Ostre starcie Brauna z Warchołem w debacie. „Metoda na wnuczka” vs „Mam wyższe wykształcenie od pana” [VIDEO]

Metoda na wnuczka - Braun, Warchoł.
Marcin Warchoł oraz Grzegorz Braun w debacie TVN24. / foto: Prt Sc TVN24

Marcin Warchoł stara się zdobyć prezydenturę w Rzeszowie metodą na wnuczka – powiedział podczas debaty prezydenckiej Grzegorz Braun z Konfederacji. Przedstawiciel Solidarnej Polski nie pozostawił tego przytyku bez odpowiedzi.

Wiceminister sprawiedliwości Warchoł z Solidarnej Polski został poparty przez ustępującego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca na swojego następcę. Podczas debaty na każdym kroku starał się więc podkreślać, że ma poparcie wieloletniego zarządcy Rzeszowa.

Grzegorz Braun z Konfederacji skomentował tę sytuację krótko: – Pan Warchoł stara się zdobyć prezydenturę w Rzeszowie metodą na wnuczka.

W tym momencie rękę podniósł Warchoł, co, zgodnie z ustaleniami przed debatą, oznaczało chęć wyrażenia 30-sekundowej riposty.

Opowiada pan brednie, jest to bezczelność. Wówczas, gdy ja zdobywałem doświadczenie międzynarodowe, jestem doktorem habilitowanym prawa, mam wyższe wykształcenie od pana, pan śmie mówić o jakieś metodzie na wnuczka – odpowiedział podniesionym głosem Warchoł.

W kolejnej rundzie pytań kandydaci Konfederacji i Solidarnej Polski ponownie się starli. Braun zadał pytanie Warchołowi.

W związku z deklarowaniem przez pana, na piśmie, że zachowa Pan stan kadrowy w urzędzie miejskim, spółkach miejskich – pomijając fakt, że jest to słaby interes dla miasta, obiecując komuś w ciemno robotę – czy ta gwarancja będzie dotyczyła również osób, którym być może zostaną postawione zarzuty prokuratorskie, o ile nie zapobiegnie pan temu zakulisowo jako urzędnik ministerstwa sprawiedliwości? – zapytał Braun.

Prokuratura jako organ apolityczny i niezależny nie będzie się, ufam w to, w takie sprawy angażować. Tak, zwycięskiej drużyny się nie zmienia, chcę pracować z ludźmi Tadeusza Ferenca. Jest to świetna drużyna, przez wiele lat pracowali na swoje międzynarodowe doświadczenie, wiem ile to kosztuje. Dlatego tych ekspertów nie chcę zwalniać – odpowiedział Warchoł.

12 KOMENTARZE

 1. Biorąc pod uwagę poziom umysłowy społeczeństwa (kolejki po szprycę, jakieś papierki po lodach za kilka stówek, wiara w telewizor, itp.itd.), Braun jest bez szans w rywalizacji z onym Warchołem. Wszystkie biurwy Rzeszowa za „wnuczkiem”. Do wyborów, Ludzki Pan Pinokio zakończy lockdown, maski, itp. szykany i Braun zostanie przy +/- 10% głosów.

  • Biorac pod uwage to co sie na swiecie dzieje, mozna stwierdzic ze WSZYSCY politycy to marionetki na uslugach dla takich firm jak np. BlackRock albo Rodzin jak Rothschild czy Rockefeller. Wszystko jest wyrezyserowane a wy sie klucicie miedzy soba ktora Partia gorsza! To sie nigdy nie skonczy chyba ze zmienimy system na WIR.

   • Bez względu na to kto i co robi Narodem Polskim, Narodowi bardzo się to wszystko podoba…Naród jest zachwycony, że Państwo się Narodem opiekuje, wszystko Narodowi daje a w zamian wymaga tylko żeby zakryć pysk szmatą i siedzieć cicho. Przecież to tak niewiele…

 2. Proste jak budowa cepa- wyższe wykształcenie i doświadczenie międzynarodowe wykluczają działalność ,,na wnuczka”. To są elementy rozłączne w logice dwuelementowej. Czego nie rozumiecie?

 3. Ten Warchoł to imho kawał idioty. Jest żenujący. Ale głosujący to w znacznej większości głupole …

 4. A ludziska- potencjalni wyborcy odbierają obydwóch jako zwykłych warchołów i nic się na to nie poradzi!

 5. Co ten Warchoł ciągle o doświadczeniu międzynarodowym, zamierza prowadzić politykę zagraniczną z Rzeszowa? Odnośnie chełpienia się stopniami naukowymi, to w Polsce w naukach humanistycznych się już ostatecznie skompromitowały i zdewaluowały. W czasie pandemii upadają następne utytułowane autorytety z medycyny i biologii.

  • Ależ! Nie chodzi o doświadczenie. Chociaż te, też. Ale przede wszystkim wnuczek! Trzeba głosować na wnuczka.

 6. Warchoł, czacie to prezydent Warchoł. Już żadnych wyzwisk ani epitetów nie potrzeba. Wystarczy kulturalnie po nazwisku.

Comments are closed.