ogromne rzesze ludzi było zakażonych, to powinni naturalnie wytworzyć w organizmie przeciwciała co wiąże się z tym, że szczepienie, testowanie tych ludzi jest bezcelowe! W krótkim okresie pokazały się bardzo łatwe w użyciu testy na przeciwciała w Biedronce i ślad o tym jakie przyniosły rezultaty zaginął.

 6. Żadne decyzje władzy i ludzi nie są oparte na merytorycznych przesłankach. To że naród szprycuje się niebezpiecznymi preparatami, podnosi tylko wartość ofiary. Znam lekarzy, którzy po przechorowaniu koronki, pomimo tego że nabyli naturalną odporność, zaszczepili się kiedy tylko mogli. To jest ofiara z resztek wolności i intelektu

 7. On i tak nic z tego nie zrozumie, to zwykły aparatczyk komunistyczny, na ministra zdrowia nadaje się jak Woroszylow na marszałka, bez doświadczenia, bez kwalifikacji, bez jakiejkolwiek wiedzy, zwykły partyjny cymbal, urzedas

 8. no to żeście niedzielaka zaorali przecież kudły z brody sobie powyrywa ten głąb zna tylko słowa lokdałn i kowid a resztę to mu podpowiadają gamoniowi.

 9. Dzieje się tak dlatego , że eksterminacja narodu polskiego trwa i ma trwać . Rząd blokuje dyskusje i wypowiedzi ludzi (lekarzy , naukowców ) którzy myślą inaczej . To widać gołym okiem . Będą wisieć za to co zrobili ( ponad 60 tyś . ofiar ) i co zrobią nie oglądając się na nic . Nie wiedziałem , nie będzie wytłumaczeniem.

 10. A gdzie jest link do źródła tego listu, gdzie został zamieszczony? Tego wymaga rzetelnie dziennikarstwo. Bez źródła to jest propaganda albo informacja z palca wyssana. Jeśli chcecie być wiarygodni to zawsze poddawajcie źródła.

 11. Pisożyd ludobójca nie odpowie, potrzebny jest nakaz prokuratora Uli wejście w dane jego ministerstwa śmieci, a potem Trybunał Stanu !

 12. Jak można nazwać to coś szczepionką, wyprodukowaną w kilka miesięcy i które nie zostały przebadane do końca. Badania nad szczepionkami trwają kilka lat, dwa lata na zwierzętach,trzy
  lata na ludziach. Dotychczasowe szczepionki mają ok.50 proc.skuteczności. A te wynalazki 90 i
  więcej proc.

 13. Taki Niedziołek tłuk odpowie kiedyś przed sądem i będzie sądzony jak kiedyś zbrodniarze wojenni. On i jeszcze inni mordercy. Nie mogę się tego doczekać a to jest tylko kwestia czasu…

Comments are closed.